Şişecam Paşabahçe emektarları buluştu!

Beykoz Şişecam Paşabahçe Fabrikası'nın Fırın Servisi emektarları, yıllar sonra bir araya gelerek, hasret giderdi.

Geçmişte Şişecam Paşabahçe Fabrikası Fırın Servisi'nde görev yapan emektarlar, yıllar sonra Beytaş Sahil Restoran'da hasret giderdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Şişecam Paşabahçe Fabrikası’nın Fırın Servisi emektarları, yıllar sonra bir araya gelerek, hasret giderdi.

Geçmişte Şişecam Paşabahçe Fabrikası Fırın Servisi’nde görev yapan emektarlar, yıllar sonra Beytaş Sahil Restoran’da hasret giderdi.

Yıllar sonra buluşmanın mimarı olan Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanı Erdal Öztürk, emektar dostları Rüstem Ak ve Kazım Tuncer’in desteğiyle görüşmenin ilk temelini attı.

Buluşmaya bazıları geçerli sebeplerle katılamazken; Fevzi Yıldız, Yaşar Kayar, Yaşar Çengel, Hacı Ali Kahveci, Dursun Ali Durdu, Ünal Özer, Yılmaz Kuzudişli, Kamil Kır, Nihat Sağır, Şerafettin Kayagil, Ümit Akın, Ümit Çıtmacı, Muzaffer Cenikli,  Kaya Göktan,Necmettin Menteşe, Lütfi Öz, Hüseyin Zurnacı, Şenol Gödek, Satılmış Oğuz, Celal Çolak ve Ömer Yüksel katılanlar arasında yerini aldı.

Gece geç saatlerle kadar sohbet eden emektarlar, birbirlerine anlattıkları anılarla geçmişin en güzel sayfalarını birlikte yeniden açtı.

Bugüne dair düşüncelerini ve duygularını aktaran Erdal Öztürk: “Ben buradaki arkadaşlarımla bayramlarda, kandillerde telefonda zaten görüşüyordum. Sosyal medya üzerinden de iletişim kuruyorduk. Yaptığımız sohbetlerde böyle bir toplantı planı çıkınca, görevde bize kaldı. Kazım Tucer ve Rüstem Ak’la beraber bu çalışmayı tamamladık. İnşallah bunu genişleterek, bu toplantıları geleneksel hale getirirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Hoş ve samimi bir sohbet ortamının oluştuğu buluşmadan herkes memnuniyetle ayrılırken, bu buluşmaların devam etmesi gerektiği de herkesce söyledi. Buluşma, objektiflere yansıyan toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Şişecam Paşabahçe emektarları buluştu!
Bizi Takip Edin