Beykoz öğrencilerinin şampiyonluk gururu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da devlet üniversitesi olarak ücretsiz eğitim veren Türk-Alman Üniversitesi öğrencileri, nadir hastalık sahibi kimseler için genetik tedaviler tasarlamak ve sosyal farkındalık oluşturmak için kolları sıvadı.

Beykoz öğrencilerinin şampiyonluk gururu!

Lisans ve lisansüstü öğrencilerinin buluştuğu Global Üniversite Öğrencileri Arası Nadir Hastalıklar Genetik Tedavi Proje Yarışması -RaDiChal (Rare Disease Challenge)’da Türk-Alman Üniversitesi Moleküler Biyoteknoloji Bölümü öğrencileri şampiyonluk gururu yaşadı.

Moleküler Biyoteknoloji Bölümü 2. sınıf öğrencilerinden Dilay Yalçın, Esra Karadeli ve Burak Bilgin’in Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü öğrencileri Tuba Şevik ve Selin Akdemir ile birlikte yer aldıkları Althea ekibi, “Wu Sendromu” üzerine tedavi geliştirdi.

Türk-Alman Üniversitesi

BEYKOZ ÖĞRENCİLERİNDEN BİRİNCİLİK

Türk-Alman Üniversitesi öğrencileri ve diğer öğrencileri, planladıkları CRISPR tabanlı genetik tedavi projesi ile yarışmaya katılan 18 takım arasından birinci oldu.

Althea ekibine ödülleri, 15 Ekim 2022 tarihinde Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenen RaDiChal’22 Final Töreni’nde takdim edildi. Öğrenciler, en iyi gen terapisi eğitimi ödülü, en iyi poster ödülü, Wu Sendromu çalışan takımlar arasında birinci ve nihai birincilik (altın) madalyalarını ve ödüllerini kazanı.

.

.

 

Beykoz öğrencilerinin şampiyonluk gururu!
Bizi Takip Edin