Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz planlarının iptalini CHP İl Başkanlığı mı istedi?

Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahallesi ETBAR çalışmaları ile Çavuşbaşı bölgesi ve Görele Mahallesi’ni kapsayan imar planlarına CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından iptal davası açıldığı öğrenildi.

Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahallesi ETBAR çalışmaları ile Çavuşbaşı bölgesi ve Görele Mahallesi’ni kapsayan imar planlarına CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından iptal davası açıldığı öğrenildi.

https://www.youtube.com/watch?v=zfSt02Z89FY&t=336s***

Tuzla Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ülkü Sakalar ve Kadıköy Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hatice Ülkü Özer, on binlerce Beykozluyu ilgilendiren Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahallesi ETBAR çalışmaları ile Çavuşbaşı bölgesi ve Görele Mahallesi’nin imar planlarını iptal istemiyle yargıya taşımıştı.

galeri isbeykoz planlarinin iptalini chp il baskanligi mi i 1643

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu ise CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın, meclis grubunun ve ilçe örgütünün bu davadan haberi olup olmadığını, davayı destekleyip desteklemediklerine yönelik bir takım sorular yöneltti.

Sorulara yanıt veren CHP Beykoz Grup Sözcüsü Temel Karadeniz, davanın CHP İstanbul İl Başkanlığı Kent İzleme Kurulu tarafından açıldığını söylemesi kamuoyunda şaşkınlık yarattı.

galeri isbeykoz planlarinin iptalini chp il baskanligi mi i 7078

İPTAL DAVALARI MECLİS’İN GÜNDEMİNDE

Beykoz Belediye Meclisi’nin Şubat ayı ikinci oturumunda, CHP’li meclis üyelerinin, Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahallesi ETBAR çalışmaları ile Çavuşbaşı bölgesi ve Görele Mahallesi’ni kapsayan imar planlarının iptali için dava açması gündeme getirildi.

https://www.youtube.com/watch?v=zfSt02Z89FY***

“DAVA DİLEKÇESİ ELİMİZE ULAŞTI”

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Sadullah Kabahasanoğlu, iki meclis üyesinin plan iptali için mahkemeye başvurmasına dair konuşarak, CHP Meclis Grubunun yanıtlaması istemiyle birçok soru yöneltti.  

Tuzla Belediyesi CHP Meclis Üyesi Ülkü Sakalar ve Kadıköy Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hatice Ülkü Özer’in açtığı davaya ilişkin konuşan Kabahasanoğlu, “Çavuşbaşı 5 mahallemiz ve Görele Mahallesiyle birlikte 6 mahallemizin 1. Etap, Gümüşsuyu (Karlıtepe) ve İncirköy Mahallemizin bazı kısımlarını içeren 2. Etap çalışmaları hazırlandı ve askıya çıkarıldı. Bir dava dilekçesi elimize ulaştı. CHP’li iki meclis üyesinin, Çavuşbaşı 5 mahallemizin ve Görele Mahallemiz olmak üzere 6 mahallenin imar planının yürütmesini durdurulması ve iptali talebiyle açtıkları bir dava dilekçesi.” dedi.

“ÇALIŞMALARI CHP İLE BERABER YAPTIK”

Kabahasanoğlu, Çavuşbaşı imar planlarında izlenilen süreci ve diğer parti grubuyla yapılan istişareleri anlatarak, “Çavuşbaşı planları yapılırken bütün paydaşlarıyla bunlar paylaşıldı. Değerlendirildi, beraber çalışıldı, neticeye varıldı. CHP İlçe Başkanı, yöneticileri, meclis üyesi arkadaşlarımız planların yaşatılması, hayata geçirilmesi gerektiğini, Beykoz’un buna ihtiyacını olduğunu defalarca vurguladı. Şahidiz, hep beraber yaptık bu çalışmaları.” dedi.

galeri isbeykoz planlarinin iptalini chp il baskanligi mi i 6337

“CHP BEYKOZ’UN TUTUMUNU MERAK EDİYORUZ”

Kabahasanoğlu, “Şimdi bu dava dilekçesi nereden çıktı? Biz merak ediyoruz. Bu iki meclis üyesi arkadaş Çavuşbaşı’nda yapılan imar planlarını rüyalarında mı gördüler acaba? İlham mı geldi bir yerden? Ne oldu?” diye konuştu.

Kabahasanoğlu, bu dava dosyası karşısında, CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın, ilçe örgütünün, meclis üyelerinin nasıl bir tutum ve davranış sergileyeceklerini herkesin merak ettiğini belirtti. 

“MİLLETE HESAP VERİLECEK”

Meclis kürsüsünden çağrıda bulunan Sadullah Kabahasanoğlu, “Beykozlu hemşehrilerimizin sorunlarını, meseleleri çözmek hepimizin ortak görevidir. Bu şu 3 yıllık en hassas konudur. Milletin karşısında, bu davalar karşısında, kimin nasıl bir tavır sergileyeceği konusunda hepimiz imtihandayız. Millete hesap verilecek.” dedi.

galeri isbeykoz planlarinin iptalini chp il baskanligi mi i 4840

“CHP SÖYLEMLE EYLEM BÜTÜNLÜĞÜ SAĞLAMALI”

Vatandaşların istediği gibi, beklediği gibi mülkiyet sorunu ve imar sorunu çözülsün diye mücadele eden bir siyasi grup olduklarını belirten Kabahasanoğlu, “Bütün bu çalışmaların, kararlılığımızın engellenmek istenmesine rağmen biz neticeye varıyoruz, varacağız da. Ancak burada CHP grubumuzun, örgütünün, ilçe başkanlığının, milletin yanında hakikaten söylemle eylem bütünlüğünü sağlamalı. Nasıl muhtarla, STK’larla, vatandaşlarla toplantı yaparken ‘Evet bu planlar yaşamalı, hayata geçmeli, iptal edilmemeli’ dediklerinin şimdi de fiilen yanında olmalarını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“CHP İL BAŞKANLIĞI’NIN KURMUŞ OLDUĞU BİR KURUL”

Sadullah Kabahasanoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan CHP Beykoz Grup Sözcüsü Temel Karadeniz, CHP grubu olarak söylediklerinin arkasında olduklarını belirterek, davanın CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından kurulan bir kurul adına açıldığını söyledi. 

Temel Karadeniz, “Kent İzleme Kurulu adına verilmiş bir dava görülüyor. O arkadaşlarımız Kent İzleme Kurulunda görevli. Kent İzleme Kurulundaki arkadaşlarımızı Beykoz’da ilgilendiriyor, Tuzla da ilgileniyor Silivri de ilgilendiriyor. İstanbul Kent İzleme Kurulu, CHP İl Başkanlığı’nın kurmuş olduğu bir kuruldur.” dedi.

“DÜZELTMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Karadeniz, konuşmasına şöyle devam etti:

“Kent Kurulundaki arkadaşlar ilçelerdeki yapılan imar planlarındaki yanlışları, yasa dışı olanları izleme görevi var. Çavuşbaşı 5 mahalle ve Görele Mahallesinde yapılan imar planlarında yanlışlıklar, yasa dışı şeyler görmüş, bunun üzerine verilmiş. Biz de diyoruz ki CHP grubu adına burada yanlışlar olmasına rağmen düzeltmek için elimizden geleni yapacağız.

galeri isbeykoz planlarinin iptalini chp il baskanligi mi i 5153

“CHP BEYKOZ BAŞKANLIĞI’NIN BİLGİSİ VE HABERİ VAR MI?”

Sadullah Kabahasanoğlu, Temel Karadeniz’in konuşması üzerine şu soruları sordu:

-CHP Grubu bu dava ile ilgili ne düşünüyor? Davayı destekliyor mu? Desteklemiyor mu? 

-Bu dava dilekçelerini görmediler mi? Şimdiye kadar okumadılar mı? Kendilerine bilgi verilmedi mi? 

-Kent İzleme Kurulu nerede? Hangi yapının kurulu? Kamu kurumu mu? Partilerinin bir unsuru mu?

-Eğer partinin bir unsuru ise bu Beykoz’da mı? Yoksa CHP Örgütünün başka yerinde mi? 

Dava dosyasında Kent İzleme Kurulu yazmadığını ve onun adına dair açılan bir şey bulunmadığını belirten Sadullah Kabahasanoğlu son olarak, Kent İzleme Kurulu kimdir? Verdiği karardan, açtığı dava dosyasından CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nın bilgisi ve haberi var mıdır? Şeklinde soru yöneltti.

“DAVAYI CHP İL BAŞKANLIĞI KENT İZLEME KURULU AÇMIŞ”

“CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın Kent İzleme Kurulu diye bir kurulunun olduğunu öğrendik” diyen Sadullah Kabahasanoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Çavuşbaşı ve Görele Mahallesi imar planlarına aynı zaman da Karlıtepe’nin Sit Derecelendirme kararına, CHP İl Başkanlığı, Kent İzleme Kurulu’nun yapmış olduğu değerlendirme neticesinde dava açmış durumda. Bu bilgiyi gayet net bir şekilde, bahsetmiş olduğumuz mahallelerde yaşayan on binlerce Beykozlu hemşehrilerimizin bilgisine aktarmak bizim görevimizdir."

galeri isbeykoz planlarinin iptalini chp il baskanligi mi i 8457

“CESURCA BEYKOZLUNUN YANINDA YER TUTALIM”

Kabahasanoğlu, “CHP İlçe Başkanlığı’nın, ilçe örgütünün, CHP meclis grubunun, bu davalar karşısındaki tutumlarını, davranışlarını, milletimiz adına, milletimizle beraber, Beykozlularla beraber takip etmeye devam edeceğiz. Beykozluların ihtiyaçları söz konusu olduğunda biz siyasetlerimizi, siyasi tartışmalarımızı, bakış açılarımızı bir tarafa bırakmak zorundayız. Beykozlunun menfaati neyi gerektiriyorsa, ne gerekiyorsa cesursa o Beykozlunun menfaatinin yanında hep birlikte yer tutalım diyorum.” dedi.

“İKTİDAR VE MUHALEFET AYRIMI YOKTUR”

Beykoz’da imar planlama çalışmaları ve mülkiyet çalışmaları gibi teknik konuların gündeme geldiğinde iktidar ve muhalefet ayrımı olmadığını söyleyen Kabahasanoğlu, “Herkesin ortak sorumluluğu söz konusudur. Biz birlikte çalışmalıyız, beraber bu işi yapmalıyız derken bu işin arkasındaki felsefe budur. Birlikte yapalım, birlikte takip edelim, birlikte çalışalım ifadelerimizin, ‘Biz bu işlerin yapılmasına karşı değiliz’ gibi bir duruşla karşılanıyor olması bence topu taca atma girişimleridir.” diye konuştu.

galeri isbeykoz planlarinin iptalini chp il baskanligi mi i 8057

“BU İKİ ARKADAŞ ÇENGELDERE MAHALLESİNİ BULABİLİR Mİ?”

Tuzla ve Kadıköy Meclis üyelerinin açtığı davaya ilişkin konuşmaya devam eden Kabahasanoğlu, “Onların açmış olduğu davada Çengelköy diyor, Çengedere değil, ezber. Ben şunu merak ediyorum desek ki bin arabana bin git Çengeldere Mahallesini bul. Acaba bu iki arkadaş bulabilir mi? Çok merak ediyorum.” ifadelerini kullandı.

DAVANIN VEKİLİ ESKİ CHP İLÇE BAŞKAN ADAYI 

Kabahasanoğlu, dava dilekçesinde adı yazan dava vekilinin başka bir ilçede CHP Belediye Başkan Adayı olan bir avukat olduğunu da söyledi.

“CHP BEYKOZ BU İŞİN NERESİNDE?”

Çavuşbaşı sakinlerinin davaya ilişkin sorular sorduğunu ifade eden Kabahasanoğlu, “Soruyorlar bize ne olur bu dava. Biz söylüyoruz ‘Bu davayı lütfen CHP’li bir arkadaşlarımıza sorun. Bu konuda bilgileri var mı? Onayları var mı? Bu işin neresindeler? Bu dava görülecek mi mesela?” şeklinde cevap verdiklerini aktardı. 

İLGİLİ HABER:

CHP’den Beykoz Çavuşbaşı planlarına iptal davası!

Yaptırmayız partisi CHP’den Beykoz’a bir çelme daha!

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.