Beykoz Polonezköy Kiraz Festivali ile şenlenecek

Beykoz Polonezköy Kiraz Festivali ile şenlenecek
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından Türkiye-Polonya dostluğuna katkıda bulunmak, 181 yıllık maziye sahip köyü ve leziz kirazını tanıtmak amacıyla tertiplenen “Polonezköy Kiraz Festivali”nde geleneksel halk dansları gösterileriyle dostluk vurgusu yapılacak.

Beykoz Polonezköy Kiraz Festivali ile şenlenecek

ARŞİVLERDEN FOTOĞRAFLAR SERGİLENECEK

Polonezköy’ün yem yeşil doğasında gerçekleşecek festivalin açılışı, köyün köklü tarihinin gözler önüne serileceği fotoğraf sergisiyle yapılacak. Polonezköy Amfitiyatro’da yer alacak sergi, ziyaretçileri arşivlerden özel karelerle geçmişte yolculuğa çıkaracak.
Sergide, köyün kuruluşunda rol oynayan tarihi şahsiyetler, sosyal ve ekonomik yaşantı, önemli gün, anı ve olaylar paylaşılacak.

POLONYA VE KARADENİZ DANSLARI

Polonya konuk halk dansları grubu “Zawaternik Çocuk Dans Grubu” ve “Slebodni Dans Grubu” geleneksel kıyafetleriyle yöresel gösteriler sergileyecek. Karadeniz’e özgü halk dansları da etkinliğe hareket ve renk katacak.
Beykoz Belediyesi festivale katılan ziyaretçilere köy meydanında kiraz ikram edecek.

İLYAS YALÇINTAŞ KONSER

Festival akşamı ise sevilen Pop Müzik sanatçısı İlyas Yalçıntaş konser verecek. Polonezköy Otopark Alanı’nda ilçe sakinleriyle buluşacak sanatçı tarihi dostluk anısına en güzel şarkılarını söyleyecek.
PROGRAM: 

POLONEZKÖY KİRAZ FESTİVALİ

Tarih: 17 Haziran 2023 Cumartesi

AÇILIŞ:
17:30-Sergi
17:50-Karadeniz Halk Dansları
18:30-Polonya Halk Dansları
Yer: Amfitiyatro

KONSER: 
19:00-İlyas Yalçıntaş
Yer: Otopark Alanı

 

Beykoz Polonezköy Kiraz Festivali ile şenlenecek
Bizi Takip Edin