Beykoz Spor Kulübü seçime gitmiyor

Beykoz 1908 Spor Kulübü Başkan Adayı olan Atilla Sipahioğlu’nun kongre çağrısına yönetimden yanıt geldi.
  • 11.06.2023 00:00:00

Beykoz’un tanınan simalarından ve geçmiş dönemlerde Beykoz Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olan Atilla Sipahioğlu, başkan adaylığını resmen açıklayarak olağanüstü kongre çağrısında bulunmuştu.

Beykoz 1908 için başkan adaylığını resmen açıkladı!

Beykoz Spor Kulübü tarafından bugün yapılan açıklamada seçimli olağanüstü genel kurul yapılmaması yönünde karar verildiği bildirildi.

Beykoz Spor Kulübü Yönetim Kurulu adına Başkan Yardımcısı Av. Serdal Aycibin tarafından şu şekilde kamuoyu açıklaması yapıldı;

“2022-2023 yılı Beykoz Spor Kulübü hakkında genel bir değerlendirme yapılmış 2023-2024 yılı için gerekli dersler çıkarılmıştır. Beykoz Spor Kulübü Yönetim Kurulu toplantısında, şu konular gündeme gelmiştir;

Yönetim Kurulu üyemiz Alpaslan Özgül tarafından “Seçimli Olağanüstü Genel Kurul yapılması” teklif edilmiştir. Bu teklifin gerekçesi kamuoyunda malum olduğu üzere yıllar sonra kulüp başkanlığına yeni bir adayın talip olduğunu açıklamasıdır. Yapılan değerlendirmelerde, yönetmeye talip birçok aday olmasının Beykoz Spor Kulübü İçin sevindirici bir gelişme olduğu ve bir zenginlik unsuru olduğu üzerinde tam mutabakat sağlanmıştır..! Yönetim Kurulumuz, yapılan istişare sonucunda, gündeme gelen bu madde ile ilgili olarak, şu an için acil çözümlenmesi gereken sorunların(mali, hukuki vb…) yanında lüzum görülmediği tespiti ile  “Seçimli Olağanüstü Genel Kurul yapılmaması” yönünde karar vermiştir..!

Beykoz Spor Kulübünün bu aşamada mali ve teknik anlamda gerekli olan ihtiyaçları yanında seçimin var olan durumu değiştirmeyeceği aksine daha kötüye gitme ihtimaline binaen Henüz 3-4 ay önce göreve seçilmiş yeni bir yönetim olarak, Mayıs 2025 tarihine kadar olağanüstü bir durum söz konusu olmadığı sürece bir genel kurul yapılması söz konusu olmadığını karara bağlamıştır. Mevcut yönetimimizin, topluma açık şeffaf ve Beykoz’un tamamına kapsayıcı yönetim anlayışı belirlediği Beykoz Spor Kulübü herhangi bir konuda yardım etmek isteyen herkese kapısının açık olduğunun tespiti ile Mevcut yönetimimizin,3-4 ay önceki heyecanı ve coşkusu ile görevinin başında olduğunu hatırlatmak gerekmektedir..!!

Beykoz taraftarı ve sevenlerinin yönetimden şampiyonluk beklentisini karşılamak için yeni sezon ile ilgili bütçe, planlama,iç ve dış transferler, yeni transfer komitesi oluşturulması, yeni teknik heyet konuları gündeme gelmiş ve 15 Haziran itibarıyla çalışmalara başlanması konusunda karar verilmiştir..!!”

 

İlgili Haberler