Beykoz sahilden 14,5 kilo atık toplandı

Beykoz’da, Mavi STEAM Dalgası projesi kapsamındaki kıyı temizleme etkinliğindeki 47 öğrenci 14,5 kg atığı denizden uzaklaştırdı.

Beykoz sahilden 14,5 kilo atik toplandi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da, TURMEPA’nın 2023 yılında Pratt & Whitney E-STEM Ödülleri kapsamında kazanmış olduğu Mükemmeliyet Ödülü ile yürüttüğü “Mavi STEAM Dalgası projesi kapsamında kıyı temizleme etkinliği gerçekleştirildi.

Beykoz sahilden 14,5 kilo atık toplandı (1)

Çevre Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe, Tokatköy Ortaokulu, Görele Ortaokulu ve Kavacık Borsa İstanbul Ortaokulu’ndan 47 öğrenci ve öğretmenleri, Pratt & Whitney’in Türkiye’deki THY Teknik firmasi ile ortaklığında olan Pratt & Whitney THY Teknik Uçak Motor Bakım Şirketi (TEC-Turkish Engine Center) İnsan Kaynakları ve Çalışan Bağlılığı ekibi ile Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan katıldı.

Beykoz sahilden 14,5 kilo atık toplandı (1)

Etkinlikte 14,5 kg atık toplandı. Toplanan atıklar Beykoz Belediyesi’ne teslim edildi. Etkinliğe TURMEPA’nın Mobydick adlı deniz süpürgesi de kıyıdan eşlik etti.

Beykoz sahilden 14,5 kilo atık toplandı (1)

Beykoz’da yer alan 12 devlet ortaokulunu kapsayan projede, öncelikli olarak eğitim, etkinlik, gezi ve atölye çalışmalarıyla denizlerin önemine dikkat çekerek deniz ekosisteminin korunmasına yönelik farkındalık oluşturulması amaçlandı.

Projede, öğrencilerin denizlerin karşı karşıya kaldığı sorunları tespit ederek üretecekleri STEAM projeleri ile çözüm önermeleri hedefleniyor. Öğrencilerin deniz odaklı STEAM projelerini Ekim ayında sunmaları planlanıyor.

 

Beykoz sahilden 14,5 kilo atık toplandı

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin