Beykoz sahilinde sosyal mesafeli banklar büyük ilgi görüyor!

Beykoz sahilinde yeni tip korona virüs önlemleri göz önüne alınarak kent dokusuna uygun yenilenen banklar büyük ilgi görüyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz sahilinde yeni tip korona virüs önlemleri göz önüne alınarak kent dokusuna uygun yenilenen banklar büyük ilgi görüyor. 

Beykoz Belediyesi tarafından yenilenen Beykoz Sahili’ne Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu kararları dikkate alınarak normalleşme sürecinde sosyal mesafeyi koruyacak şekilde tasarlanan banklar yerleştirildi.

Beykoz Belediyesi’nin maviyle yeşilin en güzel manzaralarına sahip Beykoz Sahili’nde başlattığı yeşil alan ve çevre düzenleme çalışmasıyla sahil yeni bir çehreye ilçe sakinleri de bakımlı gezinti ve dinlenme alanlarına kavuştu. Normalleşme sürecinin başlamasıyla ilçede sosyal hayatın en canlı yaşandığı sahil kesiminde sosyal mesafeye ve kent dokusuna uygun yenilenen banklar da büyük ilgi görüyor.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu kararları dikkate alınarak hayata geçirilen uygulamayla, sosyal mesafeyi koruyacak şekilde tasarlanan banklar, bireylerin birbiriyle temasını önleyecek şekilde Beykoz sahiline yerleştirildi. Banklar, iki kişinin arasında 1,5 metre mesafe olacak şekilde kullanım olanağı sunuyor.

Baştan aşağı yenilenerek halkın kullanımına açılan Beykoz Sahili’nde sosyal mesafeli banklar boş kalmazken, kimi arkadaşı ile gönül rahatlığıyla sohbet ediyor, kimi ise gazetesini ve kitabını okuyarak güzel havanın tadını çıkarıyor.

Sağlık Bakanı Koca: Her fikir güzel

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal mesafe kuralına uygun olarak tasarlanan oturma banklarından duyduğu memnuniyeti sosyal medya hesabından paylaşarak, “Türkiye'nin pratik zekası, sosyal hayata ilginç görüntüler kazandırmaya başladı. Göze sürpriz yapanından bir soruna çözüm olanına dek, her fikir güzel.” ifadelerini kullanmıştı.

Powered by Froala Editor

Beykoz sahilinde sosyal mesafeli banklar büyük ilgi görüyor!
Bizi Takip Edin