Beykoz seçimlerinin kazanları ve kaybedenleri!

Beykoz halkı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan Adayı Sayın Murat Aydın'ı kabullenerek Beykoz'a 5 yıl hizmet etme görevini verdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Belediye Başkanı…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz halkı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan Adayı Sayın Murat Aydın’ı kabullenerek Beykoz’a 5 yıl hizmet etme görevini verdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Belediye Başkanı olan Sayın Murat Aydın, seçim dönemi kendisini iyi ifade edip, uçuk vaatler söylemeden, yapılabilecek işleri dürüstçe vatandaşa anlatımı ve ikili diyaloglarda güler yüzü net konuşmaları ile Beykoz halkının teveccühünü kazandı.

Adalet ve Kalkınma Partisi Beykoz’da üst üste 4’üncü defa oyunu artırarak seçimi kazandı. Sayın Murat Aydın’ı tebrik eder, Beykoz halkına hak ettiği değeri ve imkânları sunacağını umut ederek, sahil şeridini bir Ortaköy popületesine getirmesini temenni ederim.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Sayın Coşkun Tosun beklediği, istediği oy oranına ulaşamayıp hayal kırıklığına uğradı.

Beykoz’un yapısına baktığınızda seçmenin yüzde 65’i sağ partili. Coşkun Tosun’un yarışı finale tamamlayamama sebebi, seçmenin sağ partilere daha çok yakın olması ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin halka kendisini anlatamaması, Beykoz’da seçimi kaybetmesine sebep oldu.

İyi Parti Başkan Adayı Sayın Bilgehan Miniç de başarılı çalışma yaptı, fakat istediği, arzu ettiği oy oranına ulaşamadı.

Seçimin en çok şoka uğrayanı Saadet Partisi Başkan adayı Sayın Muharrem Kaşıtoğlu oldu. Beykoz’daki halkın çoğunluğunun Kastamonulu olmasını bir avantaja çevirmeye çalışan Sayın Muharrem Kaşıtoğlu, Kastamonulu hemşerilerine Saadet Partisi’ni kabul ettiremedi. Geçmiş yıllarda Saadet Partisi’nin HDP ile yapmış olduğu ittifak oy oranını yükseltmedi, tam tersine azalttı.

Kastamonulu vatandaşların yüzde 80’i sağ görüşlü olması Cumhurbaşkanı ve Sayın Devlet Bahçeli’ye olan sevgileri hemşericilik yapmalarına engel oldu.

Beykoz seçimlerinin kazanları ve kaybedenleri!
Bizi Takip Edin