Beykoz şehidini son yolculuğuna uğurladı

Van Şehidi Onbaşı Kemal Zeren'in naaşı helallik almak için Beykoz Yenimahalle'de ki evine getirildi.

Van'ın Başkale İlçesi'nde PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Kemal Zeren'nin naaşı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Şehidi Onbaşı Kemal Zeren’in naaşı helallik almak için Beykoz Yenimahalle’de ki evine getirildi.

Van’ın Başkale İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Kemal Zeren’nin naaşı helallik alınması için Beykoz Yenimahalle’de ki evine getirildi. Şehidin cenazesi Pendik 15 Temmuz Şehitler Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verildi

HELALLİK İÇİN EVİNE GETİRİLDİ

Van’ın Başkale ilçesinde çatışmada şehit olan Onbaşı Kemal Zeren’in naaşı son kez helallik alınması için Beykoz Yenimahalle’de ki evine getirildi. Şehidin acılı babası, Mehmet Zeren, ‘Koşarak askere gitti. ‘bu vatanın banan ihtiyacı var ben gidiyorum’ dedi ‘ diye konuştu. Şehit Kemal Zeren’in kardeşini özel okula yazdırdığı ve taksitlerini ödediği öğrenildi. Öte yandan acılı anne Esma Zeren, oğlunun tabutu üzerine askeri üniformasını örttü.

Van’ın Başkale ilçesinde PKK ile girilen çatışmada şehit olan Onbaşı Kemal Zeren’in naaşı bugün son kez helallik alınmak için Beykoz’daki baba ocağına getirildi. Şehidin sevenleri ve yakınları evin avlusunu doldururken, taziyeleri şehidin babası Mehmet Zeren ve annesi Esma Zeren kabul etti.

“Vatan sağ olsun”diyen Şehidin acılı babası Mehmet Zeren, ”Nisan 19’unda teslim oldu. 2,5 aydır asker. Koşarak gitti bir tanemizi taksiye almadı. ‘ben gidiyorum hakkınızı helal edin’ dedi. Alacağı parayı hesapladıysa haram zehir zıkkım olsun. ‘Bu vatanın banan ihtiyacı var ben gidiyorum’ dedi. ‘ Ne yapacağım burada’ dedi. İşini bıraktı gitti. Koluna sarıldılar yüzüne sarıldılar. Gitme oğlum dediler ‘ Ben buranın insanı değilim’ demiş. Şehadetine gitmiş adam. Aldığı parayı falan bilmiyor. Kardeşini okutuyordu. Ben kardeşimi okutacağım özel okula vereceğim dedi. İki faturasını ödedi üçüncüyü ödeyemedi yavrum. Daha Telefon taksitini ödeyemeden gitti. Bu kadar kısa ömrümü olur. Ne diyeyim vatan sağ olsun. Dik duracağız” dedi.

ANNESİ TABUTA SARILIP GÖZYAŞI DÖKTÜ

Öte yandan helallik alınması sırasında gözyaşları sel oldu. Anne Esma Zeren’i bir kadın komutan teselli etmeye çalıştı. Anne Zeren, oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak, şehidin askeri üniformasını örttü. Şehidin 5 kardeşi de asker beresi takıp şehit kardeşlerini son görevlerini yaptı. 

BAKAN EROĞLU DA KATILDI

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, TBMM Başkanvekili CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, AK Parti ve CHP milletvekilleri, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Beykoz Kaymakamkı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile siyasi parti temsilcileri, STK Başkanları, meclis üyeleri, mahalle muhtarları da şehit cenazesine katıldı. Bakan Eroğlu, şehidin acılı babası Mehmet Zeren’e destek olmaya çalıştı.   

ASKERİ TÖRENLE UĞURLANDI

Şehit Uzman Onbaşı Kemal Zeren’in cenazesi Pendik 15 Temmuz Şehitler Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından top arabasına konuldu.

ÇENGELKÖY’DE DEFNEDİLDİ

Şehidin cenazesi askeri törenle uğurlandı. Şehit Onbaşı Kemal Zeren’in cenazesi Çengelköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Beykoz şehidini son yolculuğuna uğurladı
Bizi Takip Edin