Beykoz semalarında 10 metro hattı!

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Twitter hesabından yaptığı paylaşım Beykoz’lu vatandaşları hem güldürdü hem heyecanlandırdı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Twitter hesabından yaptığı paylaşım Beykoz’lu vatandaşları hem güldürdü hem heyecanlandırdı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından “Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul!” açıklaması ile İstanbul’un uydu haritası görüntüsünü paylaştı.

İmamoğlu Twitter hesabından, İstanbul’da halk süt, anne kart, üniversiteli bursu gibi icra ettikleri projeleri gösteren haritayı “Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul!” sözleri ile paylaştı. Haritadaki bu icraatlar ise İstanbul’da birçok ilçeyi temsil ederek gösterildi. Yapılan paylaşımda Beykoz sınırları içerisinde 10 metro hattının gösterilmesi vatandaşların dikkatini çekti.

BEYKOZ’A METRO MU GELİYOR?

Metro hattı projesi, Beykoz’un yıllardan beri süregelen ana gündem konularından birisi olmuştur. İBB Başkanı'nın “tepeden baktığı İstanbul”’un Beykoz semalarında 10 metro hattı gösterilmesi bir proje mi geliyor sorularını akıllara getirdi. Beykoz’u belirtmeden gösterilen bu metro hattı vatandaşı heyecanlandırdı.

Sena isimli bir Twitter kullanıcısı İmamoğlu’nun bu tweetine karşılık, “Başkanım metroyu Beykoz’un üstüne koymanız Beykoz’a metro geleceğinin habercisi mi?” yanıtını verdi.

Diğer kullanıcılar ise şu şekilde yanıt verdi;

“BİR GÜN BİZLERİNDE BİR METROSU OLUR”

İBB YATIRIMLARINDA BEYKOZ’U ES Mİ GEÇİYOR?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim öncesinde Üsküdar-Beykoz Metro hattını 5 yılda yapma sözünü vermişti. Seçim döneminde vaat ettiği proje ise daha sonrasında “2024 sonrası süreçte değerlendirilecektir.” şeklinde yanıt bulmuştu.

Bu tarihten 2 ay sonra ise İBB tarafından 2024 sonunda değerlendirileceği söylenen Üsküdar-Metro hattı yerine, Kavacık İDO Füniküler hattı ve Altunizade- Kavacık Metro hatları gösterilerek, 2029 sonrası açılması planan hatlar arasında yer aldığı görüldü.

BEYKOZ METROSUNUN FRAGMANI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşın metro hayalini ve vaadini Beykoz konumundaki uydu hattı görüntüsü üzerinde 10 metro hattı göstermesi ile gerçekleştirdi.

2029 yılında da yapılacağı şaibeli olan metro hattı projesinin “fragman”ı günümüz tarihinde Beykoz semalarında göründü.

İMAMOĞLU: BEYKOZ’UN BAĞLANTISINI SAĞLAYACAĞIZ

İBB Başkanı İmamoğlu, yaklaşık 3 hafta önce Malatyalı İş İnsanları Derneği'nin (MİAD) görüntülü platformda düzenlediği “Yerel Yönetim ve İş Dünyası” buluşmasına katıldı. İmamoğlu, bu görüşmede yeni bir füniküler hazırlığını da ifade ederek,  “İTÜ Maslak-İstinye arasında planladığımız fünikülerin projesini bitirdik. Çok yakın zamanda ihalesine çıkacağız. Böylece Beykoz’un İstanbul’un raylı sistemleriyle daha hızlı şekilde bağlantısını da sağlamış olacağız.” dedi.

İLGİLİ HABERLER:

Beykoz’a metro projesi hayal oldu!

Ekrem İmamoğlu’nun Beykoz vaadi boş çıktı

 

Beykoz semalarında 10 metro hattı!
Bizi Takip Edin