Beykoz Sivaslılar Derneği açıldı

Beykoz’da yaşayan Sivaslılar, derneklerine kavuştu. Derneğin resmi açılışı yoğun bir davetli katılımı altında gerçekleşti

Beykoz’da yaşayan Sivaslılar, derneklerine kavuştu. Derneğin resmi açılışı milletvekillerinin de katılımı altında, yo

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da yaşayan Sivaslılar, derneklerine kavuştu. Derneğin resmi açılışı yoğun bir davetli katılımı altında gerçekleşti

Beykoz’da yaşayan Sivaslılar, derneklerine kavuştu. Derneğin resmi açılışı milletvekillerinin de katılımı altında, yoğun bir davetli katılımı ile gerçekleşti.

“Beykoz Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği (BEY-SİV-DER)”, AK Parti Sivas milletvekili Ali Turan, İstanbul milletvekili Osman Poyraz, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Emniyet Müdürü İrfan M. Bekaroğulları, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Metin Torun, Nevin Çalışkan, Av. Yüksel Baki, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet, STK başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve yoğun bir davetli katılımı altında gerçekleşti.

Açılış konuşmalarının ardından ise misafirlere pilav ikram edildi; Sivas yöresine ait türküler de unutulmadı.

Dernek Başkanı Demir: Bu bir eksiklikti

Sunumu Sivaslı Sanatçılar Birliği Kültür Derneği Genel Başkanı Ünal Taşlık tarafından yapılan dernek açılışının ilk konuşmasını Dernek Başkanı Mustafa Demir yaptı.

Demir yaptığı konuşmada, Beykoz’da Sivaslılar’a ait bir dernek kurmanın kendilerine nasip olduğunu hatırlatarak, “ bu bir eksiklikti; 11 arkadaşımız ile yola çıktık, bir eksikliği giderdik” dedi.

Yücel Çelikbilek: Beykoz, Türkiye’nin ortalamasıdır

Demir’in ardından söz alan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise, konuşmasının başında derneğin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, “ bu bölgede yöresel dernekler ne kadar etkin olurlar ve birbirleriyle işbirliği içine girerler ise birlik ve beraberliğin de o ölçüde artacağını” kaydetti.

Çelikbilek, şunları söyledi: “ Beykoz, Türkiye’nin ortalamasıdır. Hiçbir İstanbul ilçesi Beykoz’un seviyesini yakalayamamıştır. Beykoz’da 81 vilayetten insan var. Düzce dahil nüfus almışız biz. Beykoz’da 81 il derneğinin kurulması mümkündür. Ancak şu anda il derneği aysısı 17.”

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuşmasının sonunda ise derneğin açılışının hayırlı olması temennisini tekrarlayarak, “ dernek açmaktan ziyade, etkin yönetmek önemlidir” uyarısında da bulundu.

Aydın Ergün: Tecrübelerini Beykoz’a da aktarsınlar

Sivaslılar Derneği’nin açılışının 19 Mayıs gününe denk geldiğini hatırlatan Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz’da yoğun etkinlikler yaşandığını ve “bunu önemsediğini” kaydetti.

Sivaslılar Derneği’nin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Ergün, Sivaslılar’ın sayı olarak Beykoz’da az olsalar da, İstanbul genelinde açık itibariyle birinci sırada yer aldıkları bilgisini verdi ve “ Sivaslılar, İstanbul’un yönetiminde söz sahibiler; bu tecrübelerini Beykoz’a da aktaracaklardır” dedi.

Milletvekili Osman Poyraz: Kent kültürüne katkı sunmamız lâzım.

AK Parti’nin kendisi de bir Sivaslı olan İstanbul milletvekili Osman Poyraz ise, Sivaslılar denilince akla “sözünde kelam, elinde kalem, ozanları ve yiğitleri yetiştiren insanların geldiğini” belirtti.

Sivaslılar’ın İstanbul’da yoğun bir şekilde yaşadıklarını ifade eden ve kurulan yeni derneğin hayırlı olmasını dileyen Poyraz, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Elbette bu STK’ları kuralım, ananelerimizi yaşatalım ancak unutmayalım ki, kent kültürüne de bir katkı sunmak durumundayız. Kültür anlamında İstanbul’a da bir katkı sunmamız lâzım.”

Milletvekili Ali Turan: Sivas eski Sivas değil!

AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan ise, kurulan derneğin çatısı altında güzel hizmetler yapılacağından emin olduğunu kaydederek, Sivas’ı anlattı ve “ Sivas eski Sivas değil! Türkiye eski Türkiye değil. Kuzeyi güneyi arası 483 kilometre olan Sivas, coğrafi açıdan Türkiye’nin ikinci büyük ili; yerleşim açısından ise birinci büyük il. Sivas, hak ettiği yatırımları aldı. Sivas’ta bugünümüz dünden iyi, inşallah yarınımız da bugünümüzden iyi olacak” dedi.

Türkü ve ikram da vardı

Yapılan konuşmaları ardından ise Sivaslı sanatçılar tarafından sunulan türkülerin eşliğinde misafirlere ikramda bulunuldu.

Haber: Arzu Başlantı

Beykoz Sivaslılar Derneği açıldı
Bizi Takip Edin