Beykoz sokakları müziğin ritmiyle şenleniyor

Beykoz Belediyesi şehrin müzisyenlerini Beykoz sakinleriyle “Sokakta Müzik Çok Güzel” etkinliğinde buluşturuyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi şehrin müzisyenlerini Beykoz sakinleriyle “Sokakta Müzik Çok Güzel” etkinliğinde buluşturuyor. 

Beykoz Belediyesi, yaz etkinliklerini tüm hızıyla sürdürüyor. “Sokakta Müzik Çok Güzel” etkinliği ile sokak müzisyenleri Beykoz’un farklı yerlerinde dinleyiciyle buluşuyor.

Sahil etkinlikleri kapsamında onlarca sanatçı Beykoz’da ağırlanarak, vatandaşlara unutulmaz anlar yaşatıldı. Büyük ilgi gören sahil bandı etkinlerinin sonuna gelinse de müzisyenler Beykoz’da müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Beykoz’da müziğe yönelik etkinlikler devam ediyor. Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği “Sokakta Müzik Çok Güzel” etkinliğinde müzisyenler canlı performanslarıyla kulakların pasını siliyor. Beykoz’un farklı sokaklarında açık hava müzik dinletisi sunan sanatçılar caddeden geçen vatandaşlara müzik keyfi yaşatıyor.

Beykoz’un farklı noktalarına sahne kuran sanatçılar canlı performansları ile sahne heyecanını sokakta yaşıyor. Beykozluların daha keyifli vakit geçireceği meydanlar adeta bayram yerine dönüyor. Müziğin sesi, Beykoz’un birbirinden farklı sokaklarından, meydanlarından yükseliyor.

Sokaktan geçen ve müziğin sesini işiten Beykozlular ise bu canlı performansları dinleyerek müzisyenlere eşlik ediyor.

SOKAK MÜZİĞİ BEYKOZ’DA GELENEĞE DÖNÜŞÜYOR

Beykoz Güncel Haber’e konuşan Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, İstanbul’un ve Beykoz’un sokak müzisyenlerini ilçenin sokaklarına davet ettiklerini söyleyerek, “Etkinlikler kapsamında Beykoz’un farklı bölgelerinde konserler veriliyor. Bizim burada maksadımız sokak müziğinin Kadıköy ve Üsküdar’daki gibi Beykoz’da da bir geleneğe dönüşmesi.” diyor.

Beykoz’daki alanların bu tür etkinlikler için çok müsait olduğu belirten Akdemir, sokak müziğinin ilerleyen zamanlarda Beykoz’un köylerine ve hafta sonu Anadolukavağı’nda olacak şekilde rutin hale geleceğini dile getiriyor.

“ARZUMUZ GENÇLERİN ÖZENMESİNİ SAĞLAMAK”

Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, “Belediye Başkanımız Murat Aydın’ın talimatı ve gerekçesi ile bizim de beklentimiz ve arzumuz, bu etkinliğin örnek teşkil edip gençlerin özenmesini sağlamak.” diye vurguluyor ve ekliyor: “Biz sokak müzisyenlerinin önünü açıyoruz. Beykoz’daki gençler, BEYSEM müzik kurslarındaki öğrenci ve kursiyerlerimiz hocalarımız ile birlikte çeşitli sokaklarında bir araya gelerek müziğin sesi olacaklar.”

Beykoz Belediyesi’nin ricası ve talebi üzerine, sokak müzisyeni olarak Türkiye’de ün yapmış Sedat Anar da projeye katkı sağladı. Anar, “Sokakta Müzik Çok Güzel” projesi kapsamında ilçeye gelecek grupların danışmanlıkları yaptı. Ayrıca uzun yıllardır sokakta çalmayı bırakan Sedat Anar, Beykoz Belediyesi’nin bu etkinliğine destek olarak Beykoz’un sokaklarında sahne aldı.

Ağustos ayına kadar devam edecek etkinlik kapsamında Beykoz’un sokaklarında hem çalıp hem söylemek isteyen kişilerin Beykoz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne başvurmaları yeterlidir.

Beykoz sokakları müziğin ritmiyle şenleniyor
Bizi Takip Edin