İBB Başkanı Beykoz’da vaatlerini yerine getirmedi!

Millet İttifakı’nın Beykoz temsilcileri CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Millet İttifakı’nın Beykoz temsilcileri CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Millet İttifakı’nın Beykoz temsilcileri CHP Beykoz İlçe Başkanı ve İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı düzenlenen genel değerlendirme toplantısı kapsamında mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemeğe başkanların yanı sıra Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüseyin Hüsnü Kolcu ile mahalle muhtarları katıldı.

İlçe Başkanları Aydın Düzgün ve Akif Taşdemir, muhtarların mahalleleri ile ilgili dilek ve temennilerini dinledi, sorunlar ve çözüm önerileri üzerinden görüş alışverişinde bulundu. Toplantıda ağırlıklı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılması istenilen konular masaya yatırıldı.

“MUHTARA HABER VERİLMİYOR”

Açılış konuşmasını yapan Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu, “İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu seçimlerden önce muhtarlara birçok vaat ve söz verdi. Ama maalesef bu vaat ve sözler yerine gelmedi. Beykoz’un muhtarları olarak bir beklenti içerisindeyiz. Bu konuda bize aracı olup istek ve taleplerimizi iletirseniz memnun oluruz. Mahallede bir şey olduğunda acaba neden muhtara haber verilmiyor. Muhtarlar kendini siper etmiş kişilerdir. Bir de 835 ada kentsel dönüşüm için hazırlık yapılıyor. Mahallede, içerisinde meclis üyelerimizin de bulunduğu 15-20 kişilik bir grubun gezdiğini ben mahalleliden öğreniyorum, burada bir şey olacakmış kesin diye bana söylüyorlar. Ve bu kentsel dönüşüm bayramdan sonra hareketlenecektir. Bu konuda bize önceden haber verirseniz seviniriz.” şeklinde konuştu.

“İBB’DEN GELDİKLERİNDE BENİM DE HABERİM YOKTU”

Muhtarlar ile sürekli bir araya geleceğini söyleyen Aydın Düzgün, “Büyükşehir ile aradaki koordinasyonu sağlamak gerekiyor. İBB’den geldiklerinde benim de haberim yoktu. Böyle bir şey olmamalı. Buraya bir bürokrat geliyorsa mutlaka bilgi verilmeli. Hüsnü muhtarımıza bu konuda katılıyorum. Muhtarlarımız, STK’lar ve biz siyasiler Beykoz’da güzel şeyler yaptıralım. Dertlerin komple çözüleceği Beykoz’u inşallah hep beraber görür ve yaşarız.” dedi.

“BEYKOZ DİKKATE ALINMIYOR”

Akif Taşdemir ise, “Beykoz’da dertler büyük ve biraz dışlanmış bir ilçe, çok fazla dikkate alınmıyor. Millet ittifakı olarak birlikte baskı yaparsak daha etkili olur diye düşündük. Beykoz’un problemlerini, sıkıntılarını böyle bir organizasyonda çözelim dedik.” dedi.

“İBB TOKATKÖYE SAHİP ÇIKMIYOR”

Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu, Tokatköy’e bir mezarlık alanı açılığı ama İBB’nin buraya sahip çıkmadığını belirterek, “Bu pandemide mezarlık büyük hizmet verdi. Dünyalar yapılıyor ama Tokatköye Mezarlığına 200 – 300 metrelik bir duvar yapılmıyor.” diye söyledi.

 “BİZİ ARAYAN YOK”

Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun, “Büyükşehir de üstgeçit problemimiz var. Kavacık istikameti dönüşündeki üstgeçit otoyolun ortasında kaldı. Buraya uzun uğraşlar sonucu ışık koydurduk ama çok araç kazaları oluyor. İBB’den cadde harici bir destek alamıyoruz. Ekrem Başkan seçilmeden önce ve seçildikten sonra biz muhtarlar ile bir araya gelecekti, fikir alışverişi yapacaktı. Muhtarlar olmadan hiçbir şey yapamayacağız dedi ama maalesef hiç bizi arayan yok. Sadece kurum bir şey yapacaksa ve vatandaş buna tepki gösterirse bizi arıyorlar.” dedi.

Anadoluhisarı Muhtarı Güzin Merve ise Aydın Düzgün’e, Hisar Kalesinin orada olan olaylara neden müdahale etmediklerini ve PTT binasının akıbetine ilişkin soru yöneltti.

“İLAÇLAMA ARABALARI DÜĞÜN ARABASI GİBİ GEZİYOR”

Gümüşsuyu Mahalle Muhtarı Şaban Efe, “İki senedir Büyükşehir’in ilaçlamalarından memnun değilim. Mahalleyi bilmeyen kişiler geliyor, düğün arabası gibi caddeyi gezip gidiyorlar.” dedi.

“YAZDIĞIMIZ YAZILARA OLUMSUZ CEVAP GELİYOR”

Çavuşbaşı otobüs saatleri ile ilgili sıkıntılar da dile getirilerek “Vatandaşlarımız Kadıköy ve Mecidiyeköy’e aktarmalı olarak gitmek zorunda kalıyorlar. Sabah saatleri Mecidiyeköy otobüs saatleri vardı ama okullar tatile girdiği için bu saatler değişti. Ama o otobüsleri daha çok işe giden vatandaşlar kullanıyor. Bununla ilgili yazdığım yazılara hep olumsuz cevap geliyor.” diye söylendi.

“İLAÇLAMA ARABASI HİÇ GELMEDİ”

İncirköy Mahalle Muhtarı Alaettin Kartal, “Büyükşehir’in ilaçlama arabası bu sene benim mahalleme hiç gelmedi ve haber vermiyorlar. Mahalle önceki dönmelerde iki kere ilaçlanıyordu.”

“İBB’DEN HİZMET ALAMIYORUZ”

Ortaçeşme Mahalle Muhtarı Nuri Dik, muhtarlığın İBB’den hizmet alamadığını söyleyerek “Akbaba Caddesi üzerinde çukurlaşmış yerler var. Müracaat etsek bile bir kısmı yapıldı bir kısmın üzerinden geçildi ve kesin sonuç alamadık. Sol taraf Akbaba sağ taraf Ortaçesme’ye ait olan caddedeki yaya kaldırımına esnaflar araçlarını park ediyor. Bizim engelli vatandaşlarımız yollardan yürümek zorunda kalıyor. Bu konu hakkında İBB’ye onlarca yazı yazdım. Bununla alakalı özellikle sizden rica ediyorum, bir çözüm bulun. Yoldaki ot ve dikenlerin kesimi için Park ve Bahçeler Şefini aradım. 20 metrelik bir alanı yaptık diye bana fotoğraf atmışlar ama aynı şekilde duruyor. Diğer bir sorun ise Ortaçeşme Deresinin altındaki otlar araba boyu kadar yukarı çıkmış, balçıklaşmış. İnsanlar sivrisinek korkusuna parka, balkona çıkamıyor. Bunun içinde İBB’yi defalarca aradım. Ya bizim eksiğimiz biz yaptıramıyoruz ya da onlar bu işi kâle almıyorlar.” ifadelerini kullandı.

İBB’DEN KOPYALA YAPIŞTIR CEVAP İSTEMİYORUZ

Alibahadır Muhtarı Ali İhsan Aydın, “Birçok toplantıda aynı sorunları dile getirmekten ben yoruldum onlar yorulmadı. Alibahadır Mahallesi'nde ekolojinin dengesinin bozulmasından dolayı sel baskınları oluyor. Benim mahallem tehdit altında, bir an önce ıslah çalışmalarının başlanmasını istiyorum. Taleplerime hep kopyala yapıştır cevaplar veriliyor. Ben kopyala yapıştır cevap değil çözüm odaklı bir çalışma istiyorum.” dedi.

“ÇUBUKLU SAHİLİ PİSLİKTEN GEÇİLMİYOR”

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu, Çubuklu Sahili’ndeki kirliliğe dikkat çekerek, “Beykoz Belediyesi Kanlıca ile Çubuklu arasındaki sahil yolunun temizliği yapıyordu. Şuanda caddenin altı İBB’nin üstü Beykoz Belediyesine ait.  Bu alan Beykoz Belediyesi’ndeyken çok güzel temizleniyordu. Ama İBB aldıktan sonra burası pislikten geçilmiyor. Attığım mesaja karşılık bana bölgenin temizleneceğinden emin olabilirsiniz diye yanıt verdiler. Ben emin olamıyorum.“ ifadelerini kullandı.

CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Çubuklu Sahili’nin kirliliği hakkında çok şikâyet geldiğini belirtti ve gerekli yerlere ulaşarak sahilin temizlendiğini söyledi.

BURUNBAHÇE’DEN İSPARK NEDEN KALDIRILMADI?

Muhtarların konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularına geçildi.

CHP milletvekillerinin 5 sene önce Burunbahçe’de “İBB ve İSPARK burayı rant alanına çevirmek istiyor. Buna izin vermeyeceğiz” diyerek projeyi engellemeye çalışması hatırlatıldı.

“İBB CHP’ye geçmesi ile bu İSPARK kalkar zannettik ama bir adım atılmadı. Burada İSPARK’ın kaldırılması konusunda bir ihtimal var mı? Siz eleştirdiniz ve geldiğiniz, o zaman bunu kaldırın. Kaldırmazsanız büyük bir çelişki olarak düşünüyorum. Beykoz Pazar alanına da İSPARK yapıldı. Esnaf çok şikâyetçi, bunun iptal edilmesi konusunda talep var.” diye soruldu.

Aydın Düzgün bu olaya, “İSPARK konusunda tamamen siyasi bir cevap vereceğim. Belediyeye bir gelirde lazım. Gelir getirecek ve hizmet yapıcı şeylerin daha önemli diye düşünüyorum.” şeklinde yanıt verdi.

İBB Başkanı Beykoz’da vaatlerini yerine getirmedi!
Bizi Takip Edin