Beykoz sokaklarında temizlik seferberliği

Beykoz Belediyesi ”Yeşil Okul Projesi” kapsamında öğrencilere ve vatandaşlara çevre bilinci aşılamak amacıyla temizlik seferberliği başlattı.

Beykoz Belediyesi ”Yeşil Okul Projesi” kapsamında öğrencilere ve vatandaşlara çevre bilinci aşılamak amacıyla

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ”Yeşil Okul Projesi” kapsamında öğrencilere ve vatandaşlara çevre bilinci aşılamak amacıyla temizlik seferberliği başlattı.

Beykoz Belediyesi ”Yeşil Okul Projesi” kapsamında öğrencilere ve vatandaşlara çevre bilinci aşılamak amacıyla temizlik seferberliği programını Ortaçeşme Meydanı’ndan Tokatköy son durağa yapılan yürüyüşle sürdürdü.  

Ortaçeşme Meydanı’nda gerçekleştirilen ‘Sokak Temizliği’ etkinliğine Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Yakup Özbek, Taceddin Aksu, meclis üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, muhtarlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Beykoz Belediyesi, Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yön Temizlik katılımıyla gerçekleşen projeye Beykoz’daki 56 ilkokul ve ortaokullar katılıyor.

Çocuklarla birlikte esnaf bilgilendirmesi ve çöp toplama etkinliğine katılan Başkan Çelikbilek amaçlarının daha temiz bir Beykoz olduğunu belirterek, başlatılan uygulamayla ilçenin daha da güzelleşeceğini söyledi.

Kaymakam Katırcı da uygulamanın öğrencilere temizlik bilincinin erken yaşlarda aşılanması açısından önemli olduğunu ifade etti.

Tokatköy Ortaokulu, Beykoz İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Adil Doğan Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı organizasyonda öğrenciler, ellerinde “Dönüştür Kullan Hayata Bağlan”, “Temiz Bir Çevre İçin el ele” “Çevreyi Kirletme Dünyayı Yok Etme” “Doğayı Koru Çevreyi Sev” “Temiz Çevre” yazılı pankartlarla katılarak çöpleri tek tek topladılar. Öğrenciler esnafı dolaşırken zaman zaman “Beykoz Bizim Temiz Tutalım” sloganı da attılar.

Etkinlik 15 Mayıs’ta şenlik havasında yapılacak programla son bulacak.

Beykoz sokaklarında temizlik seferberliği
Bizi Takip Edin