Beykoz takımı Cumhurbaşkanlığı Turu’nda

Beykoz’un adını dünyanın prestijli bisiklet yarışlarında başarıyla duyuran Beykoz Belediyesi Continental Bisiklet Takımı, 8-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak  “58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu”nda şampiyonluk için pedal çevirecek. 

Beykoz takımı Cumhurbaşkanlığı Turu’nda
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından, Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilecek “58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu”nda 14 ülkeden 24 takım ve 168 sporcu yarışacak.  

ÜNLÜ SPORCULAR BEYKOZ’DAN GEÇECEK

Ülkemizin ve bisiklet sporunun tanıtımına katkı sunacak yarış, 8 Ekim Pazar günü başlayacak ve 8 gün, 8 etapta; Alanya, Bodrum, Manisa, İzmir ve İstanbul’a uzanan güzergâh boyunca, toplam bin 231,2 km’lik parkurda dünyaca ünlü pedalların mücadelesine sahne olacak.

Cumhuriyet ve yarış heyecanının Eurosport ve TRT Spor ekranlarından canlı olarak yayınlanacağı tur, 15 Ekim Pazar günü Beykoz’un doğal ve tarihi parkurlarının da geçileceği İstanbul-Sultanahmet Etabı ile sona erecek.  

CUMHURİYET COŞKUSUYLA ŞAMPİYONLUĞA

Beykoz Belediyesi Continental Takımı yarışa, Halil İbrahim Doğan, Natnael Berhane, Sergey Rostovtsev, Maximilian Stedman,  Petros Mengs Gebremariam, Yaroslav Parashchak ve Zeki Kagısız’la katılacak.

Cumhuriyet coşkusuyla şampiyonluk hedefine kilitlenen takım, Cumhurbaşkanlığı Kupası için rakiplerine karşı kıyasıya pedal çevirecek.

BEYKOZ SOKAKLARINDAN DÜNYA KÜRSÜLERİNE

Türkiye’nin bu alandaki 4 takımından biri olarak 9 ay önce kurulan Beykoz Belediyesi Continental, kısa sürede, 230 güçlü takımın boy gösterdiği Uluslararası Bisiklet Federasyonu (UCI) listelerinde 46. sıraya kadar yükselmeyi başardı.

Beykoz Contiental, dünyanın prestijli yarışlarından, Fas’ta düzenlenen “Grand Prix El Marsa” ve , “Grand Prix Boukraa”da 1.lik kürsüsüne çıktı.

İstanbul’un ilk ve tek kıta takımı olan Beykoz Continental, ülkemizde yapılan “Tour of Yiğido”, “100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu” ve Grand Prix Erciyes’te şampiyon oldu, bugüne kadar katıldığı pek çok yarışta derece yaptı.

ANTRENMANLAR BEYKOZ SPOR ORMANI’NDA

Yarışlara Türkiye’nin en büyük spor ormanı olarak kurulan  “Beykoz Belediyesi Spor Ormanı”da,  Antrenör Pelin Bayram’ın sportif direktörlüğünde hazırlanan takım, başarılarıyla gençlere bisikleti sevdirmeyi ve dünya kürsülerine yol açmayı amaçlıyor. 

 

Beykoz takımı Cumhurbaşkanlığı Turu’nda
Bizi Takip Edin