Beykoz tek ses… 'Kudüs sahipsiz değildir'

Beykoz halkı Filistin'de ilan edilen ‘Öfke Cuma'sına destek vererek Cuma namazı çıkışı Beykoz Meydanı'nı doldurdu.

Filistin'de ilan edilen Öfke Cuma'sına destek veren Beykoz halkı, Cuma namazı çıkışı Beykoz Meydanı'nı doldurdu. Öfke…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz halkı Filistin’de ilan edilen ‘Öfke Cuma’sına destek vererek Cuma namazı çıkışı Beykoz Meydanı’nı doldurdu.

Filistin’de ilan edilen Öfke Cuma’sına destek veren Beykoz halkı, Cuma namazı çıkışı Beykoz Meydanı’nı doldurdu. Öfke Cuma’sının ilan edilmesinin ardından Beykozlular, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdıkları açıklamasını protesto etti.

Beykoz Merkez Serbostan Camii’nde kılınan cuma namazı çıkışında meydanda toplanan Sivil Toplum Kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve Beykoz halkı, ellerinde Türk bayrakları ve çeşitli pankartlarla Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın, Tel Aviv’de yer alan ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacaklarını açıklaması ve Kudüs’ü İsrail Devleti’nin başkenti olarak tanıma kararını protesto etti. 

Egemen Bağış: “Kudüs sahipsiz değildir”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını Beykozlulara ileterek sözlerine başlayan Egemen Bağış, “Kudüs sahipsiz değildir diye Beykoz’dan haykırıyoruz. Kudüs, Amerika’nın siyaset yapmak istediği ama yapamayacağı kadar büyük bir medeniyet merkezidir. Sakın zannetmeyin ki dış güçlerin bunda etkisi yok. Her biri birbiriyle bağlantılıdır. Bugün İslam coğrafyası üzerinde fitneler oynanmaktadır. Bu ülke mağduriyet yaşayan diğer İslam ülkelerinin de umududur. Gün, müslümanların uyanma ve düşünme zamanıdır. Burada fikir ayrılığı olmaksızın Kudüs sevdalıları olarak bulunuyoruz. Diğer ülkeler de, Kudüs’ün Amerika’nın iç siyaset malzemesi olduğunu görüyor. Bu hareket, Kudüs’ün tekrar parlamasına vesile olacaktır” şeklinde konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: “Kudüs kutsallığın başkenti”

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: “Kudüs kutsallığın başkentidir. Bu süreçte Yahudilerin hiçbir kutsalına dokunulmamasına karşın onların yaptığı zulüm arttıkça artıyor. Bugün bizlere çok iş düşüyor. Diriliş tekrar bu topraklarda olacaktır. Bu olayların küçük bir provasını 15Temmuz’da yaşamıştık. Ben inanıyorum ki fedakâr Beykozlular, kanıyla canıyla her zaman yüce duygularını korumaya hazırdırlar. Rabbim birlik ve beraberliğimizi, Kudüs’ün barışını görmemizi sağlasın.” diye konuştu.

Başkan Çelikbilek: “Kudüs bizim vazgeçilmezimizdir”

Kudüs’le oynanmasına asla müsaade etmeyeceklerini belirten Başkan Yücel Çelikbilek, “Kudüs bizim vazgeçilmezimizdir. Kanımız, canımız, inancımız, varlığımızdır. Bugün Türkiye’nin her yerinde Kudüs için dua vardır. Kudüs bizimdir bizim kalacaktır. Kudüs’le oynanmasına asla izin vermeyeceğiz. Allah, sizler var olduğunuz müddetçe siyonistlerin oyunlarını bozacaktır. Bizleri buraya getiren büyük bir sevgidir. Kudüs bize Rabbimizin emanetidir. Selahattin Eyyübi’nin, Kılıçarslan’ın, ecdadımızın emanetidir. Peygamberimizin (SAV) arşa çıktığı miraç mucizesinin olduğu yerdir. Diğer din mensuplarının da, ecdadımızın da mukaddes emanetlerini, hatıralarını korumuş bir milletin evlatlarıyız. Onların oyunlarına gelmeyeceğiz. Yeryüzünde barış, Kudüs’ün hür olmasıyla sağlanacak” dedi.

Beykozluların yoğun katılım gösterdiği mitingde, Türk bayrakları ve tekbirler eşliğinde “Müslüman Uyuma Kudüs’e Sahip Çık- Kahrolsun İsrail- Kudüs Bizimdir Bizim Kalacak” sloganları atıldı.

Beykoz Müftüsü Ali Efe’nin Kudüs’ün özgürlüğü, barış ve selameti için ettiği duaya alanda bulunan herkes eşlik etti. 

Beykoz tek ses… 'Kudüs sahipsiz değildir'
Bizi Takip Edin