Beykoz Tokatköy’de Muhsin Yazıcıoğlu ismi neden kaldırıldı?

Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun adı 2012 yılında Beykoz belediye meclisi kararı ile Tokatköy mahallemizde bulunan hizmet binasına Tokatköy Muhsin Yazıcıoğlu hizmet binası olarak verilmiştir.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BBP Beykoz ilçe başkanlığı olarak yönetim kurulu olarak Belediye başkanımız Merhum Yücel Çelikbilek’i ziyaretimizde Şehit liderimizin adının uygun bir cadde, meydan yada tesise verilmesi ile alakalı talebimiz olmuştu oda memnuniyetle karşılayıp uygun bir yere adını verebileceklerini söyledi.

Bizim talebimizden yaklaşık iki buçuk sene kadar sonra Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun adı 2012 yılında Beykoz belediye meclisi kararı ile Tokatköy mahallemizde bulunan hizmet binasına Tokatköy Muhsin Yazıcıoğlu hizmet binası olarak verilmiştir.

Ne hikmetse 2 hafta kadar önce önünden geçtiğim hizmet binasında Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin olmadığını gördüm yeni tabelada Tokatköy Sanat ve Eğitim Merkezi yazıyordu.

Muhsin Yazıcıoğlu ismin neden silinerek değiştirildiği konusunda bilgi almak için Belediye meclis üyesi arkadaşıma sorduğumda oda bilgisinin olmadığını söyledi. Tabelada isim değişikliği yapılalı yaklaşık iki ay olmuş. Bende buradan naçizane bu konuda sorumlu olan belediye yetkilisine soruyorum

Muhsin Yazıcıoğlu ismi meclis kararı ile verilmişti şimdi Muhsin Yazıcıoğlu ismin kaldırılması ile alakalı bir meclis kararı varmı?

Meclis kararı yoksa hangi gerekçe ile neye dayanarak kaldırdınız?

Yoksa Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini daha büyük ve merkezi bir yere mi vermeyi düşünüyorsunuz?

Zannedersem bu değişimden geçen yıl Ankara ziyaretinde Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabrine gidip orada şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’na fatiha okuyan Sayın Belediye Başkanımız Murat Aydın’ın haberi yok.

Yapılan bu hareket Beykoz’da bulunan Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava arkadaşları olarak biz Alperen’leri ve sevenlerini ziyadesi ile üzmüştür gönüllerini kırmıştır.

Bu yapılan yanlışın kasıt yada hata farketmez şehit liderimizin hatırasına saygısızlık olarak görüyor Muhsin Yazıcıoğlu isminin ivedilikle Tokatköy’deki hizmet binasına asıldığını görmek istiyoruz bu isim değişikliğinin bir an önce düzeltilmesi istiyor.

Ayrıca bu yapılan bir hata sonucu yapıldıysa Sayın Belediye Başkanımız Murat Aydın Beykozlu Alperenler Muhsin Yazıcıoğlu adının daha merkezi bir yere vererek samimiyetinizi göstermenizi bekliyor.

Beykoz Tokatköy’de Muhsin Yazıcıoğlu ismi neden kaldırıldı?
Bizi Takip Edin