Bir yerlerde tuhaflık var!

Sevgili Okurlarım, Bu köşe yazımda geriye dönük birkaç aylık olaylardan derleme yapmak istedim.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sevgili Okurlarım,

Bu köşe yazımda geriye dönük birkaç aylık olaylardan derleme yapmak istedim.

Kimse ayranım ekşi demiyor. Bazı televizyon kanallarını açıyorsun memleket güllük gülistanlık, bazı kanallara bakıyorsun ortalık yangın yeri. Yangın demişken “orman yangınlarından” hiç bahsetmeyeceğim. Çünkü o yangınlarda yanan orman arazilerinin rant alanına çevrileceğine içim acıyor.

Covid-19 tüm dünyayı esir aldı. “İyi gidiyoruz, hastalıkla mücadelede dünyada birçok ülkeden iyiyiz, kontrol altında tutuyoruz, aşı çalışmaları iyi yolda gidiyor” derken !!! Covid ilk başladığı günlerden daha hızlı yayılıyor. Bırakın covid aşısının bulunmasını grip aşısını bulamıyoruz. Söylem ve sonuçlarda bir tuhaflık var !!!

Okullar açıldı açılacak tartışmaları yaşanırken EBA sistemi başlatıldı. Başladığı anda sistem çöktü. Milli Eğitim Bakanımız “bu bizim için olumlu bir haber, inanılmaz bir talep var” diye açıklama yaptı. Halbuki sistem başlamadan önce öğrenci sayısı belliydi, ona göre altyapı hazırlanabilirdi.

Uzaktan eğitim dendi fakat milyonlarca çocuğumuzun evinde internet yok, binlercesinde televizyon bile yok. Okullar açıldığında 500.000 tablet dağıtılacak dendi ama durum covid’in ilk günlerindeki “maske” hikayesi gibi fiyasko oldu.

Kısmen yüz yüze eğitim başladı, okullarda tedbir amaçlı kantin yok. Okulların hemen önünde olan bakkal ve tezgahta satışlar var. Yani bu işlerde de bir tuhaflık var!

İşsizlik oranı çığ gibi büyüyor. Ülkemizde iyiye gitmeyen sosyal ve ekonomik dengeler covid nedeniyle daha da kötüye gitti. Halk kan ağlıyor. Borç gırtlağa dayanmış, ödenemeyen krediler ve ödenemeyen borçlar…. Dolar uçtu gidiyor deyince, “dolarlamı maaş alıyorsun” deniliyor. Ama otoyollara dolar üzerinden ücret ödeniyor. Akaryakıta doğalgaza zam gelince dolar artışı gerekçe gösteriliyor.

Vatandaş kan ağlıyor, “evime ekmek götüremiyorum” diyor, Cumhurbaşkanı “bunda abartı var, al bir keyif çayı iç” diyor !!!

İnanın sevgili okurlarım, bu aklıma gelenleri kaleme alırken, bir çay içeyim dedim ama çay bana o kadar acı geldi ki anlatamam, keyif falan alamadım !!!

Sağlıklı günler dilerim….

Bir yerlerde tuhaflık var!
Bizi Takip Edin