Beykoz Trabzonlular Derneği'nde ilk adım atıldı

Trabzonlular Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği'nin kurulması için Beykoz'un Trabzonlu kanaat önderleri bir araya geldi.

Trabzonlular Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği'nin kurulması için Beykoz'un Trabzonlu kanaat önderleri bir araya geldi. Beykoz'un

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trabzonlular Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği’nin kurulması için Beykoz’un Trabzonlu kanaat önderleri bir araya geldi.

Trabzonlular Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği’nin kurulması için Beykoz’un Trabzonlu kanaat önderleri bir araya geldi. Beykoz’un oldukça tanınmış simaları, Trabzonlular Derneği’ni açmak için birleşti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü İsmail Yüksek, 1.Dönem Beykoz Belediye Başkanı Ali Zengin, 5.Dönem Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç başta olmak üzere CHP, MHP ve AK Parti’den bir çok tanınmış siyasetçide derneğin kurulma aşamasında yerini aldı.

Mihrabat Korusu’nda düzenlenen toplantı, fikir alış-verişi esnasında basına kapalı olarak devam etti.

Kültürümüzü yaşatmak adına bir araya geldik…

Dernek adına konuşma yapan Ahmet Holoğlu, “Selam Trabzon’uma” isimli şiiri okuyarak, sözlerine başladı. Dernek açmaktaki amaçlarından kısa bahseden Holoğlu, şunları ifade etti: “Yöre kültürünü yaşatmak, kısaca doğduğumuz yeri unutmamak, doyduğumuz yerde de çağdaş değerlere entegre olup diğer sivil toplum kuruluşlarına katılımda bulunma, çeşitli sosyal faaliyetlerde bulunma, çocuklarımıza bu kültürü öğreterek bırakmak adına Beykozlu Trabzonlular Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği’ni kurulması için toplanmış bulunmaktayız”.

Ahmet Holoğlu konuşmasının ardından, derneğin komisyon çalışmalarını yapan kişileri yanına çağırarak, kendilerini tanıtmalarını istedi.

Komisyon üyelerinin kendilerini tanıtmasından sonra ise, toplantıya katılan herkese söz hakkı verildi ve onlarda kendilerini tanıttı.

Komisyon Üyeleri:

Ahmet Holoğlu: Of doğumluyum. 61 yaşındayım. Akademi mezunuyum. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında önemli görev yaptım. Halen bu görevlerimin bir kısmı devam ediyor. Gayrimenkul danışmanlığı yapmaktayım.

Erdal Öztürk: Beykoz doğumluyum. İki dönem Beykoz Belediye Meclis Üyeliği yaptım. Spor kulüplerinden, sivil toplum kuruluşlarına kadar bir çok cemiyet hayatında bulundum. Bugünde buradayız. Yerel basın içerisinde de Beykoz Güncel Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yapmaktayım.

Erdal Uzuner: Trabzon doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunuyum.

Hüseyin Yüksek: Trabzon, Çaykaralıyım. Beykoz’da ikamet ediyorum. Emekli öğretmenim.

İsmail Hakkı Hocaoğlu: Jeoloji Yüksek Mühendisiyim. Maçka doğumluyum.

Necati Ak: 1965 Trabzon, Of doğumluyum. Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Bölümü mezunuyum. 89’dan beri Beykoz’da serbest eczacılık yapıyorum. Ayrıca iki dönem meclis üyeliği yaptım.

Zeki Bülbül: 1947 Trabzon doğumluyum. 68 yaşındayım.

Toplantıya Katılanlar:

Ahmet Hulusi Batu: 1950 Trabzon, Çaykara doğumluyum. Çocuk Hastalıkları Uzmanıyım. Sağlık sektöründe kendi işimde çalışıyorum.

Ahmet Okuyan: Trabzon, Çaykara doğumluyum. Paşabahçe Cam Fabrikası’nda işçilik yaparak, emekli oldum.

Ahmet Tural: 1972 Trabzon, Of doğumluyum. Bu tesisin işletme müdürlüğünü yapıyorum.

Asuman Yıldırım: Sakarya Üniversitesi Peyzaj mezunuyum. 1993 doğumluyum. Öğrenciyim.

Ahmet Akın Ak: 1964 Trabzon, Of doğumluyum. Beykoz’da ikamet ediyorum. 17 yıldırda serbest avukatlık yapıyorum.

Ali Öksüz: 1974 Trabzon, Sürmene doğumluyum. Lisans eğitimimi Trakya Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Yüksek lisansımı da Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladım. 20 sene Beykoz’da siyasi partilerde gençlik kolları başkanlığı yaptım. Şu anda da iki derneğin yönetim kurulu üyesiyim. Kamu şirketinde çalışıyorum.

Ali Esad Yaşar: Trabzon, Of doğumluyum. Beykoz Belediye Başkanlığı’nda çalışmaktayım.

Ali Zengin: Beykoz doğumluyum. Baba tarafım Oflu. Ben Beykoz’un 1.dönem belediye başkanıyım. 15 sen profesyonel bir futbol hayatım oldu.

Atakan Çebi: 1974 Trabzon doğumluyum. Almanya’ya ihracat işleriyle uğraşıyorum.

Fazlı Çilingir: 1967 Samsun doğumluyum. Anne ve baba tarafım Trabzonlu. Yaklaşık 15 yıl Maliye Bakanlığı’nda çalıştım. Daha sonra ayrıldım, 5 yıldır kendi işimi yapıyorum. Yeminli Mali Müşavirim.

Fatih Yılmaz: 1984 Beykoz doğumluyum. Aslen Trabzon, Maçkalıyım. AK Parti Yönetim Kurulu Üyesiyim.

Gencağa Meriç: 1962 Trabzon, Of doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. İş adamıyım.

Halit Öksüz: Trabzon, Sürmeneliyim. Beykoz Müftüğü’nde çalışıyorum.

Hasan Ayaz: 1953 Trabzon doğumluyum. 1973’de İstanbul’a geldik. Beykoz Cumhuriyet Köyü’nde ikamet etmekteyim.

Hasan Türkgenç: 1966 Trabzon, Sürmene doğumluyum. Çavuşbaşı’nda ikamet ediyorum. Rüzgarlıbahçe’de restoran işletmeciliği yapıyorum.

Haşim Aydın: 1953 Trabzon, Of doğumluyum. Beykoz’da serbest doktor olarak çalışıyorum.

Hüseyin Demirtaş: 1967 Trabzon doğumluyum. 4 senedir Beykoz Müftüsü olarak görev yapmaktayım. İki çocuğum var.

İbrahim Can: Gençliğim Trabzon’da geçti. 35 yıldır İstanbul’dayım. TRT İstanbul Radyosu’nda halen Yurttan Sesler’de sanatçı olarak çalışmaktayım.

İsmail Yüksek: Trabzon, Çaykara doğumluyum. Makine Mühendisiyim.

İsmet Gonca: Beykoz Çubuklu doğumluyum. Sürmene kökenliyim. Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin kurucu başkanıyım. 3 sene CHP İlçe Başkanlığı yaptım. Beykoz’da esnaflık yapıyorum.

Kemal Şenel: Trabzonluyum. İstanbul’da inşaat işleriyle uğraşıyorum.

Kenan Albayrak: Trabzon, Of doğumluyum. 1959 yılında doğdum. Ticaretle uğraşıyorum.

Mehmet Ali Akdeniz: 1958 Trabzon, Sürmene doğumluyum. Bu tür faaliyetleri çok severim. Emekliyim.

Muhammed Hanefi Dilmaç: 1967 Beykoz, Çavuşbaşı doğumluyum. Aslen Çaykaralıyım. Beykoz Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak çalışıyorum.

Metin Bülbül: 1964 Trabzon doğumluyum. Akbaba’da oturuyorum ve ticaretle uğraşıyorum.

Metin Mercan: 1959 Trabzon doğumluyum. Emekliyim.

Mithat Yardım: 1957 doğumluyum. Konya kökenli bir ailenin çocuğuyum. Cerrahtepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Dahiliye Uzmanıyım.

Muharrem Ergül: Bende Trabzonlu bir kardeşinizim. 5.dönem Beykoz Belediye Başkanıyım.

Mustafa Can: Trabzon, Çaykaralıyım.

Nisa Topçu: İstanbul Üniversitesi Orman Meslek Yüksekokulu mezunuyum. Şu an İBB’de bahçıvan yetiştiriyorum. Eğitmenim. 1985 Beykoz doğumluyum. Aslen Ofluyum.

Nurettin Çakmak: İnşaat Mühendisliği eğitimi aldım. Halen Okan Ünivesitesi’nde Yüksek Lisansıma devam ediyorum. Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısıyım.

Okan Uzun: 1971 Trabzon doğumluyum. İnşaat, güvenlik ve matbaa işlerinde faaliyet göstermekteyim. Aynı zamanda şu an Belediye Meclis Üyesiyim.

Osman Şimşek: 1960 Trabzon doğumluyum. 50 senedir Çavuşbaşı’nda ikamet ediyorum. Öğretmen emeklisiyim.

Ömer Akyüz: 1950 Trabzon doğumluyum. Akyüz Gıda Ticaret adına 15 senedir gıda toptançılığı yapıyorum. 3 çocuk, 2 torun sahibiyim.

Sami Şahin: 1965 doğumluyum. Ofluyum. MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısıyım.

Serkan Şahin: 1982 Beykoz doğumluyum. Aslen Ofluyum. Çavuşbaşı’nda ikamet ediyorum. AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesiyim.

Servet Şahin: 1958 Trabzon doğumluyum. Beykoz’da ikamet ediyorum.

Süleyman Kılıç: 1968 Trabzon doğumluyum. Kendi işimi yapıyorum, Beykoz’da ikamet ediyorum. Şu anda Beykoz Belediyesi Belediye Meclis Üyesiyim.

Şefik Yavuzyılmaz: 1956 Samsun doğumluyum. 45 senedir Beykoz’da yaşıyorum. 1 dönem belediye meclis üyeliği yaptım, 3 dönemdir de muhtarlık yapıyorum.

Tekin Küçükali: 1945 Trabzon doğumluyum. Sürmeneliyim. Böyle bir derneğe ihtiyacımız vardı, teşekkür ediyorum.

Tekin Karaca: Hakimim. Kahramanmaraşlıyım. Aranızda bulunmaktan ötürü mutluyum.

Ümit Serdal Okuyan: Trabzon doğumluyum. Çaykaralıyım.

Yaşar Şahin: 1968 Trabzon doğumluyum. Beykoz’da ikamet ediyorum. Beykoz AK Parti İlçe Başkan Yardımcısıyım.

Beykoz Trabzonlular Derneği'nde ilk adım atıldı
Bizi Takip Edin