Beykoz U-14 Milli Takımı kuruluyor!

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Beykoz’da U- 14 karması oluşturuyor! 1 Nisan’a kadar oluşturulacak kadro için futbolcu seçmeleri yapılacak!

Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Beykoz’da U- 14 karması oluşturuyor. 1…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Beykoz’da U- 14 karması oluşturuyor! 1 Nisan’a kadar oluşturulacak kadro için futbolcu seçmeleri yapılacak!

Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK), Beykoz’da U- 14 karması oluşturuyor. 1 Nisan’a kadar oluşturulacak kadro için futbolcu seçmeleri yapılacak. Oluşturulacak karma için Beykoz’daki tüm spor kulüplerine çağrı yapan BİSK, kadroya katacağı genç sporcular ile tanışmak ve onları bilgilendirmek amacı ile Şahin Köktürk Spor Kompleksi Havuz Başı’nda bir toplantı düzenledi.

Beykoz’da faaliyet gösteren tüm spor kulüplerine çağrı yapan BİSK’in toplantısına Paşabahçe, Çiğdem, Soğuksu, Çubuklu, Çavuşbaşı, Hisar, Küçüksu Yenimahalle, Denizcilik İşletmeleri ve Tokatköy Spor Kulübü olmak üzere 9 dernek katıldı.

Toplantıda, BİSK Başkanı Asım Özdemir ile yöneticiler Yaşar Kesici, Samet Çolak, Yüksel Kılıç ve oluşturulacak U- 14 Karması’nın idari sorumluları Samet Çolak, Eyüp Aktaş, Bayram Önal; antrenörler Uğur Sakaloğlu, Kadir Gemici, kaleci- antrenör Abdullah Engin hazır bulundular.

Beykoz’un ilk U- 14 karması olacak

Beykozlu 33 genç futbolcunun hazır bulunduğu toplantıda açılış konuşmasını yapan BİSK Başkanı Asım Özdemir, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (İASKF)’den aldıkları yetkiye dayanarak bir U- 14 karması oluşturacaklarını ve bu oluşuma Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ile İlçe Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları’nın da destek verdikleri duyurusunu yaptı. Oluşacak olan karmanın, U-14’te Beykoz’un ilk karması olacağını kaydeden Özdemir, U- 15 karmasının futbolun geleceğinde en önemli yaş olduğunu belirterek, U-14’ün, U-15’e alt yapı hazırlayacağını belirtti.

Asım Özdemir gençlere seslendi

BİSK Başkanı, salonda bulunan U- 14 karması adayı genç sporculara şu şekilde seslendi: “Amatör spor kulüplerinin birinci hedefi, siz değerli sporcuları Milli Takım’a taşımaktır. Biz dar alanda spor yapmanızı istemiyoruz. Sizlerin Beykoz’u, İstanbul’u, Türkiye’yi aşmanızı istiyoruz. Beykoz’da çok yetenekli çocuklar var. Beni, sizlerin alacağı galibiyet veya mağlubiyetten çok birlik ve beraberliğiniz ilgilendiriyor. Birlik ve beraberlik içinde olursanız, zaten başarılı da olursunuz. Okulunuzdan sonra en büyük sorumluluğunuz futbolunuz olsun. Bir insanın yedi yaşından sonra boş zamanı olmaz; boş zamanlarınızı spor yaparak, sosyal aktivitelerde bulunarak değerlendirin. Sizler Beykoz’u temsil ediyorsunuz. Arkanızda çok büyük bir aile var. Derslerinize ve spora önem verirseniz, başarılı olursunuz. Diyelim ki, U- 14 karmaları başarılı oldu; o zaman Anadolu’ya, Avrupa’ya gideceğiz; bizleri oralara götürecek olan sizlersiniz, biz değiliz.”

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün projesine destek

Asım Özdemir, Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Beykozlu gençlerin enerjisinin güzel faaliyetlere kanalize edilmesi amacı ile başlattığı “sosyal puan üretmeye dayanan” projeye destek verecekleri açıklamasını da yaptı.

Salonda bulunan gençlere, katılacakları her sosyal ve kültürel faaliyet ile yardım aktivitesi için birer puan vereceklerini kaydeden BİSK Başkanı, “sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunmanız için bir çalışma içerisinde olacağız ve sizlere puan vereceğiz. Bu puanlara göre ödüller de alacaksınız” duyurusunda bulundu.

İkinci Messi aramızdan çıksın!

U- 14 takımlarının şu anda İstanbul’un 20 ilçesinde örgütlendiğini kaydeden Özdemir, oluşacak olan karmalardan milli takımlara, profesyonel takımlara sporcu vereceklerinin de altını çizerek, “ikinci Messi aramızdan çıksın!” dedi.

Milli Takım nasıl ve hangi imkânlar ile hazırlıyor ise Beykozlu sporcuları da maçlara aynı şekilde hazırlamanın Amatör Kulüpler Birliği olarak hedefleri olduğunu kaydeden Özdemir, gençlere, “her şeyiniz dört dörtlük olacak” sözünü verdi ve “ben buradaki gözlerden Milli takım’a bir ya da iki sporcu göndereceğime inanıyorum” yorumunda bulundu.

Maçlar 15 Nisan’da başlayacak

U-14 maçlarının Nisan ayının 15’inde başlayacağını duyuran BİSK Başkanı, yapacakları toplantılarda Şahin Köktürk Havuzbaşı Tesisi’nin, saha olarak ise Paşabahçe’nin kullanılacağını belirtti.

BİSK Başkanı’ndan Beykozlu futbolculara çağrı

BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz’da çalışmalarını sürdüren 9 spor kulübü dışında diğer spor kulüplerinin yapılan toplantıya sporcularını göndermemelerini de eleştirdi. “Bizim Beykozlu yetenekli gençleri kaçırma gibi bir lüksümüz yok” diyen Özdemir, Beykozlu gençlere de seslendi: “U- 14 karmasının oluşturulacağını duymayan yetenekli sporcular varsa, lütfen gelsinler!”

Antrenör Sakaloğlu: Beykoz’un ilk milli takımı

Özdemir’den sonra söz alan U- 14 karması antrenörü Uğur Sakaloğlu ise konuşmasına “amacımız spora hizmet etmek. En önemlisi de alt yapıda çocuklarımıza eğitim vermek. Beykoz’daki yaşam koşullarını bildiğim için buradaki çocukların spor yapma olanaklarını arttırmak istiyorum. Beykoz’u en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Bu, Beykoz’un ilk milli takımı olacak” şeklinde başladı.

Yetenekli gençleri keşfedecek pozisyonda olan yetkililerin, İstanbul’un diğer bölgelerine göre uzak kalması nedeniyle Beykoz’a gelmediklerini kaydeden Sakaloğlu, “ancak oluşacak olan takım, bu yönden gençlere çok güzel bir imkân verecek; sporcularımız kendilerini daha iyi sunabilme olanağına kavuşacaklar” dedi.

Buraya girmek Milli Takım’a girmek gibi olacak

U-14 karmasına kamp dahi yaptırmayı düşündüklerini ifade eden antrenör Sakaloğlu, gençlere şu şekilde seslendi: “Nisan ayının 1’ine kadar tam bir kadro oluşturacağız. Beykoz’u temsil eden canavar gibi gençler yetiştirmeye çalışacağız. Buraya girmek, Milli Takım’a girmek gibi olacak. Biz, sporcularımızın üniversiteli olmalarını istiyoruz. Ders notlarınızın yüksek olmasını istiyoruz. Çok yetenekli olup, dersleri zayıf olanlara da destek vereceğiz. Biz, eğitimli sporcular istiyoruz. Birinci hedefiniz dersleriniz, okulunuz; ondan sonra da futboldur. İnşallah, hep birlikte Beykoz’u temsil eden çok güzel bir takı oluşturursunuz.”

Kaleci- antrenör Abdullah Engin: önce okul, sonra saha

Kaleci- antrenör Abdullah Engin de sporcu gençlerin okul başarılarının önemine vurgu yaptı ve gençlere şu açıklamada bulundu: “ Okuldaki problemleri çözmeyen insan, sahadaki problemleri de çözemez. Önce okuldaki problemleri çözmek gerekir, sonra ise sahadaki problemleri.”

Yüksel Kılıç: Her türlü fedakârlığa hazırız

BİSK Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda Akbaba Köyü Muhtarı Yüksel Kılıç ise, oluşturulacak olan takımın Beykoz’un simgesi olacağını belirterek, “Beykoz’un yetenekli çocuklarını ön planda tutacağız. Gençlerimiz için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız” dedi.

U- 14 seçmelerine katılacak genç futbolcular, toplantının sonunda spor kulüpleri başkanları ve BİSK yöneticileri ile birlikte objektiflere poz verdiler.

U- 14 karması, 24 sporcudan oluşacak. İlk antrenman ise 26 Şubat Pazar günü saat 17’de yapılacak.

Beykoz U-14 Milli Takımı kuruluyor!
Bizi Takip Edin