Beykoz Ülkü Ocakları üçüncü oldu

İstanbul Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştirilen ‘Güzel Kur'an-ı Kerim Okuma Yarışması'nda Beykoz Ülkü Ocakları 3. oldu.

İstanbul Ülkü Ocakları 1. Bölge Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Güzel Kur'an-ı Kerim Okuma Yarışması'nın finali Pendik A

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştirilen ‘Güzel Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışması’nda Beykoz Ülkü Ocakları 3. oldu.

İstanbul Ülkü Ocakları 1. Bölge Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Güzel Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışması’nın finali Pendik Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.

İlk olarak açılış konuşmasını konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım; Peygamber Efendimizin (s.a.v) ebedi istirahatgahında göç etmeden veda hutbesinde belirttiği, Müslümanlara iki emanet bıraktığını, bunların Kur’an-ı Kerim ve Peygamber sünnetleri olduğunu hatırlatan Yıldırım, Ülkücülerin O’nun bu kutsal emanetlerinin sonsuza kadar destekçileri olduğunu belirtti. Ardından Yıldırım, ‘Peygamber efendimizin sünnetlerini öğretmek ve yaşatmak için var gücümüzle çalışacağız. O’nun öğütlediği ahlaklı, imanlı ve dürüst bir gençlik yetiştinnek için uğraşacağız. Peygamber efendimiz buyuyor ki: Komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bizler O’na layık olabilmek için sadece komşumuza değil, sokağımızda, mahallemizde, ilçemizde aç varken tok yatamayız. Bunun için her inanmış ülkücü bir tas çorbasını komşularının kapısını çalıp ikram etmelidir. Bu davanın en büyük temsilcisi ülkü Ocakları’dır. Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun dediği gibi Mustafalar ölür Allah davası ölmez. Bu yükümlülüğün farkında olarak çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekmektedir. Cenabı Allah bu dünyada bizlere Peygamber efendimize layık bir ümmet ve ahirette kendilerine komşu olabilmeyi nasip etsin.’ diye belirtti.

İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım açılış konuşmasını yapmasının ardından tilavet yarışması başladı. Yarışmanın jürileri puanlama sistemini açıkladı. Ardından Kuran-ı Kerim tilavetleri başladı. İlçe ocaklardan finale kalan yarışmacıların Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından, jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu yarışmanın ilk 3’ü açıklandı.

Üçüncü Beykoz Ülkü Ocakları oldu

Birinci Tuzla Ülkü Ocakları oldu. Plaketini ve ödülünü İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım verdi. Ödülü ve plaketi verdikten sonra Yıldırım ‘Ülküdaşlarımızın hepsi gönlümüzde birinci oldular. Sadece güzel Kur’an-ı Kerim okumada değil, ahlaklarıyla, imanlarıyla ve dürüstlükleriyle de bütün ülküdaşlarımız gönüllerimizde birinci oldular. Bu etkinlikten çok büyük keyif aldık. Emeği geçen ocak başkanlarıma ve ülküdaşlarıma teşekkür ederim‘ dedi. İkinci Pendik Ülkü Ocakları oldu. Plaketini Pendik Ülkü Ocakları Başkanı Kerim Kaya’dan aldı aldı.

Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında Beykoz Ülkü Ocakları hafızlarından Ebubekir Ercan üçüncü oldu. Ercan takdir belgesini 1.Bölge Başkanı Aydın Güngör’den aldı.

Beykoz Ülkü Ocakları üçüncü oldu
Bizi Takip Edin