Beykoz Ülkü Ocakları yürüdü

Beykoz Ülkü Ocakları, son dönemlerde artan terörist saldırılarda yaşamını yitiren askerlere dikkat çekmek için Kavacık’ta bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Beykoz Ülkü Ocakları, son dönemlerde artan terörist saldırılarda yaşamını yitiren askerlere dik

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Ülkü Ocakları, son dönemlerde artan terörist saldırılarda yaşamını yitiren askerlere dikkat çekmek için Kavacık’ta bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Beykoz Ülkü Ocakları, son dönemlerde artan terörist saldırılarda yaşamını yitiren askerlere dikkat çekmek için Kavacık’ta bir yürüyüş gerçekleştirdi. Kavacık Orhan Veli Kanık Parkı’ndan başlayan yürüyüş konvoyu, Kavacık Mezarlığı’ndan tekrar geriye dönerek, Ülkü Ocakları Beykoz Şubesi önünde bir basın açıklaması yaptı.

Sloganlar atarak yürüdüler

Motorize gençlerin de eşlik ettiği konvoy, büyük bir Türk bayrağı açarak, “ Hepimiz Mehmet’iz, PKK’ya yeteriz”, “Apo’nun güçleri yıldıramaz bizleri”, “Bozkurtlar ulusun, Allah Türk’ü korusun” şeklindeki sloganlar eşliğinde ve İstiklal Marşı’nı da okuyarak, polis kontrolünde yürüyüşlerini tamamladı.

İşte, Beykoz Ülkü Ocakları Basın Sorumlusu Burhan Bakır’ın, ülkücü gençlik adına yaptığı basın açıklaması:

“İçerisinde bulunduğumuz kaotik ortamda maalesef Hatay ve Hakkâri’den gelen acı haberlerle yine içimizde tarifi mümkün olmayan defalarca yaşadığımız acıyı, tekrar yaşatılmak zorunda bırakıldık. Bugün yine şehitler için toplanmamızı birçok kişi eleştirecek, birçok kişi şehitlerimizi suiistimal ediyorsunuz diyecek.

Artık ulus olarak yüreklerimizin daha fazla yanmasına, ana ve babaların evlat acısına, çocukların baba acısına, seven yüreklerin eş acısına daha ne kadar dayanabilir. Bu yürekler…

Evet, maalesef yine toplandık belki de hep toplanacağız. Al bayrağımıza rengi verecek kadar kan dökülmedi mi?

Nasıl deriz ‘şehidim hakkını helal et bize’,

Nasıl söyleriz analara ‘vatan sağ olsun’ diye,

Biz Çanakkale’de Anadolu’nun her karış toprağında bugün bir tane daha şehit vermeyelim diye binlerce can feda ettik.

Analar ağlamasın sloganıyla açılımı başlatanlara sorarım, hani analar ağlamayacaktı? Eseriniz ortada gurur duyun. Başardınız; yine milyonlarca insanın yüreklerini dağladınız.

Daha ne açılımından bahsediyorsunuz?

Dağdaki teröristi Meclis’e sokup devletin komiserine tokat attırıyorsunuz. Bu vatan için canını veren şehitlere tazminat diye sadaka veriyorsunuz.

Dağdan inen teröriste, kaçakçıya servet dağıtıyorsunuz. Ama unutma, ‘Dökülen Kanın Hesabını Para ile Veremezsin!’ Bırak 3-5 kuruşluk sadakayı dökülen milyonlarca gözyaşının hesabını ver, hesabını!

Ayrıca bugün bir futbol takımının şampiyonluğunda günlerce sokağa dökülen insanlarımız bizler için canlarını feda eden şehitlerimize neden sahip çıkmıyor? Basınımız futbola saatlerce zaman ayırırken, şehitlerimize neden sadece saniyeler ayırıyor?

Bu konuda tüm Türk milletini duyarlılığa davet ediyorum.

Türkiye uyuma, şehidine sahip çık…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…”

Haber: Arzu Başlantı

Beykoz Ülkü Ocakları yürüdü
Bizi Takip Edin