Beykoz Üniversitesi Rektörü Mehmet Durman oldu

Beykoz Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Prof. Dr. Mehmet Durman'ın Kurucu Rektör olarak atanması konusunda karar aldı.

Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı tarafından İstanbul'da hayata geçirilen Beykoz Üniversitesi, 7 Eylül 2016 tarihli…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Prof. Dr. Mehmet Durman’ın Kurucu Rektör olarak atanması konusunda karar aldı.

Türkiye Lojistik Araştırmaları ve Eğitimi Vakfı tarafından İstanbul’da hayata geçirilen Beykoz Üniversitesi, 7 Eylül 2016 tarihli ve 29824 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak kuruldu. Üniversitenin kurulması sonrasında 19 Eylül 2016 tarihinde toplanan Beykoz Üniversitesi Mütevelli Heyeti, Prof. Dr. Mehmet Durman’ın Kurucu Rektör olarak atanması konusunda karar aldı.

Beykoz Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ruhi Engin Özmen, asaleten atanma süreci tamamlanıncaya kadar Prof. Dr. Mehmet Durman’ın vekâleten Beykoz Üniversitesi Rektörü olduğunu belirterek,  “Kurucu Rektörümüzü kutluyor, kendisinin yönetiminde üniversitemizin kaliteyi ön planda tutarak büyüyeceğine, dünya ölçeğinde eğitim veren, araştırmalar yapan, iş dünyasının aradığı yetkinliklere sahip mezunlar veren, örnek bir üniversite olacağına inanıyorum” dedi.

Beykoz Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, 1961 yılında Bursa, Mustafa Kemalpaşa’da doğdu. 1982 yılında İTÜ Kimya ve Metalurji Fakültesi Metalurji Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1989 yılında Aston Üniversitesi’nden Doktora derecesini aldı. 1993’da doçent ve 1998 yılında profesör oldu. 2002-2010 yılları arasında Sakarya Üniversitesi, 2015-2016 yılları arasında da Bilgi Üniversitesi rektörlüğü görevini yürüttü.

İlk öğrencilerini 2017-2018 akademik yılında alacak Beykoz Üniversitesi bünyesinde İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olmak üzere dört fakülte, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sivil Havacılık Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu ve yüksek lisans ve doktora programlarının sunulacağı bir Lisansüstü Programlar Enstitüsü bulunacak.

Beykoz Üniversitesi Rektörü Mehmet Durman oldu
Bizi Takip Edin