Beykoz Vakfı ''Genç Neşetler'''i arıyor!

Beykoz Vakfı tarafından Bozkırın Tezenesi olarak bilinen Neşet Ertaş için 'Genç Neşetler, Ustanın izinde' adı altında bir yarışma düzenleniyor.

Beykoz Vakfı, ‘'Türkülerin Neşet babası”, “bozkırın tezenesi” namlarıyla anılan usta Sanatçı Neşet Ert

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Vakfı tarafından Bozkırın Tezenesi olarak bilinen Neşet Ertaş için ‘Genç Neşetler, Ustanın izinde’ adı altında bir yarışma düzenleniyor.

Beykoz Vakfı, ‘’Türkülerin Neşet babası”, “bozkırın tezenesi” namlarıyla anılan usta Sanatçı Neşet Ertaş adına düzenlenen ‘’Genç Neşetler, Ustanın izinde’ adlı bir yarışma ile yad edecek. 

Performanslar sergilenecek

Türkülerin Neşet babası, “bozkırın tezenesi” namlarıyla anılan usta merhum sanatçı Neşet Ertaş, adına bir yarışma düzenleniyor. Türk Halk Müziği Sanatçıları Gülşen Kutlu, Bayram Bilgel Tokel, Mehmet Erenler, Elvan Sevim ve Necmi Kıran jüri üyeliği yaptığı yarışmaya, yarışmacıların gönderdiği kendi videoları üzerinden finalistler seçilecek.

20 Ekim’de final yapılacak

Finale kalan yarışmacılar 20 Ekimde İstanbul’da yapılacak olan canlı performansla tekrar birincilik için yarışacaklar.   Beykoz Vakfı tarafından organize edilen yarışma, Türk Halk Müziği sanatçısı ve hocalarından Erdal Şahin’nin genel sanat yönetmenliğinde gerçekleşiyor.

Ertaş’ın eserleri okunacak

Yarışmada Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’ın eserleri okunacak. 20 Ekim 2015 tarihinde yapılacak final gecesiyle dağıtılacak ödüllerde birinciye 2 bin TL, ikinciye bin 500 TL, üçüncüye bin TL verilecek.

Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören: Gönül insanı Neşet Usta

Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören düzenledikleri yarışma ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi; “Anadolu Mûsikî geleneğinin, ekol-okul isimlerinden biri olan Neşet Usta, geleneksel halk müziğimize hizmet etmiş değerli bir sanatçıdır. Bozkırın Tezenesi olarak ta bilinen Usta, Abdallık geleneğinin en önde gelenlerindendir. Türkülerinde insanlık, sevgi, aşk, merhamet, hak, adalet ve kardeşlik temalarını işleyen, gönül insanı Neşet Usta, yakmış ve havalandırmış olduğu türküler ile halkımızın gönlünde önemli bir yere sahiptir. Neşet Usta aramakla bulunur mu bilinmez lakin, bizler bu Okyanus’ta birer katre olma arzusundayız.”

Beykoz Vakfı ''Genç Neşetler'''i arıyor!
Bizi Takip Edin