Beykoz'dan Mevlana'nın Diyarı'na kültür gezileri başladı

Beykoz Belediyesi'nin kültür gezileri kapsamında Konya'ya düzenlediği seferler başladı.

Beykoz Belediyesi'nin kültür gezileri kapsamında Konya'ya düzenlediği seferler başladı. 12-30 Ekim tarihleri arasında sürecek gezilerde ilçe sakinleri eşsiz tarihi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin kültür gezileri kapsamında Konya’ya düzenlediği seferler başladı.

Beykoz Belediyesi’nin kültür gezileri kapsamında Konya’ya düzenlediği seferler başladı. 12-30 Ekim tarihleri arasında sürecek gezilerde ilçe sakinleri eşsiz tarihi ve kültürel mekânları ziyaret ederken Mevlana’nın manevi ve hoşgörü iklimini de yaşayacak. 

Bugüne kadar Edirne ve Çanakkale’ye düzenlediği gezilerle ilçe sakinlerini tarih ve kültürle buluşturan Beykoz Belediyesi Konya’ya da ücretsiz kültür gezilerine başladı.

Mevlana’nın diyarı Konya’ya ilk kafile 12 Kasım Pazartesi akşamı uğurlandı.  Belediye Meydanı’ndan vatandaşları uğurlayan Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ilçe sakinlerine hayırlı yolculuklar diledi. 

Ekim ayı sonun kadar yapılacak gezilere 4 bin 500 ilçe sakini iştirak edecek. Her gün ilçeden şehre 5 ila 7 otobüs hareket edecek. 

İlçeden akşam saatlerinde yola çıkan vatandaşlar varışın ardından yapılan sabah kahvaltısı sonrasında rehberler eşliğinde şehrin simgesi sayılan eşsiz tarihi mekanları ziyaret etme fırsatı buluyor.   

Gezi güzergâhında ise Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese, Alaaddin Cami ve Tepesi, Mevlana Türbesi ve Müzesi, Sultan Selim Camii, Üçler Mezarlığı, Ateşbaz Veli Türbesi, Akyokuş Tepesi gibi önemli ziyaret mekânları yer alıyor.

Beykoz Belediyesi düzenlediği Konya gezisiyle ilçe sakinlerinde kültür değerleri ve dinamiklerini pekiştirmeyi ve tarih bilinci oluşturmayı amaçlıyor. 

Beykoz'dan Mevlana'nın Diyarı'na kültür gezileri başladı
Bizi Takip Edin