Beykoz Vatansever Derneği şehitleri andı! Hoşaf ve ekmek dağıttı

Beykoz Vatansever Gençler Derneği, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma günü kapsamında Paşabahçe Meydanı’nda vatandaşlara üzüm hoşafı ve ekmek dağıttı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Vatansever Gençler Derneği, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümü dolayısıyla halka, o dönemde askerlerin yediği üzüm hoşafı ve ekmekten dağıttı.

Beykoz Vatansever Gençler Derneği,  18 Mart’ta gerek şanlı tarihimizi gerekse dünya tarihinde önemli bir yere sahip olan Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma gününde halka, o dönemde askerlerin yediği hoşaf ve ekmek ikramında bulundu.

Paşabahçe Meydanı’nda düzenlenen “Ecdadının Destanı” isimli etkinliğe AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Vatanseverler Derneği İstanbul İl Başkanı Kemal Taşdemir ile Vatansever Gençler Derneği üyeleri katıldı. Çanakkale Savaşındaki askerlerimizin anısına asker kıyafeti ve hemşire elbisesi giyildiği etkinlikte hoşaf ve ekmek dağıtılarak Çanakkale ruhu yaşatıldı.

KEMAL TAŞDEMİR: ONLARI ANMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR

Vatanseverler Derneği İstanbul İl Başkanı Kemal Taşdemir günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı açıklamada “Çanakkale yiğitlerimizin öğünlerinde hoşaf ve ekmek vardı. Kimi zaman günde tek öğün yemek ile savaştılar. Biz de bugün onların anısına bugün hoşaf ve ekmek dağıtacağız” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “O gün çok yüce çok güzel insanlarımız vatan, sancak, İslam için çocuklarını, eşlerini ve kendilerini feda ettiler. Savaşmaya değil ölmeye gittiler. Onları anmak bizim boynumuzun borcudur. Vatansever Gençler Derneği olarak amacımız bu günü unutan gençlerimiz var ise onlara hatırlatmak, yiğitlerimizi, bedrin aslanlarımızı tanıtmak.”

Başkan Kemal Taşdemir ayrıca derneğin İstanbul’da 2019 yılında kurulduğu belirterek, “ Bu burada şehitlerimizin yaşadıkları zorlukları biz iki kelime ile anlatacağız, amacımız vatan sevgisi hiç dinmesin, gençlerimiz vatan, iman, bayrak için canlarını vermeye hazır olsunlar” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.  

SERAP ULUAY: BİR BÜTÜN TEK YÜREK OLDUK

Önce İstiklal Marşı ardından şiir ile başlayan etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren Vatansever Gençler Derneği Proje Koordinatörü Serap Uluay, “ Yapmış olduğumuz bu etkinlik Vatansever Gençler Derneği’nin asıl gayelerinden biri olan milli ve manevi değerlerimizi yetişmekte olan yeni nesillere yansıtmak ve yaşatmaktır. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, yaşlısıyla, kadınıyla, hep beraber bir bütün tek yürek olduk. Bu vatanı düşmana emanet etmedik. Vatansever Gençler Derneği olarak şehitlerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun” diye konuştu.

ASKER MENÜSÜ İKRAM EDİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından Kuran-ı Kerim ve şiirler okundu. Programın sonunda Çanakkale cephesinde vatanı için kanını döken askerimizin günlük yemeği olan üzüm hoşafı ve bir dilim ekmek vatandaşlara ikram edildi.

Beykoz Vatansever Derneği şehitleri andı! Hoşaf ve ekmek dağıttı
Bizi Takip Edin