Beykoz, Yenikapı'ya akın etti

Beykoz, Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne akın etti. 7'den 70'e herkesin yer aldığı mitingde birlik ve demokrasi vurgusu yapıldı. 

İstanbul Yenikapı tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Er

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz, Yenikapı’da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne akın etti. 7’den 70’e herkesin yer aldığı mitingde birlik ve demokrasi vurgusu yapıldı. 

İstanbul Yenikapı tarihi bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile sivil toplum örgütü temsilcilerinin yanı sıra Beykoz başta olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinden yoğun katılımın olduğu ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ şölen havasında geçti.

5 MİLYON KİŞİ KATILDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne ait helikopterle havadan yapılan denetimde, metrekareye düşen kişi sayısı analizi sonucunda yaklaşık 5 milyon vatandaşın miting için Yenikapı’ya geldiği ve bu rakamın bugüne kadarki mitingler dikkate alındığında rekor bir katılım anlamına geldiği belirtildi.

12 BİN BEYKOZLU YENİKAPI’DA

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı başta olmak üzere Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan ve MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman’ın da aralarında olduğu her görüşten insanın yer aldığı mitingde Beykoz’dan yaklaşık 12 bin kişini katılım sağladığı öğrenildi.

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi tarafından koordine edilen mitinge; Beykoz İskelesi, Belediye Önü, Paşabahçe İskelesi, Çubuklu İskelesi ve Küçüksu İskelesi’nden 16 tekne ve 1 vapur gelin gibi süslenerek vatandaşların alana kolayca ulaşması sağlandı. Yaklaşık 12 bin Beykozlunun katıldığı miting için ayrıca Küçüksu İskelesi’nden tekneler ring yaptı.

BEYKOZ’UN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİ PROTOKOLDE

Beykoz’dan 66 şehit yakını ve gazi, miting öncesi AK Parti Beykoz Sosyal İşleri Birim Başkanı Ahmet Deliak öncülüğünde Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen yemeğe katıldı. AK Parti İl Başkanı Selim Temurci’nin ev sahipliğinde düzenlenen yemek sonrası şehit yakını ve gaziler miting alanına götürülerek konuşmaları protokolden takip etmeleri sağlandı.

Beykoz, Yenikapı'ya akın etti
Bizi Takip Edin