Beykoz'un din görevlileri milli iradeye destek içini yürüdü

Hain darbe gecesi, Beykoz'un her köşesinde sala ve ezanlar okuyan din görevlileri ‘Milli İradeye Saygı Yürüyüşü' gerçekleştirdi.

Beykoz Müftülüğü Din Görevlileri ‘Milli İradeye Saygı Yürüyüşü' gerçekleştirdi. 3 şehidi ve 73 yaralı gazi 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hain darbe gecesi, Beykoz’un her köşesinde sala ve ezanlar okuyan din görevlileri ‘Milli İradeye Saygı Yürüyüşü’ gerçekleştirdi.

Beykoz Müftülüğü Din Görevlileri ‘Milli İradeye Saygı Yürüyüşü’ gerçekleştirdi. 3 şehidi ve 73 yaralı gazi  vatandaşı ile milli direnişin önemli merkezlerinden biri olan Beykoz’da din görevlileri milletin yanında güçlü bir duruşla yer aldı.

Beykoz Müftülüğü ‘Milli İradeye Saygı Yürüyüşü’ gerçekleştirdi. Cami Görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri ve Müftülük personelinin  katıldığı yürüyüşe Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek  ve Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş  katılımları ile destek verdi.

Beykoz Onçeşmeler Meydanında toplanan din görevlileri Şube Müdürü Abdullah Güldalı ve Şef Yusuf Turgut Koto’nun yönetiminde sloganlar eşliğinde Beykoz Belediyesi önüne kadar yürüdü.

Beykoz Belediyesi önünde kurulan platformda imam-hatip Muhammet Polat’ın Kur’an-ı Kerim okuyuşu ile başlayan program imam-hatip Halit Oksüz’ün basın bildirisi okuması ile devam etti. İmam-hatip Rıfat Kaya’nın ‘Biz kısık sesleriz sen minareleri ezansız bırakma Allah’ım‘ isimli şiiri duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın sunumunda devam eden programda Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek birer konuşma yaptılar.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş Milli İradeye Saygı Yürüyüşü ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘Din gönüllüleri  her zaman Milli Mücadelede milletin yanında yer alarak milletin hukukunu savunmanın  dini bir vecibe olduğuna inanmıştır. 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Beykozlu kardeşlerimiz büyük bir mücadele örneği göstererek 3 şehit ve 73 yaralı gazi vatandaşımız ile  bu tarihi, kutlu mücadelede yerini almıştır. Darbe akşamı işgal edilen Fatih Sultan Mehmet Köprüsü işgalden ilk önce kurtarılmış ve  trafiğe çok hızlı bir şekilde açılarak Türk Milletine moral vermiştir. Fatih ismine yaraşır bir tavırla köprüyü ‘açan’ sıfatını hak etmiştir.  O gece Beykozlu kardeşlerimiz, hocalarımızın dini ve milli bir reflekse daha ilk saatlerde okuduğu salaların manevi etkisi ile tankların karşısında kendilerini bulmuşlardır. Bu büyük direnişte ön saflarda yer alan Sayın Kaymakamımız Ahmet Katırcı Beyi ve Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’i, değerli halkımızı ve din görevlilerimizi ve diğer yiğitleri tebrik ediyorum. Vatandaşlarımız  hasbi bir refleks ile vatan  sevgisi ile meydanlarda toplanmış ve vatan düşmanlarına nefret duygusu ile dersini vermiştir. Beykoz da kurum ve kuruluşlar, dernekler her biri Milli İradeye Saygı Yürüyüşü yaptılar. Din Görevlilerimiz de Milli İradeye Saygı Yürüyüşü yapmak istediler. Biz de bugün bu yürüyüşle halkımızın yanında olduğumuzu güçlü bir duruşla ifade ettik.’

Yapılan konuşmaların ardından Rafet Başkaya isimli vatandaşın FETÖ için yazdığı şiirin ardından imam-hatip Hasan Koçak’ın Çanakkale Şehitleri kasidesi coşku ile dinlendi. Beykoz Vaizi Aydın Yöndem’in yaptığı dua ile program sona erdi.

www.dinihaberler.com

Beykoz'un din görevlileri milli iradeye destek içini yürüdü
Bizi Takip Edin