Beykoz yerel basını Kaymakam Ergün için toplandı

Beykoz yerel basını, beş yıl birlikte çalıştığı Kaymakam Aydın Ergün’ü yeni görev yerine gidişinin öncesinde ağırlamak için toplandı.

Beykoz yerel basını, beş yıl birlikte çalıştığı Kaymakam Aydın Ergün’ü yeni görev yeri…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz yerel basını, beş yıl birlikte çalıştığı Kaymakam Aydın Ergün’ü yeni görev yerine gidişinin öncesinde ağırlamak için toplandı.

Beykoz yerel basını, beş yıl birlikte çalıştığı Kaymakam Aydın Ergün’ü yeni görev yeri olan Diyarbakır’ın Sur ilçesine gidişinin öncesinde ağırlamak için bir araya geldi. Beykoz Güncel Haber, Dost Beykoz, beykoztr.com, Doğuş Haber, Beykoz Postası ve Özgün Haber temsilcileri Arzu Başlantı, Kader Gür, Fırat Aydoğar, Ozan Derviş, Neyir Erkan Şişman, Eda Seskir, Sedat Dalar, Ekrem Başlantı Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’e veda mahiyetinde bir araya geldiler.

Şahin Köktürk Spor Kulübü’nün karşısında bulunan Çınaraltı Kafe’de, Kafe sahibi Yusuf Uzunoğlu’nun da katılımı ile gerçekleşen veda toplantısında, yerel basın mensupları ile Kaymakam Ergün arasında sohbet ortamında eskiler yâd edildi. Kaymakam Ergün, yerel basın temsilcilerini kendisi ve Beykoz çalışmaları hakkında detaylı olarak bilgilendirdi.

Basın mensupları Kaymakam hakkındaki düşüncelerini dile getirdiler!

Sohbet ortamı, basın temsilcilerinin Kaymakam Ergün ile ilgili düşünce ve anılarını paylaşmalarıyla başladı.

Beykoz yerel basınının temsilcileri, Kaymakam Ergün’ün ilçede özellikle eğitim alanındaki çalışmalarından övgüyle söz ettiler.

Basın mensuplarının ardından ise Kaymakam Aydın Ergün söz aldı.

Beykoz Güncel Haber olarak, Ergün’ün bu sohbet sırasında paylaştığı samimi bilgileri, paragraflar hâlinde siz değerli okuyucularımıza aktarmak suretiyle, kendisini daha yakından tanımanızı istedik.

KAYMAKAM ERGÜN NELER SÖYLEDİ?

Beykoz’da Cengiz abi’den (Beykoz eski Kaymakamı Cengiz Gökçe) sonra çalışmak bir şanssızlıktır. Birkaç açıdan şanssızlıktır. Cengiz abi, halkla ilişkiler konusunda inanılmaz başarı sahibi biri. Onunla işe bakış açılarımız, yöntemlerimiz 180 derece farklı. Hiçbir zaman hiçbir yerde, amiyane tabirle, ağzımızla kuş da tutsak, Beykoz’un eğitim ve sağlık sorununu da tamamen çözsek, SİT’ini kaldırsak, 2B’sini de kaldırsak, Cengiz abinin çevresiyle kurduğu ilişkiyi kurma şansımız yok. Ben bir sohbet adamı değilim. Akşamları bir yerde oturayım 5-6 kişiyle, uzun uzun sohbet edeyim… Öyle bir yapım yok. Tamamıyla işe odaklanırım ve birinci önceliğim iştir.

Beykoz dünyanın en güzel yeri. Çok da mutlu bir beş yılım geçti burada.

Benim karşımdakinin titrine, etiketine, kimliğine, siyasi düşüncesine, yaşam biçimine ilişkin hiçbir değerlendirmem yok. Mevlana değilim ama çok da fazla önyargılı değilim. Ben karşımdakinin söylediğine bakarım.

Önce karar alırım, sonra mevzuata bakarım. Mevzuata uygun değilse de, nasıl uygun hale gelir diye araştırırım.

Ruh hâlim yüzümden okunur. Poker suratlı biri değilim.

Benimle çalışmak zordur. Memur arkadaşlarım özellikle ilk altı ay hiç memnun kalmaz!

İş ile ilgili olarak vicdanen çok rahatım çünkü bir saniyemi bile boş geçirmemeye çalıştım. Ama hep eğitimin ön plana çıkması, diğerlerinin biraz soyut planda kalmasındandır. Sosyal Güvenlik Vakfı’nda yeşil kart hizmetlerinde vatandaşın bizzat kendisini ilgilendiren, özellikle de ekonomik düzeyi zayıf olan vatandaşların işini kolaylaştırmak için yaptığımız çalışma Beykoz’da devrim niteliğindeydi. İnternet uygulamaları, Vakıf’taki zihniyetin değişmesi… Benim Vakıf Müdürüm şimdi iddia ediyorum, İstanbul’un en iyi Vakıf Müdürü. Ama geldiğim dönemde o altı ay içerisinde zorluklar yaşadı. Şimdi İstanbul Valisi de, ben de kendisine başarı belgesi verdik.  Benim yanımda insanlar iyi yetişir.

Beykoz’daki eğitim ile ilgili övgüler almak zaman zaman hoşuma gidiyor ama sanki kaymakamlık demek sadece eğitim demek! Özürlüler ile ilgili olarak biz Beykoz olarak Başbakanlık’tan ödül aldık. Sigara ile ilgili çalışmalar ile ilgili olarak İstanbul ilçeleri içerisinden Beykoz seçildi ve biz sayın Valimizin elinden plaket aldık.

Eşim Necla Hanım, yerel basını takip eder ve akşamları sohbetimiz sırasında özetler bana.

İstanbul’dan Diyarbakır’a gitmem, hem benim için hem de Diyarbakır için bir şanstır. Benim için şans, çünkü kendimi burada geliştirdim, buradan çok şey öğrendim. Diyarbakır için bir şans çünkü buradaki ilişkilerim ile orada bir şeyler yapmam çok daha kolay olacak. Orada başarılı bir proje ekibi var, çalışmalarını inceledim.

Sosyal Güvenlik Vakfı, benim hep çok hassasiyet gösterdiğim bir konu oldu. Ben ilkeleri koydum. Çifte standart yaratılmaması üzerinde hassasiyet gösterdim.

Şehit Murat Çavdar’ın evinin karşısındaki fındıklık alanda 5 bin 200 metrekarelik bir alanın zemin etüdü yapıldı. İnşaata uygun olduğu sonucu çıktı. Soğuksu’daki İlkokulu güçlendirme kapsamında yıktırıp onun yerine Viyadük’ün altındaki bu yere okul yapma teklifimiz var. Mahalle muhtarımızla da değerlendirdik. Benim için önemli olan yakınlıktı. Mahalle muhtarımız da o bölgenin son derece uygun olduğunu ve Soğuksu’yu kapatmamızın vatandaş açısından bir mahsuru olmadığını belirtti.

Tatlıcılar Sitesi’nin içinde bir İlkokul projesi çizdiriyorum. Buna daha erken başlamalıydık. Başladığım dönemde Özel İdare’ye kabul ettirmedik bir müddet. Kendi arkadaşlarım sponsor olacaktı, protokollerini yaptık, olmadı. En son İl Özel İdaresi yatırım programına aldı. Eğer bir şekilde bu okul projesi kalır ise buna üzülürüm.

Benim kişisel olarak şark görevi içerisinde tek istediğim yer Diyarbakır’dı. Eğer şarka gitmeyecek isem, batıda ise Ankara Keçiören’di. Orası boşalıyordu; babama yakın diye istedim.  

Ben kaderciyimdir. Ortama alışınca kanıksıyorsunuz. Diyarbakır’da korkmaya bizim hakkımız yok. Sizin orada hemşireniz, doktorunuz, ebeniz çalışıyor. Siz oraya kaymakam olarak gidiyorsunuz. Kamuoyunun bakışında, Beykoz’dan Sur’a bakılınca ilk etapta böyle görülüyor. Ben kaymakam olarak Diyarbakır Sur’da, Keçiören’den daha mutlu olacağıma inanıyorum.

Şiir’den, müzikten anlamıyorum. Bu bir eksikliktir benim için. Ama Ağrı Tutak’ta iken ilk Âşıklar Gecesi’ni, Tutakspor yararına, o terör ortamında ben düzenlemiştim.

Ben hiçbir şeyi elimden geldiği kadar şansa bırakmamaya çalışırım.

Rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu has adamdı, samimi adamdı. Aklında hizmetten başka bir düşünce yoktu. Hesabı, kitabı olmadığı için de çok rahat konuşuyordu. Gelişmekte olan iller için inanılmaz ideal bir insandı. Oralara hareket getiren, ufuk katan, cesur bir adamdı. Resmi hâlâ cüzdanımdadır, taşırım. Hizmet odaklıydı. Kafasında hiçbir korku yoktu. Olaylara hizmet olarak bakardı. Çok keyifliydi onunla çalışmak. Kaymakamlara karşı çok iyiydi. Onun yanında kaymakam olduğunuzu, değerli olduğunuzu, bir şeyler yapabileceğinizi hissediyorsunuz. Protokol, tören, basın, şâşâ hiçbiri ile alâkası yoktu. Siyaset için zor bir adamdı. Allah rahmet eylesin!

Plaket takdim edildi

Gecenin sonunda Beykoz yerel basını adına Kaymakam Aydın Ergün’e plaket takdim edildi.

Ergün ailesine!

Beykoz Güncel Haber ailesi olarak, Kaymakamımız Aydın Ergün’e bu samimi sohbeti için teşekkür ediyoruz.

Kendisine ve değerli eşleri Necla Hanım’a gidecekleri her yere mutluluk ve sağlığı da peşlerinden götürmeleri temennilerimizi iletiyor; yeni görev yerlerinde başarılar diliyoruz.

Hayırlı olan her şey gönüllerince olsun!

Haber: Arzu Başlantı

Beykoz yerel basını Kaymakam Ergün için toplandı
Bizi Takip Edin