Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu nda çalışmalar başladı

2016 yılında yıkılan ve bir türlü inşaatına başlanamayan Ziya Ünsel Ortaokulu'nda çalışmalar nihayet başladı.

Beykoz'da 1936 yılından itibaren eğitim veren Ziya Ünsel Ortaokulu için 2013 yılında deprem riski nedeniyle yıkılma kararı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2016 yılında yıkılan ve bir türlü inşaatına başlanamayan Ziya Ünsel Ortaokulu’nda çalışmalar nihayet başladı.

Beykoz’da 1936 yılından itibaren eğitim veren Ziya Ünsel Ortaokulu için 2013 yılında deprem riski nedeniyle yıkılma kararı verilmişti. 2016 yılında yıkımı tamamlanan okulda çalışmalar ancak başlayabildi.

Hanefi Dilmaç devreye girdi

Tarihi Beykoz Korusu’nun bitişiğinde yer alan okulun hafriyatının taşınması için koru içinden kamyonların geçeceği, orada inşa edilen tarihi tünel ve yollara zarar verebileceği gerekçesiyle izin verilememişti. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in İBB Başkanı Mevlüt Uysal ile yaptığı görüşmeler neticesinde çalışmalar nihayet başladı.

Türkiye’nin model okulu olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nün gerekli izinleri vermesinin ardından korunun duvarları yıkılarak hafriyatının taşınmasına başlandı. Vehbi Koç Vakfı’nın 10 milyon TL bütçe ayırdığı okulun projesi yurtdışından getirilen mimarlar tarafından model okul olarak çizdirildi. Öğrencilerle birlikte tasarlanan okulun, model ortaokul olarak Türkiye’de yeni bir tarz olması amaçlanıyor.

Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu nda çalışmalar başladı
Bizi Takip Edin