Beykoz'a modern meclis binası yapılıyor

Beykoz Belediyesi, ilçe sakinlerine hizmetlerini daha yeni mekânlarda sunabilmek için, modern tasarımlı yeni meclis binası yapacak.

Mevcut belediye binasının yerine yapılacak yeni meclis binasında, etkin, kaliteli ve hızlı hizmet vermek için…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, ilçe sakinlerine hizmetlerini daha yeni mekânlarda sunabilmek için, modern tasarımlı yeni meclis binası yapacak.

Mevcut belediye binasının yerine yapılacak yeni meclis binasında, etkin, kaliteli ve hızlı hizmet vermek için çalışmalar hız kesmeden devam edecek.

Belediye’ye gelen vatandaşların işlerini kolaylıkla bitirebilmesi hedeflenerek hazırlanan, engelli vatandaşların hizmet erişimi ve kullanımına uygun olarak tasarlanan binanın, ön görülen başlama tarihi Ekim 2016 olarak planlanmakta, 270 gün içinde tahminen Temmuz 2017’de bitmesi öngörülmektedir.

Yeni Meclis Binası’nda görevlerini sürdürecek olan Beykoz Belediyesi vatandaşlara daha iyi hizmet vereceği toplam inşaat alanı, 4050,18 m² olan Yeni Meclis Binası, bodrum kat, zemin kat, 1. ve 2. normal kat olmak üzere 4 katlı olarak tasarlandı.

Bodrum katında,  sığınak ve arşiv, zemin katında meclis salonu (40 kişi kapasiteli meclis üyesi oturma grubu), meclis giriş resepsiyon-fuaye, kokteyl-fuaye, 1.ci normal katında meclis komisyon odaları(4 adet), meclis salonu seyirci balkonu (72 kişilik), açık ofis, parti grup toplantı odaları (3 adet), 2.ci normal katında açık ofisler bulunacak.

İlçenin farklı noktalarında bulunan hizmet binalarını modern şekilde yenilediklerini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, mevcut binanın artık ihtiyacı karşılamadığını ve eski olduğunu daha kullanışlı fonksiyonel bir binanın hizmetlerde kolaylık sağlamanın yanı sıra çalışanların motivasyonunu artıracağını,  vatandaşın da memnuniyetini kazanmayı hedeflediklerini söyledi.

Beykoz'a modern meclis binası yapılıyor
Bizi Takip Edin