Beykoz'a ne yapıldı?

Dünün bugünü  olduğu gibi, bugünün de yarını var. Maalesef günü doldurup bugüne bakan, yarın uzak diye düşünen, dünü unutan bir milletiz.

Türkiye'nin  demografik tablosuna bakınca Beykoz'da yok yok. Babalara göre oğulları…

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünün bugünü  olduğu gibi, bugünün de yarını var. Maalesef günü doldurup bugüne bakan, yarın uzak diye düşünen, dünü unutan bir milletiz.

Türkiye’nin  demografik tablosuna bakınca Beykoz’da yok yok. Babalara göre oğulları hiç büyümez hep çocuktur.Beykozlulara göre Beykoz hep ayni hiç değişmemiş. ‘Ne yapıldı ki? ‘ cümlesini duyduğumda ben de, ‘Ne yapılmasını istiyorsun? ‘ diye soruyorum. Hatta ve hatta ‘neler olmadı ki Beykoz da!‘ diye içlenesi geliyor insanın. Zira emeğe hürmet etmek, uzun ve yorucu bir konu. Emeğin hakkı, hafife alınıyor gibi.

İrfan ehli ne güzel söylemiştir: ‘İnsanı, yoklukta (zorda) sabrı, varlıkta (kolayda) tavrı belli eder.’ Bu hepimiz için geçerli. Ağaç devrildi mi dahi en yakınına düşer. Fakat bizler yeni bir atılımların izlerini görüyoruz. Soru sorması kolay. Düşünmek gerek birader.

Evet, isteklerin temelinde hep imar var. İmar olmadan Boğaziçi öngörünüm düzelmeden bu isteklerin olması mümkün değil.

Hep eleştirilen Beykoz Belediyesi, uzaktan yapılan imarı kendi bünyesinde gerçekleştirerek Beykoz için çok önemli bir işi yapıyor. Kendi atölyesinde imar çalışması yaparak, Beykoz’u uzaktan değil içinden bilerek, Beykoz menfaatlerine uygun imar çalışması yapılıyor.

Tabii yüzde yüz memnuniyet mümkün değil. Memnunluk istek ve beklentilere göre değişir. ‘Ne yapıldı ki?‘ kelimesine inanın fazla bi söylem gerekmez.

Beykoz’da mülkiyet sorunu çok özel bir çalışmayla, bizim ilçemize mahsus fiyat indirimleriyle sahiplerine tapuları dağıtılıyor. Ve arkasından birinci bölge imar planları askıya çıktı devamı geliyor inşallah. Haliyle, neyin peşindeysek, onun bir an önce olmasını istiyoruz. Beklemeyi imtihan değil, zaman kaybı olarak görüyoruz. Tahammül duygumuz gün geçtikçe zayıflıyor. ‘Şimdi değilse ne zaman’ diye soruyoruz. Bu gidişat, hayatımızın her alanına yansıyor, sirayet ediyor. Yazma ve söyleme işleri dâhil. Dikkat ettiyseniz, ‘‘ diyorum / diyoruz. Bu iki yapılan iş Beykoz’un onlarca yıldır beklediği iş.

Sosyal alanlarda ve Beykoz’a yapılması programlanan projelerin birçoğu başlamış durumda. Beykoz da bir devrim oluştuğunu hepimiz görmekteyiz. Şimdi merkezde Beykoz halkı var. Beykoz şimdi sözün Bittiği yerde değil yeniden ve yeniden sözün başladığı noktada.

Fazla söze gerek yok! Görmeyen göze ne yapsan görmez. Duymayan  kulağa davul çalsan duymaz.
Dün belli bugün belli. Yarına doğru durmadan gideceğiz inşallah.

Hep ileri…

İmar planları Beykoz’a  ve Beykozluya hayırlı olsun.

Kalın Sağlıcakla.

Beykoz'a ne yapıldı?
Bizi Takip Edin