Beykoz’a özgü değerler yaşatılıyor

İstanbul’un doğa ve huzura kaçış noktası Beykoz, ormanlarından ıhlamur kokularının yükselmesiyle şifa ve neşe dolu “Ihlamur Festivali”ne ev sahipliği yaptı.

Beykoz’a özgü değerler yaşatılıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi tarafından ilçenin zengin doğa varlığını ve şifa deposu ıhlamurunu tanıtmak amacıyla düzenlenen festivalle ilçenin unutulmaya yüz tutan ıhlamur festivali geleneği yeniden canlandı.

Beykoz Ihlamur Festivali

Her yaz 15 Haziran-15 Temmuz tarihleri arasında dallarda çiçek açan ıhlamur bitkisi ilçe sakinleri tarafından toplanarak kış için kurutuluyor. Müdavimleri ıhlamur kokusu almak için şehrin farklı noktalarından ilçenin köyleri, kır kahveleri ve korularına geliyor.

Beykoz'a özgü değerler yaşatılıyor

İlçede ıhlamur ağaçlarının yoğun olarak çiçek açtığı Çavuşbaşı’nda gerçekleşen festivale Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan iştirak ederek vatandaşların neşesine ortak oldu.

Beykoz'a özgü değerler yaşatılıyor

“BEYKOZ’A ÖZGÜ DEĞERLERİ YAŞATMAYI ARZU EDİYORUZ”

Çiftlik Meydan Parkı’nı dolduran ilçe sakinlerine hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçeye özgü değerleri yaşatmak ve canlandırmak, birlik ve beraberliği tesis etmek üzere düzenledikleri festivalin coşkusunu yaşamak üzere uzaktan ve yakından gelen herkese teşekkür ederek katılımcılara güzel bir akşam diledi.

Beykoz'a özgü değerler yaşatılıyor

DAVUT GÜLOĞLU ŞARKILARI

Beykoz ormanlarından yayılan enfes ıhlamur kokularının eşlik ettiği alanda Karadeniz Müziği’nin sevilen sesi Davut Güloğlu hayranlarıyla buluştu.

Konserinde “Bu Kadar Naz Olur Mu?”, “Dağlar Sessiz”, “Oy Sevdam”, “Hayat Devam Ediyor”, “Dur Orda Dur”, “Katula Katula” şarkılarına yer veren sanatçı festivale katılanlara müzik dolu bir yaz akşamı yaşattı.

Beykoz Ihlamur Festivali

EGE VE GAGA MÜZİKALİ

TRT Çocuk’un sevilen yapımlarından “Ege ile Gaga” Müzikali’nin sahnelendiği etkinlikte çocuklar, renkli animasyon ve gösterilerle doyasıya eğlendi.

Beykoz Belediyesi alan gelen ziyaretçilere kurutulmuş ıhlamur ikram etti.

Beykoz’a özgü değerler yaşatılıyor
Bizi Takip Edin