Beykoz'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

Türk tarihinin iftihar, onur ve bağımsızlık simgesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 96. yıl dönümü Beykoz'da resmi törenle kutlandı.

Beykoz Belediyesi Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk tarihinin iftihar, onur ve bağımsızlık simgesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yıl dönümü Beykoz’da resmi törenle kutlandı.

Beykoz Belediyesi Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Boğaz Komutanılığı adına  Tuğamiral Baybars Küçükatay meclis üyeleri, ilçedeki mülki ve idari amirler, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve ilçe sakinleri katıldı. 

Tören kapsamında ilk olarak tarihi zaferde imzası bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve İstiklâl Marşı okundu. 

Ardından Boğaz Komutanlığı, İlçe Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi ile belediye meclisinde grubu bulunan siyasi parti temsilcileri ve ilçedeki sivil toplum kuruluşları tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.

Buradaki çelenk koyma töreni sonrasında Beykoz Kaymakamlığı’nda düzenlenen bayramlaşma programına geçildi. 

Törenin Kaymakamlık’taki kısmında Kaymakam Ahmet Katırcı, İstanbul Boğaz Komutanılığı adına Tuğamiral Baybars Küçükatay ve  Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tebrikleri kabul etti.

Beykoz'da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı
Bizi Takip Edin