Beykoz'da 40 bin üyemizi çaya davet edeceğiz!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Mayıs ayı Danışma Meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Mayıs ayı Danışma Meclisi toplantısını gerçekleştirdi. Genel Başkan Adayı'nın isminin açıklandığı güne denk gelen Danışma…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Mayıs ayı Danışma Meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Mayıs ayı Danışma Meclisi toplantısını gerçekleştirdi. Genel Başkan Adayı’nın isminin açıklandığı güne denk gelen Danışma Meclisi’nde 100 bin oy hedefi tekrarlanarak 2017 yılı itibariyle Beykoz’da hareketin başlayacağı ifade edildi.

Divan Başkanlığı’nı AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Aslan’ın yürüttüğü Danışma Meclisi’nin divan başkan yardımcılıklarını Kadın Kolları İlçe Başkan Yardımcısı Sevgi Meydancı ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Mehmet Kurtuluş yaptı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Mayıs ayı Danışma Meclisi’ne AK Parti istanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi, Hasan Sakız il sorumlusu 
İl Kadın kolları leyla deniz 

AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Sakız, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kadın Kolları İlçe Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Elif Cankan Öksüz ve Leyla Deniz, belediye başkan yardımcıları Salim Öztürk ve M. Hanefi Dilmaç, belediye meclis üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ile mahalle teşkilatları katıldı.

 Mustafa Gürkan: CHP liderinin söylediği akılla, siyasi ahlakla bağdaşmıyor

Danışma Meclisi’nin açılış konuşmasını AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan yaptı. Gürkan yaptığı konuşmasında şunları söyledi; AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Danışma Meclisi’ni iki ayda bir periyodik olarak yapıyor. 14 yılda yaklaşık 120 danışma toplantısı yapmışız. Bu veya benzeri salonlarda yaklaşık 120 -130 kez bir araya geldik. Salonu bir kez daha dolduran teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Türk siyasi tarihinde hiçbir siyasi parti ilçe teşkilatına bu kadar süreli şekilde toplanmak nasip olmamıştır. Sizler sayesinde bir araya gelebiliyoruz. Bu salonlarda teşkilatımızla bir 120-130 defa daha toplanmak nasip olacaktır…

Türk siyasi en köklü partisi olduğunu iddia eden ana muhalefet partisinin bir genel başkanı var. Bir senaryo ile bu göreve gelen şahsın son söylediği akılla, siyasi ahlakla bağdaşmıyor. Birkaç gün evvel Diyarbakır’da üzücü bir patlama oldu. Bir yakınınızın bedeninin parçalarını 1,5 km öteden alıp geldiğinizi düşünün. Bugün birçok odak bu konuda sesini kapattı. Daha önce her hangi konuda bir takım ifadeler kullananlar hiçbir yerde ses yok. Avrupa’da ses yok. İnanılmaz bir durum.

AK Parti’nin yürüyüşü sürecektir

Son zamanlarda eleştiri getiren Almanlar birkaç gün evvel Cumhurbaşkanımız için baskıcı, totaliter gibi ifadeler kullanılıyor. Türkiye dışındakiler şuna alışmıştı. Ordusu bir tarafa, emniyeti bir tarafa, hükümeti bir tarafa giden bir Türkiye  vardı.. Ama hamdolsun bugün istihbarat örgütleriyle, emniyet güçleriyle, hükümetiyle, milli ve yerli tüm siyasetçileri ile artık safları sıklaştırmış bir Türkiye var. Her şeye rağmen birileri ne karıştırmaya çalışırsa çalışsın AK Parti’nin yürüyüşü sürecektir. Beraber yol yürüdüğümüzü zannettiğimiz cemaatle ve akıl dışı oyunlarla bizi vurmaya çalıştılar. İnanıyorum ki şuan da Türkiye ve AK Parti ile ilgili senaryolar yazılmaya devam ediyor. Onun için çok dikkatli olmak, aramızda birliği, dirliği tekrar tekrar gözden geçirmek zorundayız.

Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu görevinden ayrılacağını belirti. Dışarıdan bakıldığında pek eşine rastlanır bir şey değil. Fakat Sayın Davutoğlu’nun ayrılma toplantısındaki konuşması AK Parti’nin hangi temeller üzerinde kurulduğunu bir kez daha gösterdi.

Partimizin üst kurulu yaptığı istişare ve yoklamaları sonucu Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Genel Başkan Adayı olmuştur. AK Parti ailesine ve Türkiye’ye hayırlar getirmesini diliyorum. AK Parti büyük yürüyüşüne devam edecek. Bu ülkeyi seven herkese düşen üç tane şey var. Birincisi birlik ve beraberlik… İkincisi çalışmak… Üçüncüsü istikrar… ve bunun etrafını koza gibi örecek olan diğer şeyde muhabbet.. Bunlar sağlandığı takdirde başarıya ulaşılmaması imkansızdır. Beykoz teşkilatında dün olduğu gibi bugünde çalışmalarımızı bu bilinçle yapacağız.

Hedefimiz 100 bin oy dedik. Teşkilat içi bir takım değişikliklerle yapılacak ilk seçimde Beykoz teşkiları son aldığı 89 bin oyun üstüne çıkarak İstanbul en güzide teşkilatlarından biri olacaktır. Son iki ay içinde üye ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Şimdi planlamamızı yapıyoruz 40 bin üyemizi ilçeye çay içmeye davet edeceğiz. Ekim ayına kadar eksiklikleri giderip Ekim ayı itibariyle bütün katılımlarında sıfır hata ile gerçekleşen bir teşkilat olması gerekiyor.

Fetih Şöleni’ne tüm Beykozluları davet ediyoruz

Belediyemiz Beykoz’un imarı ile ilgili bütün ilgili kurumlarla eşgüdüm çalışıyor. Bu çalışmalar yılsonunda daha da hızlanacak ve hem teşkilat hem de belediye noktasında asıl hareket yılı 2017 yılının içi ile 2018’in ilk yarısı olacaktır.” dedi.

Gürkan konuşmasının sonunda gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak Cumartesi gecesi ifa edilecek olan Berat Kandili dolayısı ile teşkilat mensuplarının kandilini kutladı. Gürkan sözlerini 29 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Yenikapı’da yapılacak olan Fetih Şöleni’ne tüm Beykozluları davet ederek tamamladı.

Mustafa Gürkan’ın konuşmasının ardından AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nın son iki ayda yaptığı faaliyetler slayt eşliğinde sunuldu.

Yücel Çelikbilek: Biz Yunus’un diliyle konuşacağız

Gösterilen slayt sonrası konuşmalarını yapmak üzere Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek davet edildi. Başkan Çelikbilek sözlerine teşkilat mensuplarının yaklaşan Berat Kandili’ni ve Ramazan Ayı’nı tebrik ederek başladı.Belediye olarak yapacakları faaliyetleri anlatan Çelikbilek şunları söyledi; “Mahallelerde komşuluk sofralarını kurarak evlerinde misafir olacağız. Yeni kurduğumuz Sosyal Market ile birlikte kumanya dağıtımını azaltıp ihtiyaç sahibi vatandaşımıza vereceğimiz kart ile istediği ürünü gelip kendisi alacak… “

Yücel Çelikbilek konuşmasına şöyle devam etti; Her yerde her işte istikrar önemlidir. İlçe Başkanımız 120 Danışma Meclisi yaptıklarını söyledi. Değil Türkiye’de dünyada böyle istikrarlı çalışan bir teşkilat bulamazsınız. Bu yapılan çalışmaların sizi sıfırdan alıp nerelere getirdiğini görüyorsunuz. Dünya’da ekonomik krizler olmasına rağmen Türkiye’nin ayakta duruyor olmasının sebebi istikrardan geliyor…

Muhalefet partisinin ağzından çıkan ifadeler Bekir Bozdağ’ın ifadesiyle “kelimeler bile bundan rahatsız” dedi. Evet doğru böyle garip bişeyi yaşıyoruz. Türkiye bu muhalefeti hakediyor mu? Onlar gibi olmayacağız. Onların söylediği üslupla konuşamayız. Biz Yunus’un diliyle konuşacağız. Bizim ahlaki değerlerimiz ne gerekiyorsa onu yapacağız.

Türkiye artık çok farklı bir ülke.  Gittiğimiz ülkelerde herkesin ağzından “Umudumuz sizsiniz… Türkiye’ye ve Tayyip Erdoğan’a güvenerek yaşıyoruz” ifadeleri çıkıyor. Bütün mazlum ve mağdur ülkelerin gönlüne bir Recep Tayyip Erdoğan sevgisi yerleştirmiş. Bu bizim için bir nimettir ve hakkını vermemiz gerekiyor.

Hasan Sakız: Dünyanın gözü Fetih Şöleni’nde olacak

AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Sakız da yapmış olduğu konuşmasında kongre ve Fetih Şöleni öncesi yapılan hazırlıkları anlattı. Sakız konuşmasında “22 Mayıs Pazar günü yapılacak olan kongreye ilçe teşkilatlarımız ile birlikte 150 otobüs ile katılacağız. Cumhurbaşkanımızın katılımıyla 29 Mayıs’ta yapılacak Fetih Mitingini de çok önemsiyoruz. İstanbul’da metro ve toplu ulaşım araçları haricinde AK Parti teşkilatları olarak 6 bin 110 otobüs, 116 gemi ile Yenikapı’ya ulaşmayı hedefliyoruz. O gün bir miting değil Fetih Şöleni gerçekleştireceğiz. Sahne düzeni öncekilerden farklı olacak ve Türk Yıldızları’nın gösterimi olacak. Dünyanın bir çok noktasından gözlerin o gün miting alanında olacağının unutulmaması gerekir.” diyerek İstanbul geneli teşkilat içi yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Yapılan konuşmaların ardından Danışma Meclisi, görev değişikliğine gidilen mahalle başkanlarına yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verilmesi ile sona erdi.

Beykoz'da 40 bin üyemizi çaya davet edeceğiz!
Bizi Takip Edin