Beykoz'da 50 bin kişiye aşure ikram edilecek

Beykoz Belediyesi, Hicri Takvimine göre Muharrem Ayı'nın 10. gününde idrak edilen Aşure Günü dolayısıyla 5 bin vatandaşa aşure ikram etti.  

Beykoz Merkez Camisi'nde kılınan öğle namazının ardından yapılan aşure programına…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, Hicri Takvimine göre Muharrem Ayı’nın 10. gününde idrak edilen Aşure Günü dolayısıyla 5 bin vatandaşa aşure ikram etti.  

Beykoz Merkez Camisi’nde kılınan öğle namazının ardından yapılan aşure programına katılan Başkan Yardımcıları M. Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Mahmut Gülbasar, Salim Öztürk, Başkan danışmanları, Meclis üyeleri; ilçe sakinlerine aşure ikramı yaptılar.

Değişik lezzet ve malzemelerin bir arada bulunması dolayısıyla bolluk ve bereket simgesi sayılan aşureler, ilçede kurulan 5 değişik noktada vatandaşlara ikram ediliyor.

Aşure Dağıtım Programında ilk gün, Beykoz Merkez Camisi ve Meydanı, Paşabahçe Camisi ve Meydanı, Ortaçeşme Camisi ve Meydanı, Hasan Yavuz Camisi ve Meydanı ve Hz.Yuşa Camisi’nde yapıldı.

Aşure geleneğinin yaşatılması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Muharrem Ayı’nda yaşadığımız bu güzel gün bize farklılıklarımızla beraber bir arada yaşama kültürünün lezzetini hatırlatıyor, bu nedenle bugünün anlamı bizim için farklıdır. Vatandaşlarımıza aşure ikram ederek, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe vurgu yapmak istedik. Hicri Yılınızı tebrik eder, Muharrem Ayı’nın sevgi, kardeşlik, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını dilerim.” dedi.

Vatandaşlara ikram edilen aşurelerden almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu. 10 gün boyunca ilçemizin çeşitli mahallelerinde gerçekleştirilecek dağıtımda toplamda 50.000 kişilik aşure dağıtımı yapılacak.

Beykoz'da 50 bin kişiye aşure ikram edilecek
Bizi Takip Edin