Beykoz'da 7 kapılı ve mesire alanlı orman

Beykoz'da 878 hektar alanda 7 kapılı ve 7 mesire alanlı şehir ormanı oluşturulacak.

Beykoz'da 878 hektar alanda şehir ormanı oluşturulacak. 7 kapılı ve 7 mesire alanlı ormanda, vatandaşın ilgisini çekecek değirmenden…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 878 hektar alanda 7 kapılı ve 7 mesire alanlı şehir ormanı oluşturulacak.

Beykoz’da 878 hektar alanda şehir ormanı oluşturulacak. 7 kapılı ve 7 mesire alanlı ormanda, vatandaşın ilgisini çekecek değirmenden seyir kulesine vatandaşın ilgisini çekebilecek her şey var. İsteyen ziyaretçiler, akülü araçlarla parkı dolaşabiliyor.

İstanbullular için bir kaçış noktası daha geliyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca Anadolu Yakası’ndaki Beykoz Elmalı Şehir Ormanı için ilk etabı ihalesine 25 Temmuz’da çıkılıyor. Elmalı Gölü çevresinde, 878 hektar alan üzerine kurulacak şehir ormanı içerisinde değirmen, akvaryum, seyir kulesi, mescid, yöresel pazarla bisiklet ve akülü araç kiralama noktaları da bulunacak.

7 kapıdan girilecek ormanda 7 mesire alanı olacak. Öte yandan Avrupa Yakası’nda da bir şehir ormanı oluşturulacak. Alibeyköy Göleti etrafında yapılacak orman, toplamda 520 hektar alanda tesis edilecek.

İLK ETAP 70 GÜNDE BİTECEK

– Proje, 3 etap ihaleyle oluşturulacak. İlk etap ihalesi 27 Temmuz’da yapılacak. Bu yapım için idareden istenen süre 70 gün. İkinci etap ihalesi ise 13 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.
– Kuş gözlem kulesi, değirmen, akvaryum, akülü araç ve 2 bisiklet kiralama yeri olacak.
– Elmalı Baraj gölü temizlenerek, çevresinde yürüyüş parkuru ve 7 köprü inşa edilecek.
– Mesire alanlarının isimleri ise gülistan, gelincik, karanfil, sümbül, lalezar, çiğdem ve menekşe olacak.

Beykoz'da 7 kapılı ve mesire alanlı orman
Bizi Takip Edin