Demirtaş bilgilendirmeye devam ediyor

Beykoz  Müftüsü Hüseyin  Demirtaş Ramazan ayı münasebeti ile  katıldığı programlarda  farklı konulara değinmeye devam  ediyor.  

Beykoz  Müftüsü Hüseyin  Demirtaş Ramazan ayı münasebeti ile  katıldığı progr

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz  Müftüsü Hüseyin  Demirtaş Ramazan ayı münasebeti ile  katıldığı programlarda  farklı konulara değinmeye devam  ediyor.  

Beykoz  Müftüsü Hüseyin  Demirtaş Ramazan ayı münasebeti ile  katıldığı programlarda  farklı konulara değinmeye devam  ediyor.  Müftü Demirtaş TV5’te yayınlanan İftar Programında  “fütüvvet” konusunda açıklamalarda bulundu.

Müftü Demirtaş konuşmasında şunları söyledi:

“İslam ahlakının kaynaklarından biri de fütüvvettir.Fütüvvet, çocukluğundaki sabaveti , fıtratındaki temizliği bozmadan büyüyen  genci ifade eder.‘Feta’ kelimesi Arapçada , delikanlı , yiğit anlamına gelmektedir. Bu kelime Hayat Kitabı Kur’an-ı Kerimde Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Ashab-ı Kehf için kullanılmaktadır. İdeal genci ve insan tipini ifade eder. İdeal gencin 3 temel özelliği vardır: 1- Dağarcığında  bilgi, 2- Ellerinde hüner, 3- Davranışlarında ahlak vardır. Delikanlılık  iki türlüdür. Kabil ve Habil örneğinde bunları görmemiz mümkündür. Kabil, kıskançtır, kardeşini öldürmeye kadar giden hased duygusuna sahiptir. Nefsine hakim olamamıştır. Bu özelliği ile namerttir. Kabil, ise mert bir delikanlıdır. Kardeşine karşı elini dahi uzatmamıştır. Delikanlı odur ki, kardeşine el uzatmaz”, dedi.

TV5’TEKİ DİĞER BÖLÜMLER

İlçe Müftüsü gündem ve diğer dini konularla ilgili   önemli açıklamalarda bulundu. Programın diğer bölümleri  TV5 İftar Programı kapsamında   akşam 19.30–20.30 saatleri aralığında yayınlanacaktır.

Yayın tarihleri: 12 Temmuz, 20 Temmuz, 25 Temmuz, 31 Temmuz, 3 Ağustos, 5 Ağutos  2013

İLÇE  MÜFTÜSÜ  BEYKOZ  WEB TV’YE KONUK OLDU

İlçe Müftüsü  Hüseyin Demirtaş, 2013  Ramazan ayı  etkinlikleri kapsamında  BRT  (Beykoz Belediyesi  Radyo Televizyonu ) tarafından her akşam Belediye Meydanında  yapılan programa katıldı.

Beykoz Belediyesi  tarafından organize edilen  ve mahallelerde kurulan İftar Sofralarında  dev ekranlarla halka izlettirilen İftar Programı, canlı performansı ile ilgi ile izleniyor.

Sunuculuğu imam-hatip Soner Çelebi ile Şerafettin Karahan tarafından yapılan program, 500 kişilik davetli topluluğu önünde çekiliyor.

Demirtaş bilgilendirmeye devam ediyor
Bizi Takip Edin