Beykoz’da 8 Mart’a özel bilinçlendirme çalışması

Beykoz’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik KADES mobil uygulaması tanıtıldı, kadınlara karanfil vererek günleri kutladı.

Beykoz’da 8 Mart’a özel bilinçlendirme çalışması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bilinçlendirme çalışması yapıldı.

Beykoz’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü KADES

Çalışmaya, Beykoz Kaymakamımız Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk ve emniyet büro personelleri katıldı.

Beykoz’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Beykoz Meydan’a kurulan stantta, Kadın Acil Destek (KADES) uygulaması tanıtılarak kadınları bilgilendiren Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli ve yetkililer, kadınlara karanfil vererek günlerini kutladı.

Beykoz’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Kadınlara broşür dağıtan ekipler, bazılarının telefonuna KADES’i indirerek nasıl kullanacaklarını uygulamalı olarak gösterdi. Olası bir şiddet ve taciz gibi kötü eylemlerle karşılaşmaları durumunda kendilerine bir tuş kadar yakın olduklarını ifade edildi.

KADES UYGULAMASI NEDİR?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığınca hayata geçirilen KADES uygulaması kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda tek tuşla kolluk kuvvetlerine ulaşabilme imkanı sağlıyor. Akıllı telefon kullanıcısı bir kadının, Google Play Store ve Apple Store uygulamasından indireceği “Kadın Destek Uygulamasını (KADES)”, T.C. Kimlik Numarasını girerek ve sonrasından EGM serverlarından gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirebileceği uygulama ile aile içi ve kadına yönelik şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşarak, yardım çağrısının yapıldığı olay yerine en yakın ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalesi sağlanacaktır.

.

.

Beykoz’da 8 Mart’a özel bilinçlendirme çalışması
Bizi Takip Edin