Beykoz’da aynı yolda bir talihsiz kaza daha!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da mandaya çarparak yaralanan motosiklet sürücüsüne, ilk müdahaleyi Prof. Dr. Hayrettin Kınoğlu yaptı. Bacağının kırıldığı öğrenilen Oktay Gül isimli sürücü, hastaneye kaldırıldı.  Kazada yaralanan manda bir süre yerde yattıktan sonra, sekerek uzaklaştı.

Beykoz Riva Yargı Sokak’ta dün saat 23.00 sıralarında, bir işletmede garsonluk yapan Oktay Gül, mesai bitiminde motosikletiyle evine dönerken, başıboş dolaşan mandaya çarptı. Gül, çarpmanın etkisiyle savrulup yere düşerken, kazada yaralanan manda yerden bir süre kalkamadı.

MAHALLEDEKİ CERRAH YARDIMINA KOŞTU

Kazadan haberdar olan mahalle sakinleri olay yerine koştu. Yakınlarda oturan Kalp ve Damar Cerrahı Prof.Dr. Hayrettin Barbaros Kınoğlu da yardıma gelenler arasındaydı.

BACAĞI KIRILDI

Yaralı motosikletliye ilk müdahaleyi Kınoğlu yaptı. Bacağının kırıldığı öğrenilen Oktay Gül, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kazada yaralanan manda ise bir süre sonra yerden kalkıp, otluk alanda ilerlemeye başladı. Motosiklet çevredekiler tarafından yerden kaldırıldı.

“ÇOK SIK OLUYOR”

Prof. Dr. Hayrettin Barbaros Kınoğlu, “Bu yolda çok sık olmasa da rastladığımız şeyler. Hem otomobiller hem motorlar çarpıyor. Gece çok karanlık, mandalar gözükmüyorlar. Ara ara bir ışıklandırma yapılsa belki bunun önüne geçilebilir. Neyse ki çok ciddi hayati tehlikesi yok gibi görünüyor. İnşallah öyledir. Ama hakikaten önlem alınması lazım. Ben geldiğimde olay olmuştu, yerde yatıyordu çocuk, hayvan da öyle. Neyse ki şuuru yerinde. Karanlıkta herhalde görmedi. Biz de bu yolda çok temkinli gidiyoruz, uzun farları yakarak. Hem çok karanlık hem de bazen bunlar grup halinde geziyorlar. Yolu bütünüyle kapatmış oluyorlar.” dedi.

Beykoz’da aynı yolda bir talihsiz kaza daha!
Bizi Takip Edin