Beykoz’da berber ve kuaförler hangi gün kapalı?

Ticaret Bakanlığı’nın kararıyla Beykoz’da berber, kuaför ve güzellik salonları artık haftanın bir günü kapalı olacak.

beykozda-berber-ve-kuaforler-hangi-gun-kapali
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz yıllarda da gündeme gelen kuaför ve berberlerin 1 gün kapalı olmasına yönelik düzenlemenin ayrıntıları belli oldu.

beykozda-berber-ve-kuaforler-hangi-gun-kapali

KUAFÖRLER PAZAR GÜNÜ AÇIK MI, KAPALI MI?

Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın 1 günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girmiştir.” denildi.

Söz konusu uygulama 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girmesiyle berberler, kuaförler ve güzellik salonları pazar günleri artık kapalı olacak.

AÇIK OLAN İŞLETMELERE CEZA GELECEK

Valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığı tespit edilen işletmelere, idari yaptırım uygulanacak.

beykozda-berber-ve-kuaforler-hangi-gun-kapali

GELİN SAÇI, MAKYAJI İSTİSNA

Konuya ilişkin Beykoz Güncel Haber’e değerlendirmede bulunan İstanbul Kuaförler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şen, düğün, nişan vb. günlerinde daveti ile alınacak izin koduyla 7-12 arası işyeri sahiplerinin gelinin saçını, makyajını yapmak suretiyle dükkânlarını açabileceğini belirtti.

“AİLEMİZİ, MESLEĞİMİZİ KORUMAK İÇİN”

Mustafa Şen, bu kararı sevinçle karşıladığını belirterek, “İstanbul’da yapılan oylamada işyeri sahiplerinin yüzde 67’si dükkânların Pazar günü kapalı olması yönünde fikir sundu.” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Bakanlığın 200 psikolog ve pedagogun berber, kuaför aileleriyle yaptığı yapmış olduğu çalışmalar sonucu, ailelerin bir araya gelmemesinden dolayı bu karar alındı. Bu işin bir diğer yüzü de ailenin bütünlüğünü korumak. Çünkü hiçbir eş, ailesiyle, çocuklarıyla birlikte bir Pazar gününü birlikte geçiremedi. Bizim de herkes gibi bir pikniğe, bir bayram ziyaretine ihtiyacımız var. Ailemizi, mesleğimizi korumak için, müşterilerimize hafta içi daha kaliteli hizmet vermek için bu gerekliydi. Tüm camiamıza hayırlı olsun.”

Beykoz’da berber ve kuaförler hangi gün kapalı?

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin