Beykoz’da bin 100 öğrencinin ihtiyaçları karşılandı

Beykoz Yenimahalle Muhtarlığı tarafından başlatılan “Bin Çocuk Güldürelim Var Mısın?” kampanyasıyla yeni eğitim-öğretim yılına başlayan çocuklara destek olundu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Yenimahalle Muhtarlığı tarafından başlatılan “Bin Çocuk Güldürelim Var Mısın?” kampanyasıyla yeni eğitim-öğretim yılına başlayan çocuklara destek olundu. 

Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci tarafından eğitim-öğretim yılının açılmasıyla birlikte ihtiyaç sahibi çocuklar için “Bin Çocuk Güldürelim Var Mısın?” kampanyası başlatıldı.

Muhtarlık ve kampanyaya duyarsız kalmayan hayırsever mahalle sakinleri, okula yeni başlayan çocuklar ile okul hayatı devam eden bin 100 çocuğun kırtasiye ihtiyaçları karşıladı.

YÜZLERCE ÇOCUĞUN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER

Yenimahalle Muhtarlığı tarafından hayata geçirilen “Bin Çocuk Güldürelim Var Mısın?” kampanyasıyla ihtiyaç sahibi bin 1000 öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Muhtarlık binasında gönüller tarafında paketlenen kalem, silgi, kalemlik, defter ve pastel boya gibi kırtasiye malzemeleri, ana okul ve ilkokul çocuklarına hediye edildi.

Muhtar Nevzat Cebeci ve gönüller kırtasiye malzemelerini kendi elleriyle öğrencilere teslim ederek mutluluklarına ortak oldu.

Yaptıkları kırtasiye yardımı ile ilgili bilgi veren Nevzat Cebeci, Yenimahalle Mehmet Emin Pulat Konak İlköğretim Okulu’ndaki 700 öğrenciye, Yenimahalle Anaokulu’nda 170 öğrenciye ve Hekimbaşı Şehit Onur Kılıç İlköğretim Okulu’nda da 230 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunduklarını söyledi.

Cebeci, “Bizim amacımız çocukları güldürmek. Çok güzel geri dönüşler aldık. Bunu geleneksel hale getirmek ve sadece Yenimahalle değil başka ihtiyacı olan mahallelerde de hayata geçirelim istiyoruz.” dedi.  

AYAKKABI-ÇANTA-FORMA GİBİ İHTİYAÇLAR GİDERİLECEK

Kırtasiye malzemeleri dağıtılırken, çocukların ayakkabı, çanta ve üniforma gibi ihtiyaçlarının da olduğunu fark ettiklerini aktaran Cebeci, bu ihtiyaçların giderilmesi için harekete geçti.

Okul müdürleri tarafından çanta, ayakkabı ve üniforma ihtiyacı olan öğrencilerin listeleri hazırlanarak muhtarlığa teslim edilecek.

Bu ihtiyaçların bir sponsor tarafından karşılanacağını belirten Cebeci, yardımları öğrencilere bizzat ulaştıracaklarını dile getirdi.   

OKUL MESCİTLERİ YAPTIRILIYOR

Ayrıca, okullardaki kullanılmayan mescitler tadilata alınacak; boya, halı gibi mescit için gerekli olan malzemeler yine Yenimahalle sakinlerinin el birliği ile giderilecek.

Beykoz’da bin 100 öğrencinin ihtiyaçları karşılandı
Bizi Takip Edin