Beykoz'da bir ilk.. Tokatköy Gençlik Evi açıldı..

Beykoz'da ilk kez gerçekleştirilen ‘Tokatköy Gençlik Evi' açıldı. 

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Kalyon İnşaat ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nun işbirliği ile Beykoz'da ilk…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da ilk kez gerçekleştirilen ‘Tokatköy Gençlik Evi’ açıldı. 

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Kalyon İnşaat ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun işbirliği ile Beykoz’da ilk kez gerçekleştirilen ‘Tokatköy Gençlik Evi’ açıldı. 

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Kalyon İnşaat ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu’nun işbirliği ile Beykoz’da ilk kez gerçekleştirilen ‘Tokatköy Gençlik Evi’ açıldı.

Büyük bir katılımın olduğu açılışa; Kaymakam Süleyman Erdoğan ve eşi Ayten Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu, İlçe Emniyet Müdürü Temel Açmalı, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Öçalmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Kalyon Grup’tan Reyhan Kalyoncu, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Kurucularından Engin Özmen, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve ilçe sakinleri katıldı.

 ‘Tokatköy Gençlik Evi’, Tokatköy Mahallesi Merkez Cami Altında Beykoz gençlerinin hizmetine açıldı.

Açılışta ilk konuşmayı gerçekleştiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Serkan Öçalmaz; Tokatköy Gençlik Evi’ni gençlerin boş zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak, gençlik faaliyetlerini planlamak, paylaşmak, yönetmek, değerlendirmek ve geliştirmek amacı ile kurduklarını ifade etti. Öçalmaz konuşmasında; Tokatköy Gençlik Evi’nin kurulmasında kendilerine katkı sağlayan Kaymakam Erdoğan’a, Başkan Çelikbilek’e, Reyhan Kalyoncu’ya ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Kurucularından Engin Özmen’e teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Reyhan Kalyoncu, sosyal hayata aktif katılım sağlanması adına, sosyal projelerine bir yenisini daha eklemekten mutluluk duyduklarını belirtti. Kalyoncu; geçmişte kurmuş olduğu hayallerine kavuşmanın da ayrıca mutluluk verdiğini söylerken gençlerinde başarıya ulaşmaları adına her zaman hayal kurmalarını istedi.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk ise, kendisinin Tokatköylü olduğuna değinerek mahallesinde eğitime katkı amacıyla kurulan Tokatköy Gençlik Evi için mutluluk duyduğunu söyledi. Öztürk konuşmasında, Beykoz Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerine vermiş olduğu önem ve katkılara da değindi. Başkan Çelikbilek’in ‘Kanal Riva Projesi’ için Hollanda’da olduğunu belirten Öztürk; zihinsel ve bedensel geleceğe sağlam giden, kendine güvenen gençlerin ülkemizin teminatı olduğunu vurgulayarak projeye destek veren herkese teşekkürlerini sundu.

Gerçekleşen projesi için “En büyük hayalimizdi” şeklinde söz eden Kaymakam Süleyman Erdoğan; hedeflerinin Beykoz’da daha çok gençlik evi kurmak yönünde olduğunu ifade etti. Tokatköy Gençlik Evi’nin yerini zor şartlarda bulduklarını ve bunun kolay olmadığını dile getiren Kaymakam Erdoğan, Gençlik Evi’nin bir buluşma merkezi olacağına dikkat çekerek, “Gençler, burada bir araya gelerek çaylarını içecekler, sohbetler edecekler. Satranç oynayacaklar, ders çalışacaklar” dedi. Kaymakam Erdoğan son olarak, gelecek neslin kötü alışkanlıklardan uzak olmaları için hep birlikte mücadele edilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Projeye destekleri esirgemeyen Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu’da eğitimin önemine değinen ve projeye destek olan herkese teşekkürlerini belirten kısa bir konuşma yaptı.

Program, protokolün bir araya gelerek açılış kurdelesinin kesmesinin ardından verilen kokteyl ile son buldu.

Beykoz'da bir ilk.. Tokatköy Gençlik Evi açıldı..
Bizi Takip Edin