Devlet Hastanesi, çocukların renkleri ile süslendi!

Beykoz Devlet Hastanesi'nde ‘Umut Veren Renkler Projesi Resim Sergisi ve Okuma Odası' açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Beykoz Öğrenim Birimi'nin hazırlamış olduğu ‘Umut Veren Renkler Projesi', Beykoz Devlet Hastanesi'n

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Devlet Hastanesi’nde ‘Umut Veren Renkler Projesi Resim Sergisi ve Okuma Odası’ açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Beykoz Öğrenim Birimi’nin hazırlamış olduğu ‘Umut Veren Renkler Projesi’, Beykoz Devlet Hastanesi’nde hayata geçti. Çocukların ellerinden ve hayal dünyalarından çıkan resimler artık Beykoz Devlet Hastanesi’nin duvarlarını süsleyecek. Resimler ve aynı zamanda çocukların okuma kültürünü kazanmasına yönelik hazırlanan okuma odası da hastanede yer alacak.

Beykoz Devlet Hastanesi’nin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılışa; Hastane Yöneticisi Opr. Dr. Yaşar Çelik, Başhekim Opr.Dr.Abdurrahman Besler, Hasta Hizmetleri Müdürü Nurten Önde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, TEGV Eğitim Programları ve Saha Operasyonları Yöneticisi Sevim Çonka, TEGV Beykoz Öğrenim Birimi Sorumlusu Makbule İnanç, TEGV Anadoluhisarı İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, CHP Meclis Üyesi Gülay Demirel, Irmak Okulları öğrencileri ve Dragos Rotary Kulübü üyeleri katıldı.

TEGV Beykoz Öğrenim Birimi Sorumlusu Makbule İnanç; proje isminin ‘Umut Veren Renkler’ olmasının sebebini, projeyi çocuklarla birlikte hayata geçirmiş olduklarından kaynaklandığını ifade etti. İnanç, projeye desteklerinden ötürü Beykoz Devlet Hastanesi’nin yöneticilerine teşekkürlerini belirterek; “Geçen yıl hastane duvarlarını çocuklarımızın resimleri ile renklendirmiştik. Sağ olsunlar, bu yıl üst katıda bizlere verdiler. Resimler, çocuklarımızın el emeği. Okuma kültürünü arttırmak için yapmış olduğumuz projeyi de hastanemiz önemsedi ve bize kocaman bir oda verdi” dedi.

TEGV Anadoluhisarı İpek Kıraç Öğrenim Birimi Sorumlusu Filiz Erdoğan da, projeyi büyük bir heyecan ve istekle hayata geçirdiklerini anlattı.

 TEGV Eğitim Programları ve Saha Operasyonları Yöneticisi Sevim Çonka, “Geçen seneden bu yana baktığımda hastanenin bayağı bir koridorunu işgal ettiğimizi görüyorum. Ne mutlu, bize bu desteği veren Beykoz Devlet Hastanesi yetkililerine… TEGV, çocuklara geleceğe umutla bakmalarına destek veren bir kurum. Bu proje, çocuklarımızın geleceğe daha da mutlu bakmasını sağlayacak” diyerek projeden gurur duyduğunu ve emeği geçen herkese teşekkürlerini belirttiğini söyledi.

Beykoz Devlet Hastanesi Yöneticisi Opr. Dr. Yaşar Çelik ise konuşmasında;  “TEGV’in geçen yıl koridorlarınızı çocuk resimleri ile süsleyelim dediğinde; tereddüt etmiştim. Çocuk resimlerinin nasıl olacağını merak etmiştim. İlk olarak broşür şeklinde görmek istediğimi ve gördüğümdeyse çok beğendiğimi söylemiştim. Bu projeye heyecan ve istekle destek veriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların sonrasında TEGV’in sanatçı öğrencileri Ece Uyanık, İrem Tekmen, Tuğba Göç, Eda Derici, Sudenaz Aycibin, Sezingül Kaya ve Tuana Özdemir, yetenekli minik elleri ile çaldıkları kemanla katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Umut Veren Renkler Projesi Resim Sergisi’nin gezilmesinin ardından verilen kokteyle etkinlik sona erdi.

 

Devlet Hastanesi, çocukların renkleri ile süslendi!
Bizi Takip Edin