Beykoz’da birileri icraat yapar birileri de sadece konuşur!

Beykoz Belediyesi’nin sportif projelerini eleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’e gereken cevabı yine spor kulüp yöneticileri verdi.
  • 18.08.2022 00:00:00

Beykoz Belediyesi’nin sportif projelerini eleştiren CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün’e gereken cevabı yine spor kulüp yöneticileri verdi.

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 5598

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ve spor kulüpleri ile bir araya gelinen toplantıda Beykoz Belediyesi’nin projelerini eleştiren İlçe Başkanı Aydın Düzgün, tepkileri üstüne çekti. Düzgün’e gereken cevap spor kulüp yöneticileri tarafından verildi.

BİSK adına sözcü olarak konuşan Çubukluspor Başkanı Coşkun Tosun, toplantıya beklenen katılımın olmadığını vurgulayarak, bugüne kadar belediye başkanlarından destek gördüklerini ve Yücel Çelikbilek döneminde de spor kulüpleri olarak ne isterlerse onun yapıldığını, sorunların çözüme kavuştuğunu aktardı.

“İBB DE BU İŞİN İÇİNDE”

Çoşkun Tosun, “Sadece Beykoz Belediyesi değil, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de bu işin içinde. Yani olayın öbür tarafınıza da konuşmamız lazım. İBB, büyük işlerin kurumu. Burada bir tane 40 yıl önce yapılmış kapalı spor salonu var. Zaten yakışmıyor ve amaca da hizmet etmiyor. Orada bizim spor kulüplerinin spor yapma imkânı yok. Yüzmeye gidiyorsunuz yer yok. Acil olarak 2 tane kapalı spor salonuna daha ihtiyaç var. CHP ilçe başkanı, BİSK yönetimi mutlaka projeleri İBB’ye sunmalıdır, takibini yapmalıdır. Futbol dışında neden spor yapmıyoruz diyoruz? Nerede yapacağız? Salon var mı? Yok.” dedi.

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 1158

“İBB BEYKOZ’A NE YATIRIM YAPTI?

Paşabahçe Spor Kulüp Başkanı Çoşkun Okur, yapılan eleştirilere yanıt vererek, “İstanbul’da spor tesisleri anlamında özellikle de futbol tesisleri anlamında en zengin ilçe biziz. Bu yatırımları da tek tek Beykoz Belediyesi yaptı. Kaç tane spor kulübünün tesisi yok burada? Belki 2-3 tanedir. Herkesin idman yapabileceği tesisler sadece Beykoz’da var. Bunu da söylemek lazım. İBB’nin spor anlamında Beykoz ile alakalı bir yatırımı var mı mesela?  Oldu mu? Ya da ilçemizde –eleştirel anlamda değil- proje anlamında bir çalışması var mı? Oldu mu? Bununla alakalı bir açıklama var mı? Mesela Kavacıkspor Kulübü’ne her ay İBB’den 32 bin TL ecrimisil geliyormuş. Şok oldum. CHP’nin Beykoz ile alakalı en son seçimden bu yana bir yatırım projesi oldu mu?” diye tepkisini dile getirdi.

“BEYKOZ BELEDİYESİ 100 BİN TLLİK MALZEME DESTEĞİ SAĞLADI”

Beykoz Belediyesi’nin çok ciddi bir malzeme yardımı yaptığını dile getiren Okur, “Şuana kadar parasal anlamda en ciddi yardım bu sene oldu. Beykoz Belediyesi, alt yapısı olan takımlara sağladığı malzeme desteği 100 bin TL civarındadır. Bu ciddi bir şeydir.” dedi.

“İMAMOĞLU DESTEK VERECEĞİNİ BELİRTTİ AMA NETİCE ALAMADIK”

Beykoz 1908 Spor Kulüp Başkanı Zeki Aksu ise “İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Çubuklu’da bir araya geldik. Kale bir kulüp olduğumuzu, ilgileneceğini ve destek vereceğini belirtti. Ama bugüne kadar bir netice alamadık. Biz de Recep Şahin Köktürk Spor Salonu’na giremiyoruz. Biz de İBB’ye gittik yatırım yapmak için. Ama desteğini göremiyoruz.” dedi.

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 7622

“İBB BAŞINIZIN ÇARESİNE BAKIN DİYOR”

Beykoz Basketbol Spor Kulübü Başkanı Cüneyt Pulant ise İBB’den ilçedeki spor salonunu kullanmak istediklerini hatta İBB Spor A.Ş’ye gittiklerini fakat İBB’nin tesislerdeki yoğunluktan dolayı talebi değerlendirmediğini söyledi. Pulant, İBB için, “Yani bize diyor ki başınızın çaresine bakın. Biz sporu desteklemeyiz hele ki kadınları hiç desteklemeyiz diyor. Bizim güvendiğimiz bizim inandığımız bir İBB’nin genel müdürü bunu bize söylüyorsa bu bizi çok üzüyor. Çubuklu’daki Cam Fabrikası’nın tapulu sahipleriyiz. İBB orayı spor alanı yapmak için istimlak etti. Ben ve arkadaşlarım buradaki tüm masrafları karşılamak üzere salonu A’dan Z’ye yapacağız. Sözleşmede imzalarız sizinle. Ama bize verdikleri cevap ‘Bu iş uzun’ oldu. Üzüldük, kırıldık, darıldık.” diye konuştu.

“SPORA VE SPORCUYA DESTEK OLAN BEYKOZ BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR”

Kavacık ve Rüzgarlıbahçe Spor Kulübü ise Belediye Başkanı Murat Aydın’a ve Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam’a teşekkür ederek, “Tüm siyasi parti davetlerine nezaket gereği katılmaktayız. Kulüp olarak binlerce çocuğa ve Türk sporuna siyaset üstü örnek bir şekilde hizmet etmekteyiz. Spora ve Sporcuya her zaman destek olan Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın’a ve Spordan Sorumlu Beykoz Belediye Başkan yardımcımız Sayın Fatih Sağlam’a kulübümüze ve Beykoz ilçesinde amatör spora yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 6869

AYDIN DÜZGÜN: “BİLMİYORDUM, EKSİKLİĞİM”

Son olarak konuşmalara cevap veren Aydın Düzgün, “Ben bugüne kadar konunun bu kadar ciddi bir pozisyonda olduğunu inanın bilmiyordum. Bugün fark ediyorum. Bu benim eksikliğim.” diyerek İBB’nin büyükşehir ne yaptı sorusuna şöyle cevap verdi: "Beykoz’daki havuzu yenileme ve Çubuklu’da baya büyük bir proje var. İBB yapıyor diye inşallah birileri engellenmez. İBB’nin yapacağı işler malumunuz engelleniyor.”

BEYKOZ BELEDİYESİ SPOR’A DAİR NELER YAPTI?

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 9718

16 BRANŞTA BİNLERCE SPORCU YETİŞİYOR

Çocuk ve gençleri 16 farklı branşta sporla buluşturan Beykoz Belediyesi, yeni yetenekleri geliştirip keşfetme imkânı sunan “Yaz Spor Eğitimleri”ne 16 merkez ve tesiste devam ediyor.

İSTANBUL’UN YENİ GÖZDESİ: SU SPORLARI MERKEZİ

Spor, eğlence ve eşsiz manzarayı buluşturan Su Sporları Merkezi’nde ücretsiz kano ve yelken sporu eğitimleri veriliyor. 

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 5443

İlçe sakinleri ve tüm İstanbullular, Boğaz’ın mavi sularında kürek çekip sağlık kazanıyor. 

Su Sporları Festivali kapsamında kanodan yağlı direğe, halka açık, ödüllü ve eğlenceli yarışmalar ile nostalji yaşanıyor.

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 5689

SPOR KULÜPLERİNE 449 BİN TL NAKDİ YARDIM

Beykoz Belediyesi, pandemi dönemi olmasına rağmen 04.08.2020 tarihinde 22 kulübe 449 bin TL tutarında nakdi yardım yaptı. Sadece pandemi döneminde sahaların ve liglerin kapalı olmasından dolayı, tamamen pandemi koşullarından maddi yardım yapılmadı.

TESİSLERDEN ÜCRETSİZ YARARLANMA

Gençlerin spor olanaklarını artıran çalışmalara imza atan, ilçedeki tüm amatör spor kulüplerine malzeme, tesis bakımı ve fatura desteği sağlayan Beykoz Belediyesi, ilçeye yeni birçok yeni saha ve tesisler kazandırdı. 

Ayrıca vatandaşların ilçedeki tüm tesislerden ücretsiz bir şekilde yaralanması sağlandı.

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 7746

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SPOR ORMANI YAPILIYOR

Tüm İstanbullulara ve Türkiye'ye 365 gün 24 saat hizmet vererek sporseverlerin yeni gözde mekânı olacak “Beykoz Belediyesi Kanuni Spor Ormanı” kuruldu.

LİSANLI SPORCULARIYLA BAŞARIYA KOŞUYOR

Beykoz’da profesyonel spor faaliyetleriyle alt yapıdan şampiyonlar yetiştiren Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Kulubü (GSK), mevcut başarıların yanı sıra yeni branşlarıyla göz dolduruyor.

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 7019

İlçede binlerce çocuk ve genci sporla buluşturan, kulüp toplam 16 branşta, yüzlerce lisanslı sporcusu ve deneyimli antrenörleriyle başarılara koşuyor.

Tesislerden yararlanan sporcular, olimpiyatlarda ilçeye gurur yaşatarak madalya getirmeye devam ederken Türkiye’nin yüz akı organizasyonlar, dünya çapında organizasyonlar ilçede gerçekleştirilmeye başlandı. 

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 3433

TÜM DÜNYA BEYKOZ’U SEYRETTİ

Beykoz, uluslararası tanıtımına katkı sunacak dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışı olan İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu’na ve Avrupa'nın popüler yol bisiklet yarışı serilerinden Turkcell GranFondo’ya iki sene üst üste ev sahipliği yaparak tüm dikkatleri üzerine çekti.

KADINLAR İÇİN TAM DONANIMLI SPOR SALONLARI

Daha fazla kadının ücretsiz spor ve sağlıklı yaşam imkânına kavuşması için de pek çok mahalleye tam donanımlı kadınlara özel ücretsiz spor salonları açıldı.

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 3200

YENİ YÜZME HAVUZU GELİYOR

Çavuşbaşı sakinlerinin ihtiyaç duyduğu yarı olimpik kapalı yüzme havuzunun inşası devam ediyor. İlçe sakinlerinin spor olanaklarını artırmak üzere hizmete alınacak yatırımla kadınlar, özellikle çocuk ve gençler kendi yaşadıkları bölgede uluslararası standartlara sahip modern bir tesiste kolayca spor yapacak.

BEYKOZ GSK BİR İLKE İMZA ATTI

Beykoz Beleyesi Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) Türkiye Erkekler Hentbol Kupası’nda şampiyon olarak ilçe tarihinde bir ilke imza attı. 

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 4561

OLİMPİYAT ŞAMPİYONLARINI AĞIRLADI

Okçulukta Türkiye'ye tarihindeki ilk olimpiyat madalyasını kazandıran Mete Gazoz’un antrenman yaptığı ve adının verildiği Ali Bahadır Okçular Vakfı’nda binlerce sporcu ağırlanıyor. 

Sporcular burada antrenman yaparken vatandaşlar da geleneksel sporumuzu ücretsiz olarak deneyimliyor.

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 3237

7’DEN 70’E BİSİKLET EĞİTİMİ

Beykoz’da her yaştan ilçe sakinine bisiklet kullanma becerisi kazandıran ve sağlıklı yaşamın kapılarını aralayan “Ücretsiz Temel Bisiklet Eğitim Programı” ile binlerce kişi bisiklet sürmeyi öğreniyor.

SPORA TEŞVİK EDEN FESTİVALLER

Çocuk ve gençleri spora teşvik etmek ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen “Gençlik Festivali” geleceğin yıldız futbolcularının heyecanlı buluşmasına sahne oldu.

galeri isbeykoz da birileri icraat yapar birileri de sadece 3801

BEYKOZ SPOR ÜSSÜ OLDU

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tesislerinin ilçede bulunmasından dolayı Beykoz bir spor üssü oldu.  

İlgili Haberler