Beykoz’da bitmeyen alt yapı çalışmasına tepkiler artıyor!

İBB’ye bağlı İSKİ tarafından Beykoz’da 2 ay önce başlatılan ve 1 Ekim’de biteceği söylenen alt yapı çalışması bölge halkı ve esnafı bezdirdi.

Beykoz’da bitmeyen alt yapı çalışmasına tepkiler artıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB’ye bağlı İSKİ tarafından Beykoz Merkez ve Yalıköy arasında 2 ay önce başlatılan alt yapı çalışmasının bitmemesi tepkilere neden oluyor.

Çalışmaların yavaş yürütülmesine tepki gösteren vatandaşlar, bir an önce çalışmaların bitirilmesini istiyor.

ÇALIŞMALAR TAMAMLANAMADI

CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, sosyal medya hesabında paylaşım yaparak çalışmaların 1 Ekim’e kadar tamamlanacağını açıklamıştı.

2 aydır devam eden ve bir türlü bitmeyen alt yapı çalışmaları kış mevsiminin gelmesi ve yağmurların başlamasıyla birlikte vatandaşı illallah ettirdi.

İETT ÇİLESİ İKİYE KATLANDI

Aradan geçen süre zarfında caddenin bazı bölümleri araç trafiğine kapatıldı ve otobüs güzergahları değişti.

Bu nedenle ilçede trafik ve toplu ulaşım çilesi ikiye katlandı. Vatandaşlar ve öğrenciler işe, eve, okula gidiş gelişlerde büyük mağduriyet yaşıyor.

CADDE ÇAMUR DERYASINA DÖNDÜ

Çalışmaların ne zaman biteceği bilinmezken, beton dökülmeden asfaltlama yapıldığı için cadde yağışların etkisiyle adeta göl oldu, çamur deryasına döndü.

Cadde üzerinde yürüyen mahalle sakinleri ve bölge esnafı toz, toprak, çamur ve suyun içerisinde kaldı.

ESNAF İŞ YAPAMAYACAK DURUMDA

Ulaşımın olmaması çalışmaların olduğu bölgedeki esnafı da etkiledi.

Yolların kapalı olmasıyla nedeniyle iş yapamayacak duruma gelen esnaf dayanacak güçlerinin kalmadığını söylüyor.

Bölge halkı ve esnaf çalışmalar sırasında elektrik, internet kablolarının kopartılması ve sularının kesilmesinden dolayı da ciddi sıkıntı içerisinde.

“DENİZE ATIK SU KAÇIYOR”

Beykoz’un tanınan isimlerinden Ferruh Dalgıç ise sosyal medyada yaptığı canlı yayında, “Kanal çalışması bittiğinde denize hiçbir yerden atık su inmiyordu. Fakat su isale çalışması başladıktan sonra Ahmet Mithat Efendi Yalısı’nın önündeki yağmur suyu kanalından denize atık su kaçıyor.” dedi.

“KAPLUMBAĞA HIZINDA İLERLİYOR”

Bir sosyal medya kullanıcısı eski adıyla Twitter olan X’de tepki gösterek, “Beykoz kelle ibrahim caddesi üzerinde başlayan İSKİ çalışması kaplumbağa hızında ilerliyor. Bu planlamayı yapan tek kepçe ve beş personel ile bu işin iki ay daha sürebileceğini düşünmüyor mu? Umarım bir daha seçilemezsiniz beceriksizler.” dedi.

Vatandaşlar tepkilerini şöyle dile getirdi:

“HAYATIMIZI CEHENNEME ÇEVİRDİ”

“1 Ekim’de müjde diyerek açıklama yaptınız Beykoz’da İSKİ çalışma bitecek yolları trafiğe açacaktınız ne oldu çalışma bitmemiş daha”

“Neredeyse 2 aydır süren çalışma nedeniyle Beykoz merkezde su yok, otobüs yok, yetersiz personel ve hatalı planlamanız hayatımızı cehenneme çevirdi..”

“10 DAKİKALIK YOL EZİYET OLDU”

“Beykoz sahil şeridi üzerinde ki çalışma 2 aydır bitmedi! Rezillik diz boyu!! Okullar açıldı, ortalık mahşer yeri gibi! Ne zaman çalışma alanından geçsem başıboş bir çalışma. Bu şekilde bu çalışma bitmez bu rezilliğe son verin!!! Toplu taşımalar ayrı sorun!!! Bir saattir eve ulaşmaya çalışıyorum!! 10 dk lık yol eziyet oldu!! 2023 yılında hala böyle saçmalıklar gerçekten komik!”

“AKŞAM, GECE ÇALIŞMA YOK”

“Aylardır Beykoz merkez ana caddede alt yapı kazı çalışması yapılıyor ve memur gibi sabah 8 akşam 5 saatleri arasında çalışılıyor. Akşam çalışma yok gece çalışma yok. Hafta sonu arada 1 kişi uğrarsa uğruyor”

“ÖĞRENCİ VE ÇALIŞAN PERİŞAN”

“İBB’nin kesintili olarak Haziran ayından beri Beykoz merkezde çalışma adı altında işkencesini izliyoruz. Tam bir CHP mantığı ile çalışıyorlar. Önce atık suları sisteme alacağız denildi sonra da içme suyunu da yenileyelim denildi. Toplam mesafe 400, 500 metre olan mesafe de Üsküdar Kadıköy diğer yerlere gidecek yolcular alman üni. tünel Soğuksu oradan Paşabahçe cam oradan güzergaha iniyor. Orta eşme Beykoz’a 40 dakika arayla bedava ring var o da bilmece gibi küçük otobüslerle öğrenci okul çalışan perişan yahu bu kadar zor mu gece mesai yapmak. İbb”

“Yapmaya çalıştığınız saçma sapan çalışma yüzünden artık gına geldi. Bir elektrik kablolarını koparıyorsunuz elektriği kesiyorsunuz bir su borusunu patlatıyorsunuz suları kesiyorsunuz. Şuan ne su var ne elektrik dalga mı geçiyorsunuz???”

Beykoz’da bitmeyen alt yapı çalışmasına tepkiler artıyor!
Bizi Takip Edin