Beykoz'da bu görev sana emanet!

Ensar Vakfı Beykoz Şubesi, öğrencilerin Hz. Muhammed'in hayatını öğrenmesi amacıyla organize ettiği “Sana Emanet Bilgi Yarışması”nın tanıtımını yaptı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülkemizin birçok yerinde vakıf anlayışı içerisinde gönüllü birçok projeye imza atan Ensar Vakfı, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda gençlerimizi hayırda buluşturmayı planlıyor. Ensar Vakfı Beykoz Şubesi’nin düzenleyeceği “Ahlak” temalı “Sana Emanet Bilgi Yarışması”nın başvuruları başladı.

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ensar Vakfı Beykoz Şubesinin iş birliğiyle 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı itibarıyla Beykoz'daki okullarda düzenlenecek yarışmanın tanıtım toplantısı Beytaş Teras Cafe ve Kavacık Doğal Dükkan’da gerçekleştirildi. Toplantılara Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Beykoz Ensar Şube Başkanı Deniz Soytemiz ile okul müdürleri ve koordinatör öğretmenler katıldı.

Deniz Soytemiz: Yarışmayı düzenlemekteki hedefimiz…

Yarışmanın ilçe tanıtım toplantısında konuşan Beykoz Ensar Vakfı Şube Başkanı Deniz Soytemiz: “Sana Emanet Bilgi yarışması ile hedeflediğimiz; ortaokullardaki seçmeli din derslerini daha etkili hale getirmek, seçmeli din derslerine olan ilgiliyi arttırmak, Sevgili Peygamberinizin güzel ahlakının tanınmasını sağlamak, Hz. Peygamber’in hayatı ve yaşayışı ile ilgili bilgi seviyesini arttırmak, Hz. Peygamber’in güzel ahlakının öğrencilerde erdemli davranışlara dönüşmesini sağlamak, sevgi, merhamet, kardeşlik, dürüstlük ve haya gibi güzel ahlak özelliklerini ayet ve hadisler ışığında kavramak ve öğrencilerin kitap okuma oranını arttırmaktır.” ifadelerini kullandı.

Yarışma kitapları ücretsiz gönderilecek

Beykoz’da büyük ilgi uyandırması beklenen ve bu yıl “Ahlak” temalı olan “Sana Emanet Bilgi Yarışması” 5 ve 6. sınıflar ile 7 ve 8. sınıflar olmak 2 farkı kategoride yapılacak. Öğrencilerin okullarındaki koordinatör öğretmenlere kayıtlarını yaptırmalarından sonra “Sorularla 40 Derste Ahlak” kitabının öğrencilere ücretsiz gönderilmesi planlanıyor.

1’inci olan öğrenciye 3000 TL ödül

‘Sana Emanet Bilgi Yarışması’ ödülleri hem İstanbul, hem Beykoz, hem de okul içi ödüller olarak 3 farklı kategoride ayrı ayrı hazırlanmış olup, dereceye girenlere sürpriz ödüller verilmesi planlanıyor. Beykoz’da 1’inci olan öğrenciye 3000 TL, 2’inci olan öğrenciye 2000 TL, 3’üncü olan öğrenciye de 1000 TL ödül verilmesi planlanıyor.  İstanbul genelinde ise dereceye girildiği takdirde il ödülleri de 1’inci olan öğrenciye 3000 TL, 2’inci olan öğrenciye 2000 TL, 3’üncü olan öğrenciye de 1000 TL şeklinde açıklandı.

Öğrencilere yönelik programlar devam ediyor

Beykoz’da hali hazırda her hafta Şeyh Edhem Efendi Kültür Evi’nde Cuma akşamı erkek öğrencilere, Cumartesi sabahı hanımlara ve Pazar sabahı ilçe merkezinde kız öğrencilere yönelik programlara devam eden Beykoz Ensar Vakfı “Sane Emanet Bilgi Yarışması”nın da planlamasını yaparak uzman kadrosu eşliğinde “Gençlik Bize Emanet” düsturuyla hareket etmeyi, yarışmayı güzel bir şekilde nihayete erdirmeyi hedefliyor.

Beykoz'da bu görev sana emanet!
Bizi Takip Edin