NUN Okulları’dan Beykoz’da “Çevre İçin Bir Adım”

NUN Okulları öğrenci ve öğretmenleri “Çevre İçin Bir Adım” sloganıyla yola çıkarak Beykoz Elmalı Barajı çevresinde biriken atıkları topladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NUN Okulları öğrenci ve öğretmenleri “Çevre İçin Bir Adım” sloganıyla yola çıkarak Beykoz Elmalı Barajı çevresinde biriken atıkları topladı.

Öğrencilerin akademik başarıları kadar “iyi insan” olma yolculuğunu da önemseyen NUN Okulları, sıkça gerçekleştirdiği geleceğe dair umut taşıyan sosyal sorumluluk ve sürdürülebilir yaşam projelerine bir yenisini daha ekledi.

“Çevre İçin Bir Adım” sloganıyla yola çıkan gönüllü NUN Okulları öğrenci ve öğretmenleri, Beykoz / Elmalı Barajı çevresinde biriken atıkları toplamak üzere bir araya geldi. Çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla 52 kişinin katılımıyla Beykoz ilçesi yararına gerçekleştirilen projede, toplanan atıklar etkinlik sonunda türlerine göre ayrıştırılarak geri dönüştürülmek üzere Beykoz Belediyesi temizlik işleri ekiplerine teslim edildi. NUN Okulları, yıl boyunca Beykoz’un farklı noktalarında bu etkinliği tekrar ederek farkındalık yaratmaya devam edecek.

Kampüsleri içerisinde “Sıfır Atık” ilkesini benimseyen ve pek çok sürdürülebilir yaşam uygulamasına imza atan; kulüp faaliyetleri kapsamında senede 800 kilo kağıt, 400 kilo plastik, 200 kilo cam, 132 kilo metalin geri kazandıran ve yine bir yıl içinde 4 ton biyobozunur atıktan 1 ton kompost elde eden NUN Okullarının aynı duyarlılığı Beykoz için de göstermesi ve bu bilinçle projeler üretmesi takdir topladı.

Fatih Nida Üye: Beykoz bizim için özel bir yere sahip

NUN Okulları Kurucu Temsilcisi Fatih Nida Üye; Daha yaşanılır bir dünya için herkesin elinden gelenin fazlasını yapması gerektiğini belirtirken, “Bir eğitim kurumunun çevresiyle bütünleştiği oranda öğrencilerine farkındalık anlamında bir şeyler kattığına inanıyoruz.  Ana kampüsümüzün yer aldığı Beykoz ilçemiz bizim için oldukça özel bir yere sahip ve kurulduğumuz ilk andan beri ilçemize yönelik, farklı alanlarda ürettiğimiz ve yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projelerimiz var. İlaveten, ilerleyen dönemlerde mevcutlara yenilerini eklemek ve bunları sürekli hale getirmeye niyetliyiz. Bizler kurum kültürü olarak okulumuz ve yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin yanı sıra elimizden geldiğince çevremize de faydalı ve duyarlı olmaya gayret ediyoruz.” dedi.

NUN Okulları’dan Beykoz’da “Çevre İçin Bir Adım”
Bizi Takip Edin