Beykoz’da bu yaz gençler spora doydu!

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki çocuk ve gençlere spor ve enerji dolu bir yaz sunmak için hazırladığı “Yaz Spor Eğitimleri”nin kapanış töreni gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki çocuk ve gençlere spor ve enerji dolu bir yaz sunmak için hazırladığı “Yaz Spor Eğitimleri”nin kapanış töreni gerçekleştirildi. 

Beykoz’daki çocuk ve gençlerin kademeli normalleşme döneminde nitelikli spor olanaklarından yararlanmaları, yaz aylarını bedensel ve ruhsal gelişimlerine uygun aktivelerle geçirmelerini sağlamak amacıyla 10 farklı branşta verilen “Yaz Spor Eğitimleri” sona erdi.

Beykoz Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında; basketbol, voleybol, atletizm, tenis, kano, karate do, taekwondo, kickboks, jimnastik ve okçuluk (olimpik ve geleneksel) olmak üzere 12 ayrı bölgede, 10 farklı branşta uzman antrenörler eşliğinde 2 bin 47 sporcuya eğitimler verildi ve 450 sporcu yetiştirildi.

Yaklaşık 3 ay boyunca, ilçedeki çocuk ve gençlere yaz tatili boyunca yaşıtlarıyla sosyalleşecekleri alternatif ortamlar sunan renkli ve eğitici eğitimlerin kapanış töreni düzenlendi.

10 farklı branş eğitimi alan genç ve çocukların yanı sıra; Bisiklet Takımı, Hentbol Takımı ve İzcilik Takımı da düzenlenen törende kortej yürüyüşü gerçekleştirdi.

Beykoz Stadyumu’nda düzenlenen kapanış törenine, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, eğitim gören öğrenci ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Program kapsamında, 6 ayrı branşta eğitim alan genç ve çocuklar, yaz boyunca öğrendikleri hünerlerini sahnede sergiledi.

Olimpik okçuluk kapsamında düzenlenen turnuva’nın finali de kapanış töreninde gerçekleştirilerek kazanlar belirlendi.

Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından, spor branşlarında başarılı olmuş sporculara çiçek ve madalya takdimi gerçekleştirildi.

BAŞKAN MURAT AYDIN: “ÖZGÜVENLİ VE SAĞLIKLI EVLATLARIMIZIN OLMASI SPORLA MÜMKÜN”

Gençleri sporla buluşturan, sporu ve sporcuyu seven Belediye Başkanı Murat Aydın, törene katılım gösteren gençlere, çocuklara ve davetlilere hitap etti.

Belediye Başkan Murat Aydın, “Bizim herhangi bir spor branşında, olimpiyatlarda madalya alalım, dereceye girelim diye bir hedefimiz yok. Biz şunu arzu ediyoruz, disiplinli, düzenli, özgüveni olan, kendini anlatabilen, medeni cesareti olan, sağlıklı evlatlarımız olsun; bu sporla mümkün. Gençlerimiz, evlatlarımız hangi branşta olursa olsun spor yaptığı takdire daha sağlıklı, özgüvenli olacak ve en önemlisi iyi birer evlat olacaklar.” dedi.

“İSTEĞİMİZ BEYKOZ’UMUZUN HERKESİN KUCAKLAŞACAĞI BİR KENT OLMASI”

Murat Aydın konuşmasına şu ifadelerle devam etti;

“Biz sizlerden aldığımız yetkiyle bu imkânları oluşturduk ve sizlerin evlatlarınıza sunduk. Bu süreçte bize vermiş olduğunuz yetki ve evlatlarınızı bize teslim ettiğiniz için size canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz istiyoruz ki, Beykoz’umuzun mutlu gençleri ve mutlu insanlarıyla herkesin kucaklaştığı huzurlu olduğu bir kent olsun, bu yolda mücadele ediyoruz. Yaz okullarımız bitti artık güz ve kış eğitimleri de bağlayacak, orada da sizleri güz şartları altında spor yapmaya davet ediyorum.”

Beykoz’da bu yaz gençler spora doydu!
Bizi Takip Edin