Beykoz’da büyük panik! İBB doğalgaz borusunu patlattı

İBB’nin Beykoz Meydan’da çevre düzenlemesi çalışmaları sırasında doğalgaz borusu patladı. Vatandaşlar, patlama sesi ve kokunun yayılmasıyla panik yaşadı.
  • 24.01.2024 18:01:25

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Beykoz Meydan’da başlatılan çevre düzenlemesi çalışmaları sırasında meydana gelen olayda doğalgaz borusu patladı.

Patlamayla birlikte çevre mahallelerden de büyük bir gürültü duyuldu. Vatandaşlar büyük bir panik yaşadı, mahalleye gaz kokusu yayıldı.

İhbar üzerine polis, itfaiye ve doğalgaz ekipleri mahalleye sevk edildi. Güvenlik nedeniyle cadde yaya ve araç trafiğine kapatıldı.

Birçok mahallenin doğalgazı kesildi. Soğuk kış günlerinde yaklaşık 12-16 saat doğalgazsız kalan vatandaşlar soğukta kaldı.

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ

İBB'nin Beykoz'da aylar süren ve trafiği alt üst eden altyapı çalışmasının ardından bu kez seçime 2 ay kala başladığı çevre düzenlemesine tepkilere devam ederken üstüne gelen bu duruma vatandaşlar isyan etti.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile bu duruma tepki gösteren bir vatandaş, “Ekrem İmamoğlu bey, Beykoz Onçeşmeler meydan düzenlemesi çok şahane devam ediyor. Komple gaz patlaması ile kökten temizleyeceksiniz herhalde. İnternet yok, elektrikler kesilir, her yer çukur, vs. derken bir de doğalgaz patladı. Ekip donanımlı / liyakat sahibi mı bari?” dedi.

Bir diğer vatandaş ise “Önce jet geçiyor sandım. Meydanda doğalgaz patlamış. Korkunç bir ses ve gaz kokusu var.” diyerek olayın büyüklüğünü ifade etti.

İBB’ye gelen tepkiler şu şekilde:

“Beykoz’da Haziran’da başlayıp, bitmeyen İSKİ çalışması esnasında meydan 4 kere kazıldı ve 5.’de bir ay önce kaldırımlarla beraber yok edildi bu sürede elektrik, internet ve su kesintilerinin sayısını tutamadık bugün doğalgaz borusunu delip Nirvana’ya ulaştınız.”

“Beykoz Kelle İbrahim caddesi’nde yapmış olduğunuz, kırmış olduğunuz 3.sefer bu??? 3 defa AYNI YERİ BEYKOZUN MEYDANINI KIRDINIZ DÖKTÜNÜZ. Çilemiz bitmedi şimdi de doğalgaz borusunu patlatmışsınız? Güvenlik nedeniyle kapatmışsınız?Bu rezilliği kim açıklayacak!”

“Yazdan beri Beykoz’un altını üstüne getirdiniz trafik felç bu soğukta bilinçsiz çalışmanız yüzünden birde doğalgaz borusunu patlatıp soğukta bıraktınız Ekrem İmamoğlu her şey çok güzel oldu başkanım yıl 2024!!”

“Beykoz meydanı Temmuz'dan beri kapattılar sürekli yeniden kazıyorlar. Bugün doğalgazı patlattılar birde başında bekliyorlar boş boş. Beykoz'dan güzel bir tokat yiyecek zavallı eko.”

“Beykoz meydan Temmuz'dan beri kapalı. 3. Yada 4. Defa kazıyorlar. Elektrik, su ve İnternet kesintilerine alışmıştık. Bugün de doğalgazı patlattılar. 1 saattir 500 mt mesafedeki evimize aşırı ses ve gaz kokusu geliyor. Allah aşkına İstanbul'u bu zavallıdan kurtarın.”

“Beykoz meydanda doğalgaz borusunu patlatan zavallının adamları 1 saati geçti kazı alanına yakın oturmuş çaresiz bekliyorlar. 6 ayda 3. Veya 4. Kazı çalışmadı. Temmuz'dan beri yolumuz neredeyse kapalı. Ses ve koku 500 mt deki bize kadar net geliyor.”

İlgili Haberler